Witaj

  • Ulubionia cyfra: 3

usługi księgowe Ostrołęka, http://www.przeglad-kas.com.pl/

Okręgowe ligi polskie w piłce nożnej (1931)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
1931 rok A klasa

Okręgowe ligi polskie w piłce nożnej w 1931 roku

Etap pierwszy

Mistrzostwa Klasy A Białostockiego OZPN

Poz. Drużyna M Z R P Bramki Punkty
1 WKS 76 PP Grodno 14 12 1 1 58-11 25
2 WKS 42 PP Białystok 14 9 2 3 51-18 20
3 ŻKS Białystok 14 8 2 4 38-26 18
4 Cresovia Grodno 14 5 7 2 32-21 17
5 Makabi Grodno 14 8 0 6 36-34 16
6 Makabi Białystok 14 3 3 8 13-27 9
7 Kraft Grodno 14 1 2 11 9-42 4
8 Jutrznia Białystok 14 1 1 12 7-65 3

Mistrzostwa Klasy A Kieleckiego OZPN

Mistrzostwa Klasy A Krakowskiego OZPN

Mistrzostwa Klasy A Lubelskiego OZPN

Poz. Drużyna M Z R P Bramki Punkty
1 WKS 22 PP Siedlce 10 b.d. b.d. b.d. 42-9 18
2 WKS 9 PAC Siedlce 10 b.d. b.d. b.d. 32-13 14
3 WKS Unia Lublin 10 b.d. b.d. b.d. 33-15 14
4 WKS 7 PP Chełm 10 b.d. b.d. b.d. 19-30 8
5 TUR Siedlce (b) 10 b.d. b.d. b.d. 16-43 4
6 AZS Lublin 10 b.d. b.d. b.d. 9-43 2
  • Nikt nie spadł gdyż w następnym sezonie liga zostanie powiększona do 8 zespołów i podzielona na dwie grupy, z klasy B awansował Strzelec Siedlce, WKS 22 PP Siedlce II, Hakoah Lublin.

Mistrzostwa Klasy A Lwowskiego OZPN

Poz. Drużyna M Z R P Bramki Punkty
1 Rewera Stanisławów 14 b.d. b.d. b.d. 33-17 22
2 Pogoń Stryj 14 b.d. b.d. b.d. 30-21 20
3 Polonia Przemyśl 14 b.d. b.d. b.d. 43-21 17
4 Drugi Sokół Lwów (b) 14 b.d. b.d. b.d. 28-26 14
5 Hasmonea Lwów 14 b.d. b.d. b.d. 21-21 14
6 Resovia Rzeszów 14 b.d. b.d. b.d. 28-35 11
7 Ukraina Lwów 14 b.d. b.d. b.d. 29-38 10
8 Świteź Lwów 16 b.d. b.d. b.d. 13-46 4
9 Pogoń 1b Lwów* x x x x x x
10 Czarni 1b Lwów* x x x x x x
11 Lechia 1b Lwów* x x x x x x

Mistrzostwa Klasy A Łódzkiego OZPN

Poz. Drużyna M Z R P Bramki Punkty
1 ŁTSG Łódź (s) 20 b.d. b.d. b.d. 56-17 29
2 Hakoah Łódź 20 b.d. b.d. b.d. 51-32 27
3 ŁKS II Łódź 20 b.d. b.d. b.d. 54-34 26
4 Orkan Łódź 20 b.d. b.d. b.d. 40-25 25
5 WKS Łódź 20 b.d. b.d. b.d. 34-25 22
6 Widzew Łódź 20 b.d. b.d. b.d. 39-42 21
7 Klub Turystów Łódź 20 b.d. b.d. b.d. 37-42 18
8 PTC Pabianice 20 b.d. b.d. b.d. 33-52 18
9 Strzelecki KS Łódź 20 b.d. b.d. b.d. 30-38 15
10 Burza Pabianice 20 b.d. b.d. b.d. 28-49 15
11 KKS Kalisz (b) 20 b.d. b.d. b.d. 18-60 4
  • ŁTSG spadkowicz z Ligi.
  • Klub Turytów Łódź po sezonie fuzja z Union Łódź.
  • Bieg Łódź przed sezonem przejęty przez Strzelecki KS Łódź.
  • Z klasy B awansował WiMA Łódź

Mistrzostwa Klasy A Poleskiego OZPN

Poz. Drużyna M Z R P Bramki Punkty
1 WKS 82 PP Brześć 8 b.d. b.d. b.d. b.d. b.d.
2 ŻKS Brześć 8 b.d. b.d. b.d. b.d. b.d.
3 WKS 9 BAON Brześć 10 b.d. b.d. b.d. b.d. b.d.
4 Hakoah Pińsk 8 b.d. b.d. b.d. b.d. b.d.
5 Kresy Brześć 8 b.d. b.d. b.d. b.d. b.d.

Mistrzostwa Klasy A Pomorskiego OZPN

Poz. Drużyna M Z R P Bramki Punkty
1 Gryf Toruń 10 b.d. b.d. b.d. b.d. 16
2 Polonia Bydgoszcz 10 b.d. b.d. b.d. b.d. 13
3 Olimpia Grudziądz 10 b.d. b.d. b.d. b.d. 11
4 PePeGe Grudziądz 10 b.d. b.d. b.d. b.d. 9
5 Sokół I Bydgoszcz (b) 10 b.d. b.d. b.d. b.d. 6
6 TKS Toruń 10 b.d. b.d. b.d. b.d. 5
  • Spadek TKS Toruń, z klasy B awansował SKS Starogard Gdański.

