Witaj

  • Ulubionia cyfra: 9

czytaj więcej, forum.80s.pl

Polscy piłkarze występujący za granicą (sezon 2008/2009)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Poniższa lista prezentuje Polskich piłkarzy którzy występowali za granicą w sezonie 2008/2009 w dwóch najwyższych klasach rozgrywkowych w poszczególnych krajach. (Źródło:[1] oraz[2])

Liga angielska

Kraj Liga Zespół Piłkarz Pozycja Data urodzenia
Anglia Premier League Man. City Adrian Cieślewicz pomocnik 16/11/1990 U18
Anglia Premier League Wigan Tomasz Cywka pomocnik 27/06/1988
Anglia Premier League Arsenal Łukasz Fabiański bramkarz 18/04/1985 -
Anglia Premier League Everton Lukas Jutkiewicz ob. AngliaPolska napastnik 28/03/1989 wypoż. do Huddersfield
Anglia Premier League Wigan Tomasz Kupisz pomocnik 02/01/1990 -
Anglia Premier League Man. Utd. Tomasz Kuszczak bramkarz 20/03/1982 -
Anglia Premier League Sunderland Michal Misiewicz Kanada bramkarz 11/10/1990
Anglia Premier League West Ham Filip Modelski obrońca 28/09/1992 U18
Anglia Premier League Bolton Euzebiusz Smolarek pomocnik 09/01/1981 wypoż. z Racingu Santander
Anglia Premier League Arsenal Wojciech Szczęsny bramkarz 18/04/1990 U18
Anglia Championship Southampton Bartosz Białkowski bramkarz 06/07/1987 wypoż. do Ipswich
Anglia Championship Leicester Alex Cisak ob. AustraliaPolska bramkarz 19/05/1989
Anglia Championship Charlton Borys Feldman [1]
Anglia Championship Derby Przemysław Kaźmierczak pomocnik 05/05/1982 wypoż. z FC Porto z opcją wykupienia
Anglia Championship Birmingham Artur Krysiak bramkarz 11/08/1989 wypoż. do Motherwell
Anglia Championship Sheff. Utd. Rafał Matusiak napastnik 05/10/1992 U18
Anglia Championship Watford Grzegorz Rasiak napastnik 12/01/1979 wypoż. z Southampton z opcją wykupienia
Anglia Championship Southampton Marek Saganowski napastnik 31/10/1978
Anglia Championship Cardiff Erwin Sak bramkarz 15/02/1990 -
Anglia Championship Sheff. Utd. Ben Starosta ob. AngliaPolska obrońca 07/01/1987
Anglia Championship Sheff. Utd. Zeyn Al-Abidyn S-Latef ob. PolskaSzwecja pomocnik 22/07/1990 -
Anglia League Two Darlington Paweł Abbott napastnik 02/12/1981 -
Anglia League Two Darlington Przemysław Kazimierczak bramkarz 22/02/1988 -
Anglia Northern Premier League Premier Division Guiseley AFC Piotr Skiba bramkarz 07/07/1982 -

Liga austriacka

Kraj Liga Zespół Piłkarz Pozycja Data Urodzenia
Austria Max Bundesliga Austria Wiedeń Jacek Bąk obrońca 24/03/1973
Austria Max Bundesliga Rapid Wiedeń Maciej Stróżak pomocnik 08/08/1993 U16
Austria Max Bundesliga LASK Linz Tomasz Wisio obrońca 20/01/1982
Austria Regionalliga Ost FAC Team für Wien Krzysztof Ratajczyk - - -
Austria ? SC Lassee Maciej Lewna - - -

Liga Azerska

Azerbejdżan Ekstraklasa Neftçi PFK Tomasz Bobel - -
Azerbejdżan Ekstraklasa Qarabağ Ağdam Tomasz Stolpa - -

Liga belgijska

Kraj Liga Zespół Piłkarz Pozycja Data urodzenia
Belgia Eerste Klasse AFC Tubize Błażej Radler obrońca
Belgia Eerste Klasse Club Brugge Michael Klukowski ob. KanadaPolska - - -
Belgia Eerste Klasse Club Brugge Mateusz Kuzmicki obrońca, pomoc 08/03/1993 U15
Belgia Eerste Klasse RSC Anderlecht Marcin Wasilewski obrońca 09/06/1980 -
Belgia III liga FC Verbroedering Meerhout Mirosław Waligóra - - -
Belgia V liga RCS Brainois Bartłomiej Koczara - - -

Liga chińska

Kraj Liga Zespół Piłkarz Spotkania Bramki Asysty ŻK CZK Sukcesy
Chińska Republika Ludowa I liga Shenzhen Kingway Marek Zając - - - - - -
Chińska Republika Ludowa I liga Henan Jianye Emmanuel Olisadebe - - - - - -

Liga cypryjska

Kraj Liga Zespół Piłkarz Spotkania Bramki Asysty ŻK CZK Sukcesy
Cypr Division A Anorthosis Famagusta Łukasz Sosin - - - - - -
Cypr Division B PAEEK Kyrenia Tomasz Libera - - - - - -
Cypr Division A APOEL Nikozja Marcin Żewłakow - - -
Cypr Division A APOEL Nikozja Kamil Kosowski - - -
Cypr Division B PAEEK Kyrenia Norbert Guła - - - - - -
Cypr Division C Frénaros FC 2000 Robert Stachura - - - - - -
Cypr Division B PAEEK Kyrenia Jacek Imianowski - - - - - -
Cypr Division B Ethnikos Assias Bartosz Szepeta - - - - - -
Cypr Division C Kissos Kissonergas Artur Szymczyk - - - - - -

Liga duńska

Kraj Liga Zespół Piłkarz
Dania Superligaen Odense BK Arkadiusz Onyszko 12/01/1974 bramkarz
Dania Superligaen Aalborg BK Christian Sankowski 24/11/1992 napastnik U-18
Dania 2. division Lolland-Falster Alliancen Bartosz Zych - - -
Dania 2. division Hvidovre IF Łukasz Cieślewicz - - -

Liga francuska

Ligue 1Lille OSCLudovic Obraniak pomocnik 10.11.1984
Kraj Liga Zespół Piłkarz Pozycja Data urodzenia
Francja Ligue 1 Olympique Marsylia Remy Andreasik ob. FrancjaPolska - - -
Francja Ligue 1 AJ Auxerre Dariusz Dudka pomocnik 09/12/1983 -
Francja Ligue 1 AJ Auxerre Ireneusz Jeleń napastnik 09/04/1981 -
Francja Ligue 1 Girondins Bordeaux Grzegorz Krychowiak pomocnik 29/01/1990 U18
Francja Ligue 1 AJ Auxerre Arkadiusz Ryś obrońca 18/06/1988 CFA2
Francja Ligue 1 AJ Auxerre Mateusz Szczepaniak napastnik 23/01/1991 U18
Francja Ligue 2 FC Metz Mateusz Siebert obrońca 04/04/1989 -