Mistrzostwa Klasy A Poznańskiego OZPN

Poz. Drużyna M Z R P Bramki Punkty
1 Legia Poznań 18 b.d. b.d. b.d. 56-28 24
2 Stella Gniezno 18 b.d. b.d. b.d. 48-36 24
3 Warta 1b Poznań 18 b.d. b.d. b.d. 58-24 20
4 Olimpia Poznań (b) 18 b.d. b.d. b.d. 34-44 20
5 Ostrovia Ostrów Wlkp. 18 b.d. b.d. b.d. 52-42 19
6 Sokół Leszno 18 b.d. b.d. b.d. 43-42 18
7 Polonia Leszno (b) 18 b.d. b.d. b.d. 35-46 15
8 Sparta Poznań 18 b.d. b.d. b.d. 37-43 13
9 OKS Ostrów 18 b.d. b.d. b.d. 27-50 14
10 HCP Poznań 18 b.d. b.d. b.d. 40-55 12
  • Z klasy B awansowały drużyny RKS Rawicz, Liga Poznań.

Mistrzostwa Klasy A Śląskiego OZPN

Mistrzostwa Klasy A Warszawskiego OZPN

Mistrzostwa Klasy A Wileńskiego OZPN

Mistrzostwa Klasy A Wołyńskiego OZPN

Eliminacje o I ligę

O wejście do Ligi walczyło 13 drużyn, podzielonych na 4 grupy. Do finału wchodziły tylko mistrzowie grup.

Tabela grupy I

Klub M Pkt Z R P Br+ Br- Uwagi
1 ŁTSG Łódź 6 10 4 2 0 16 6
2 Legia Poznań 6 8 3 2 1 16 10
3 Gryf Toruń 6 3 1 1 4 7 12
4 Skra Warszawa 6 3 1 1 4 6 17


Legenda:


Awans do półfinału

Wyniki

ŁTSG Łódź                      xxx 4-2 2-1 5-0
Legia Poznań                   2-2 xxx 5-2 5-1
Gryf Toruń                     0-2 0-0 xxx*3-0
Skra Warszawa                  1-1 1-2 3-1 xxx
* Legia - ŁTSG 2-4 według FUJI, 2-2 według Radoń.
* ŁTSG - Legia 2-2 według FUJI, 4-2 według Radoń.

Tabela grupy II

Klub M Pkt Z R P Br+ Br- Uwagi
1 Naprzód Lipiny 4 8 4 0 0 25 6
2 RKS Radom 4 4 2 0 2 10 19
3 Podgórze Kraków 4 0 0 0 4 5 15


Legenda:


Awans do półfinału

Wyniki

Naprzód Lipiny                 xxx 13-2*3-0
RKS Radom                      2-3 xxx 1-0
Podgórze Kraków                2-6 3-5 xxx

Tabela grupy III

Klub M Pkt Z R P Br+ Br- Uwagi
1 WKS 82 pp Brześć 4 6 3 0 1 13 7
2 WKS 1 ppLeg Wilno 4 6 3 0 1 14 6
3 WKS 76 pp Grodno 4 0 0 0 4 4 18


Legenda:


Awans do półfinału

Wyniki

82 p.p. Brześć                 xxx 5-1 3-2
1 p.p. leg. Wilno              2-1 xxx 2-0
76 p.p. Grodno                 2-4 0-9 xxx
* 76 p.p. - 82 p.p. 4-2 według FUJI, 2-4 według Radoń.
* 1 p.p. leg. - 82 p.p. 1-2 według FUJI, 2-1 według Radoń.
* 82 p.p. - 1 p.p. leg. 1-5 według FUJI, 5-1 według Radoń.
* 76 p.p. - 1 p.p. leg. 0-2 według FUJI, 0-9 według Radoń.
* 1 p.p. leg. - 76 p.p. 9-0 według FUJI, 2-0 według Radoń.
* Mecz play-off w Białymstoku: 82 p.p. Brześć - 1 p.p. leg. Wilno 1-0

Tabela grupy IV

Klub M Pkt Z R P Br+ Br- Uwagi
1 WKS 22 pp Siedlce 4 6 3 0 1 22 5
2 Rewera Stanisławów 4 6 3 0 1 12 8
3 Hallerczyk Równe 4 0 0 0 4 3 24


Legenda:


Awans do półfinału

Wyniki

22 p.p. Siedlce                xxx 6-1 8-0
Rewera Stanisławów             2-1 xxx 5-0
WKS Hallerczyk Równe           2-7 1-4 xxx
  • Mecz play-off w Przemyślu: 22 p.p. Siedlce - Rewera Stanisławów 3-0

Półfinały

Naprzód Lipiny - ŁTSG Łódź 5-2, 1-4, 4-2. Ostatni mecz w Częstochowie.
WKS 22 pp Siedlce - WKS 82 pp Brześć 4-1, 3-1 (według FUJI 3-1, 4-1)

Finał

WKS 22 pp Siedlce - Naprzód Lipiny 4-3, 2-1

WKS 22 pp Siedlce zdobył prawo do gry w I lidze w 1932.

Bibliografia

http://wiadomosci-fiskalne.eu, apartamenty w Szczawnicy, ortodoncja katowice

Social

Menu