Liga grecka

Kraj Liga Zespół Piłkarz Pozycja Data urodzenia
Grecja Alpha Ethniki Skoda Ksanti Rafał Grzelak pomocnik 24/06/1982 -
Grecja Alpha Ethniki Iraklis Saloniki Wojciech Kowalewski bramkarz 11/05/1977
Grecja Alpha Ethniki Skoda Ksanti Paweł Linka bramkarz 26/06/1986
Grecja Alpha Ethniki Panathinaikos Ateny Arkadiusz Malarz bramkarz 19/06/1980 wypoż. do OFI Kreta
Grecja Alpha Ethniki PAOK Saloniki Mirosław Sznaucner obrońca 09/05/1979 -
Grecja Alpha Ethniki Panathinaikos Jakub Wawrzyniak obrońca 07/07/1983 -
Grecja Alpha Ethniki Olympiakos Pireus Michał Żewłakow obrońca 22/04/1976 -
Grecja Alpha Ethniki AE Larisa Maciej Żurawski napastnik 12/09/1976 -
Grecja Beta Ethniki Diagoras Rodos Maciej Bykowski napastnik 22/02/1977 -
Grecja Gamma Ethniki APO Fostiras Tavros Jarosław Popiela obrońca 14/05/1974 -
Grecja Beta Ethniki AO Kavala Bartosz Tarachulski napastnik 14/05/1975 -
Grecja Gamma Ethniki APS Zakynthos Jarosław Mazurkiewicz pomocnik 13/11/1979 -
Grecja Gamma Ethniki APS Zakynthos Tomasz Najewski pomocnik 02/10/1979 -
Grecja Gamma Ethniki PAO Neoi Epivates Marek Gołębiewski napastnik 18/05/1980 -
Grecja Gamma Ethniki AS Rodos Bartosz Romańczuk obrońca 28/10/1983 -
Grecja Gamma Ethniki AGS Výzas Megáron Przemysław Papiernik pomocnik 19/01/1983 -
Grecja Gamma Ethniki Aias Salaminas Damian Staniszewski napastnik 13/08/1979 -
Grecja Gamma Ethniki AGS Výzas Megáron Michał Rozkwitalski napastnik 12/09/1984 -
Grecja Gamma Ethniki AGS Výzas Megáron Kamil Ulman bramkarz 21/04/1983 -
Grecja Gamma Ethniki Aias Salaminas Sławmoir Pach pomocnik 10/12/1979 -
Grecja Gamma Ethniki Olympiakos Chersonissos Wojciech Brenk napastnik 23/12/1987 -
Grecja Gamma Ethniki Anagennisi Arta Łukasz Morawski pomocnik 20/06/1983 -
Grecja Beta Ethniki AO Kavala Patryk Aleksandrowicz napastnik 05/06/1983 -
Grecja Gamma Ethniki AS Lamia Maciej Nuckowski napastnik 21/03/1976 -
Grecja Gamma Ethniki Panetolikós GFS (Agrinio) Fabian Pawela napastnik 30/11/1985 -
Grecja Gamma Ethniki APS Keravnos Kerateas Krystian Lamberski obrońca 23/08/1979 -
Grecja Gamma Ethniki AO Koropi Maciej Zając bramkarz 07/03/1978 -
Grecja Gamma Ethniki Preveza FC Piotr Najewski napastnik 20/04/1977 -

Liga hiszpańska

Kraj Liga Zespół Piłkarz Pozycja Data urodzenia
Hiszpania Primera División Real Madryt Jerzy Dudek bramkarz 23/03/1973
Hiszpania Primera División FC Barcelona Bruno Machaj [2] pomocnik 28/07/1997
Hiszpania Tercera División River Ega Piotr Urban napastnik 17/03/1987

Liga holenderska

Kraj Liga Zespół Piłkarz Pozycja Data urodzenia
Holandia Eredivisie Twente Enschede Filip Bednarek bramkarz 1992
Holandia Eredivisie Feyenoord Rotterdam Michał Janota pomocnik 29/07/1990
Holandia Eredivisie Roda Kerkrade Adrian Lis ob. Polska obrońca 23/04/1993 A1-jeugd (U19)
Holandia Eredivisie Roda JC Kerkrade Mateusz Prus bramkarz 09/03/1990
Holandia Eredivisie Twente Enschede Bartłomiej Pacuszka obrońca 25/03/1990 wypoż. do Heracles Almelo
Holandia Eredivisie NEC Nijmegen Arkadiusz Radomski pomocnik 27/06/1977 -
Holandia Eredivisie Roda Kerkrade Przemysław Tytoń bramkarz 23/05/1987 -
Holandia Eredivisie Sc Heerenveen Paweł Wojciechowski napastnik 19/04/1990

Liga irlandzka

Kraj Liga Zespół Piłkarz Spotkania Bramki Asysty ŻK CZK Sukcesy
Irlandia Eircom League St. Patrick’s Athletic Dublin Jarosław Białek - - - - - -

Liga kanadyjska

Kraj Liga Zespół Piłkarz Spotkania Bramki Asysty ŻK CZK Sukcesy
Kanada Ontario SL Wisła United Mateusz Skórski PolskaKanada - - - - - -

Liga luksemburska

Kraj Liga Zespół Piłkarz Spotkania Bramki Asysty ŻK CZK Sukcesy
Luksemburg Nationaldivisioun FC Etoile Sportive Clemency Mariusz Cylwik - - - - - -
Luksemburg Nationaldivisioun Football 1991 Dudelange Tomasz Gruszczyński - - - - - -
Luksemburg Nationaldivisioun FC Jeunesse Schieren Janusz Prucheński - - - - - -
Luksemburg Nationaldivisioun Swift Hesperange Damian Stokłosa - - - - - -

Liga niemiecka

Kraj Liga Zespół Piłkarz Pozycja Data urodzenia
Niemcy Bundesliga Borussia Dortmund David Blacha ob. PolskaNiemcy pomocnik 22/10/1990 U19
Niemcy Bundesliga Borussia Dortmund Jakub Błaszczykowski pomocnik 14/12/1985 -
Niemcy Bundesliga VfL Bochum Sebastian Czajkowski napastnik 03/01/1991 U17
Niemcy Bundesliga MSV Duisburg André Dej ob. PolskaNiemcy pomocnik 06/02/1992 U16
Niemcy Bundesliga Energie Cottbus Łukasz Kanik obrońca 26/02/1988 U23
Niemcy Bundesliga SV Werder Bremen Sebastian Kmieć ob. PolskaNiemcy pomocnik 16/06/1990 U19
Niemcy Bundesliga Energie Cottbus Martin Kobylański pomocnik 1993 U17
Niemcy Bundesliga Energie Cottbus Dawid Krieger napastnik 26/05/1989 U23
Niemcy Bundesliga Hannover 96 Jacek Krzynówek pomocnik 15/05/1976 -
Niemcy Bundesliga Energie Cottbus Mariusz Kukiełka obrońca 07/11/1976 -
Niemcy Bundesliga VfL Bochum Marcin Mięciel napastnik 22/12/1975 -
Niemcy Bundesliga VfL Bochum Matthias Ostrzolek ob. PolskaNiemcy obrońca 05/06/1990 U19
Niemcy Bundesliga Borussia Dortmund Marcus Piossek ob. PolskaNiemcy pomocnik 21/07/1989 II
Niemcy Bundesliga Hertha BSC Łukasz Piszczek napastnik 03/06/1985
Niemcy Bundesliga Hertha BSC Patrick Podrygala PolskaNiemcy napastnik 10/05/1991 U19
Niemcy Bundesliga Arminia Bielefeld Jakub Przybyłko ob. PolskaNiemcy pomocnik 1993 U15
Niemcy Bundesliga Arminia Bielefeld Kacper Przybyłko ob. PolskaNiemcy napastnik 1993 U15
Niemcy Bundesliga FC Schalke 04 Kamil Wałdoch obrońca 04/07/1992 U17
Niemcy Bundesliga VfL Bochum Tomasz Wełnicki obrońca 18/03/1990 w lipcu 2009 piłkarzem 1. FC Nürnberg
Niemcy Bundesliga Arminia Bielefeld Artur Wichniarek napastnik 28/02/1977
Niemcy Bundesliga Borussia Dortmund Martin Zakrzewski ob. PolskaNiemcy pomocnik 21/07/1990 U19
Niemcy Bundesliga Bayer Leverkusen Tomasz Zdebel pomocnik 25/05/1973
Niemcy Bundesliga Bayer Leverkusen Maciej Zieba napastnik 24/01/1987 II
Niemcy NRW-Liga Sportfreunde Siegen Daniel Bogusz obrońca 21/09/1974 -
Niemcy 2. Bundesliga FC Kaiserslautern Bartosz Broniszewski obrońca 23/01/1988 U23
Niemcy 2. Bundesliga TSV 1860 Monachium Norbert Bzunek napastnik 12/02/1990 U19
Niemcy 2. Bundesliga Borussia Mönchengladbach Krzysztof Kasak ob. PolskaNiemcy obrońca 09/08/1991 U17
Niemcy 3. Bundesliga Erzgebirge Aue Tomasz Kos obrońca 04/04/1974 -
Niemcy 2. Bundesliga Borussia Mönchengladbach Dominik Kruczek ob. PolskaNiemcy pomocnik 11/11/1991 U17
Niemcy 2. Bundesliga SpVgg Unterhaching Arthur Kubica ob. PolskaNiemcy napastnik 26/05/1990 U19
Niemcy 2. Bundesliga 1. FC Köln Adam Matuszyk ob. PolskaNiemcy napastnik - II
Niemcy 2. Bundesliga FC Kaiserslautern Lukasz Olbrich ob. PolskaNiemcy obrońca 08/02/1990 U19
Niemcy 2. Bundesliga FSV Mainz 05 Damian Rączka ob. PolskaNiemcy obrońca 05/08/1987 II
Niemcy 2. Bundesliga Hansa Rostock Robert Rudnik ob. PolskaNiemcy napastnik 31/05/1989 II
Niemcy 2. Bundesliga SpVgg Unterhaching Mirosław Spiżak napastnik 13/01/1979 II
Niemcy 2. Bundesliga FC Kaiserslautern Alan Stulin ob. PolskaNiemcy pomocnik 05/06/1990
Niemcy 2. Bundesliga FC Kaiserslautern Mariusz Suszko pomocnik 18/01/1987 U23
Niemcy 2. Bundesliga Alemannia Aachen Łukasz Szukała ob. NiemcyPolska obrońca 26/05/1984
Niemcy 2. Bundesliga FSV Mainz 05 Michael Szymków ob. PolskaNiemcy napastnik 1992
Niemcy ? SSV Jeddeloh Grzegorz Lekki obrońca 05/03/1974 -
Niemcy Regionalliga Nord Hamburger SV B Olaf Raniewicz - 1989
Niemcy Regionalliga West 1.FC Kleve Adrian Rakowski napastnik 10/10/1989
Niemcy Oberliga Südwest FK Pirmasens Tomasz Machul ob. PolskaKanada obrońca 07/12/1989
Niemcy ? SV Tasmania-Gropiusstadt 73 Patryk Gorajewski ob. PolskaNiemcy - 1990 -
Niemcy Bayernliga SpVgg Bayreuth Bartosz Partyka pomocnik 02/04/1981 -
Niemcy Regionalliga Nord SV Wilhelmshaven 92 Waldemar Kowalczyk pomocnik 19/08/1975 -
Niemcy Regionalliga West 1.FC Kleve Marek Klimczok pomocnik 25/05/1979 -
Niemcy ? VfB Pommern Löcknitz Marek Żuk pomocnik 11/11/1975 -
Niemcy ? TSV Essingen Marcin Flejter napastnik 10/02/1977 -
Niemcy ? 1.FC Wülfrath Krzysztof Benedyk pomocnik 14/01/1972 -
Niemcy ? Rotenburger SV 1977 Adam Posiłek napastnik 25/06/1973 II
Niemcy Regionalliga Nord FC Oberneuland Wojciech Bobrowski pomocnik 20/12/1979 -
Niemcy ? FSV Wacker 90 Nordhausen Jacek Cieśla pomocnik 14/02/1976 -
Niemcy ? SV 07 Eschwege Rafał Klajnszmit pomocnik 03/06/1971 -
Niemcy Oberliga NOFV-Nord Torgelower SV Greif Tomasz Grzegorczyk pomocnik 13/03/1981 -
Niemcy Oberliga NOFV-Nord Torgelower SV Greif Michał Kotula pomocnik 02/04/1980 -
Niemcy Oberliga NOFV-Nord Torgelower SV Greif Marcin Markiewicz bramkarz 22/04/1974 -
Niemcy Oberliga NOFV-Nord Torgelower SV Greif Robert Sikorski napastnik 18/01/1977 -
Niemcy ? SC Wiedenbrück 2000 Mariusz Rogowski pomocnik 08/11/1979 -
Niemcy ? SV 98/07 Mannheim-Seckenheim Dariusz Baziuk pomocnik 20/07/1969 -
Niemcy ? FV Scharnhorst 71/95 Daniel Kołodziejski pomocnik 08/10/1981 -
Niemcy ? SV Oberkirn 1922 Marcin Cebula pomocnik 20/04/1980 -
Niemcy ? FSV Ulstertal Geisa 1866 Maciej Kaczorowski napastnik 20/06/1980 -

Liga norweska

Kraj Liga Zespół Piłkarz Spotkania Bramki Asysty ŻK CZK Sukcesy
Norwegia IV liga Kvik Halden FK Łukasz Lubieniecki - - - - - -
Norwegia IV liga Kvik Halden FK Artur Farańczuk - - - - - -
Norwegia 1. Divisjon Sogndal IL Łukasz Nadolski - - - - - -
Norwegia 1. Divisjon Sogndal IL Daniel Lubieniecki - - - - - -
Norwegia 1. Divisjon Sogndal IL Piotr Leciejewski - - - - - -
Norwegia III liga Vard Haugesund Mariusz Świrlik - - - - - -
Norwegia IV liga Sunndal IL Radosław Bugaj - - - - - -
Norwegia IV liga Årdal FK Tomasz Malinowski - - - - - -
Norwegia IV liga Årdal FK Maciej Sikorski - - - - - -
Norwegia IV liga Mysen IF Rafał Kaczor - - - - - -
Norwegia IV liga Mysen IF Michał Łachacz - - - - - -
Norwegia IV liga Mysen IF Marcin Kłosowski - - - - - -
Norwegia IV liga Mysen IF Marcin Błażejewski - - - - - -
Norwegia III liga Mo IL Mariusz Ekiert - - - - - -
Norwegia IV liga Rakkestad IF Artur Majewski - - - - - -

Liga portugalska

Kraj Liga Zespół Piłkarz Pozycja Data urodzenia
Portugalia SuperLiga Sporting Braga Paweł Kieszek bramkarz 16/04/1984 wypoż. do Vitória Setúbal

Liga rosyjska

Kraj Liga Zespół Piłkarz Pozycja Data urodzenia
Rosja Premier Liga CSKA Moskwa Dawid Janczyk napastnik 23/09/1987 wypoż. do KSC Lokeren
Rosja Premier Liga FK Moskwa Mariusz Jop obrońca 03/08/1978 -
Rosja Premier Liga Dynamo Moskwa Marcin Kowalczyk obrońca 09/04/1985 -
Rosja Premier Liga Kubań Krasnodar Krzysztof Łągiewka obrońca 23/01/1983 -

Liga rumuńska

Kraj Liga Zespół Piłkarz Spotkania Bramki Asysty ŻK CZK Sukcesy
Rumunia I liga Steaua Bukareszt Paweł Golański - - - - - -

Liga słowacka

Kraj Liga Zespół Piłkarz Spotkania Bramki Asysty ŻK CZK Sukcesy
Słowacja III liga HFC Humenné Daniel Pyrka - - - - - -
Słowacja III liga HFC Humenné Mateusz Pyrka - - - - - -
Słowacja III liga HFC Humenné Michał Pyrka - - - - - -

Liga słoweńska

Kraj Liga Zespół Piłkarz Data urodzenia Pozycja Występy w lidze w klubie Bramki w lidze w klubie CZK Sukcesy
Słowenia II liga NK Krsko Mariusz Soska 11/06/1983 obrońca - 1 - -
Słowenia II liga NK Krsko Artur Kamiński 09/04/1988 obrońca - 3 - -

Liga szkocka

Kraj Liga Zespół Piłkarz Pozycja Data urodzenia
Szkocja Scottish Premier League Celtic Artur Boruc bramkarz 20/02/1980 -
Szkocja Scottish Premier League Celtic Michał Graboń [3] 4/01/1997
Szkocja Scottish Premier League Motherwell Sebastian Kosiorowski bramkarz 21/05/1990 -
Szkocja Scottish Premier League Aberdeen Przemysław Łukasik bramkarz 06/08/1993 U19
Szkocja Scottish Premier League Heart of Midlothian Adrian Mrowiec obrońca 1/12/1983 -
Szkocja Scottish Premier League Hibernian Grzegorz Szamotulski bramkarz 13/05/1976 -
Szkocja Scottish Premier League Dundee United Łukasz Załuska bramkarz 16/06/1982 -
Szkocja Scottish Second Division Peterhead FC Konrad Koźmiński - - -
Szkocja Scottish Second Division Peterhead FC Michał Kula - - -

Liga szwedzka

Kraj Liga Zespół Piłkarz Pozycja Data urodzenia
Szwecja Allsvenskan Trelleborgs FF Patryk Burda - - -
Szwecja Allsvenskan Ljungskile SK Michał Sławuta bramkarz - -
Szwecja Superettan Umeå FC Krzysztof Smoliński obrońca - -
Szwecja 2.Division IK Frej Janusz Godziszewski - - -
Szwecja III liga Enköpings SK Tomasz Stolpa - - -

Liga ukraińska

Kraj Liga Zespół Piłkarz Spotkania Bramki Asysty ŻK CZK Sukcesy
Ukraina Premier Liha Metalist Charków Seweryn Gancarczyk - - - - - -
Ukraina Premier Liha Tawrija Symferopol Paweł Hajduczek - - - - - -
Ukraina Premier Liha Szachtar Donieck Mariusz Lewandowski - - - - - -
Ukraina Premier Liha Karpaty Lwów Maciej Nalepa - - - - - -

Liga walijska

Kraj Liga Zespół Piłkarz Spotkania Bramki Asysty ŻK CZK Sukcesy
Walia I liga Llanelli AFC Daniel Purzycki - - - - - -

Liga węgierska

Kraj Liga Zespół Piłkarz Spotkania Bramki Asysty ŻK CZK Sukcesy
Węgry Borsodi Liga Vasas SC Mariusz Unierzyski - - - - - -

Liga włoska

Kraj Liga Zespół Piłkarz Pozycja Data urodzenia
Włochy Serie A Reggina Calcio Sebastian Białas obrońca 07/01/1990 Primavera
wypoż. z opcją wykupienia
Włochy Serie A A.C. Milan Michał Miśkiewicz bramkarz 20/01/1989 Primavera
Włochy Serie B Rimini Błażej Augustyn obrońca 26/01/1988 wypoż. z opcją wykupienia
Włochy Serie B Ascoli Calcio Damian Głęboki [4]
Włochy Serie B Empoli Daniel Gołuch pomocnik 20/07/1993 Berretti?
wypoż. z opcją wykupienia
Włochy Serie B Empoli Adam Kokoszka obrońca 06/10/1986
Włochy Serie B Brescia Bartosz Salamon pomocnik 01/05/1991
Włochy Eccelenza Cagliese Calcio Arkadiusz Okuniewicz obrońca 27/08/1990

Liga Wysp Owczych

Kraj Liga Zespół Piłkarz Pozycja Data Urodzenia
Wyspy Owcze Formuladeildin Klaksvíkar Ítróttarfelag Marek Wierzbicki obrońca 26/04/1965
Wyspy Owcze Formuladeildin Havnar Bóltfelag Marcin Dawid bramkarz 28/01/1980
Wyspy Owcze II liga FS Vagar Andrzej Stretowicz pomocnik 23/02/1976

Przypisy

  1. Polacy za granicą - 2008/09 (jesień). 90minut.pl. [dostęp 2009-08-21].
  2. Polacy za granicą - 2008/09 (wiosna). 90minut.pl. [dostęp 2009-08-21].
warsztaty lowenowskie, ortodoncja katowice, apartamenty w Szczawnicy

Social

Menu