Witaj

  • Ulubionia cyfra: 5

Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Kobiet 2009

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
piłka siatkowa Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Kobiet 2009
OOjs UI icon arched-arrow-rtl.svg ME 2007 ME 2011 OOjs UI icon arched-arrow-ltr.svg
Dyscyplina piłka siatkowa
Organizator CEV
Szczegóły turnieju
Uczestnicy Mistrzostw
Uczestnicy Mistrzostw
Gospodarz  Polska
Otwarcie 25 września, Łódź
Zamknięcie (finał) 4 października, Łódź
Liczba drużyn 16
Liczba stadionów 4 (w 4 miastach)
I miejsce  Włochy
II miejsce  Holandia
III miejsce  Polska
Statystyki turnieju
Liczba meczów 46
Najlepszy zawodnik (MVP) Holandia Manon Flier

XXVI Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009 – odbywały się w dniach od 25 września do 4 października 2009 roku w 4 miastach Polski. Brało w nich udział 16 czołowych krajowych reprezentacji. Turniej został rozegrany pod patronatem Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej (CEV), a jego głównym organizatorem był Polski Związek Piłki Siatkowej. Decyzja o organizacji Mistrzostw Europy zapadła 13 października 2006 roku w Luksemburgu w niejawnym głosowaniu członków zarządu CEV (polska kandydatura pokonała włoską stosunkiem 14:5 przy jednym głosem wstrzymującym)[1].

System rozgrywek

  • W turnieju bierze udział 16 reprezentacji, które podzielone zostały na 4 grupy: A, B, C, D.
  • Zespoły, które zajmą ostatnie miejsce w grupie ukończą rozgrywki odpowiednio na 13., 14., 15. i 16. miejscu.
  • Do fazy play-off awansują drużyny z pierwszych trzech miejsc w grupie. Zostaną one rozmieszczone w grupie E (zespoły z grup A i C) i F (zespoły z grup B i D).
  • Pierwsze dwa zespoły z grupy E i F awansują do półfinałów.

Miasta-gospodarze i areny mistrzostw

Turniej został przeprowadzony na 4 obiektach w 4 miastach.

Miasto Hala Pojemność Faza rozgrywek Obiekty
Bydgoszcz Łuczniczka
8000
Grupa C Bydgoszcz Hala Luczniczka02.jpg
Katowice Spodek
11 500
Grupa D, Grupa F Katowice - Spodek by night.jpg
Łódź Atlas Arena
13 400
Grupa A, Grupa E, Faza pucharowa (finałowa) AtlasArena01.jpg
Wrocław Stulecia
6000
Grupa B Centennial Hall in Wrocław and Zoo Wrocław.jpg

Uczestnicy

Lp Drużyna Sposób kwalifikacji Miejsce w
rankingu FIVB
(24.08.2009)
Najlepszy wynik na
Mistrzostwach Europy
1. Polska Polska gospodarz 9. Gold medal icon.svg (2003, 2005)
2. Włochy Włochy 1. miejsce na ME 2007 5. Gold medal icon.svg (2007)
3. Serbia Serbia 2. miejsce na ME 2007 8. Silver medal icon.svg (2007)
4. Rosja Rosja 3. miejsce na ME 2007 4. Gold medal icon.svg (1993, 1997, 1999, 2001)
5. Holandia Holandia 5. miejsce na ME 2007 10. Gold medal icon.svg (1995)
6. Niemcy Niemcy 6. miejsce na ME 2007 11. Bronze medal icon.svg (1991, 2003)
7. Belgia Belgia 7. miejsce na ME 2007 33. 7. miejsce (2007)
8. Słowacja Słowacja Turniej Eliminacyjny 40. 12. miejsce (2003)
9. Czechy Czechy Turniej Eliminacyjny 36. Silver medal icon.svg (1993)
10. Hiszpania Hiszpania Turniej Eliminacyjny 43. 12. miejsce (2005)
11. Francja Francja Turniej Eliminacyjny 35. 8. miejsce (2001, 2007)
12. Bułgaria Bułgaria Turniej Eliminacyjny 33. Gold medal icon.svg (1981)
13. Turcja Turcja Turniej Eliminacyjny 20. Silver medal icon.svg (2003)
14. Białoruś Białoruś Baraże 43. 8. miejsce (1993, 1995)
15. Azerbejdżan Azerbejdżan Baraże 26. 4. miejsce (2005)
16. Chorwacja Chorwacja Baraże 39. Silver medal icon.svg (1995, 1997, 1999)

Rozgrywki grupowe

Grupa A Grupa B Grupa C Grupa D
Miasto : Łódź. Atlas Arena

Polska Polska
Holandia Holandia
Hiszpania Hiszpania
Chorwacja Chorwacja

Miasto : Wrocław, Hala Stulecia

Włochy Włochy
Niemcy Niemcy
Turcja Turcja
Francja Francja

Miasto : Bydgoszcz, Łuczniczka

Rosja Rosja
Belgia Belgia
Bułgaria Bułgaria
Białoruś Białoruś

Miasto : Katowice, Spodek

Serbia Serbia
Czechy Czechy
Słowacja Słowacja
Azerbejdżan Azerbejdżan

Pierwsza faza grupowa

Grupa A - Łódź

Poz. Reprezentacja Pkt Mecze Sety Małe punkty
M Z P wyg. prz. ratio zdob. str.  ratio
1  Holandia 6 3 3 0 9 0 MAX 225 140 1,607
2  Polska 5 3 2 1 6 5 1,200 236 218 1,082
3  Hiszpania 4 3 1 2 5 8 0,625 243 282 0,862
4  Chorwacja 3 3 0 3 2 9 0,222 188 252 0,746

Wyniki

25 września 2009
Holandia  3:0 (25:11, 25:18, 25:12)  Chorwacja
Hiszpania  2:3 (15:25, 20:25, 25:19, 25:23, 11:15)  Polska
26 września 2009
Polska  3:0 (25:18, 25:13, 25:16)  Chorwacja
Hiszpania  0:3 (17:25, 13:25, 15:25)  Holandia
27 września 2009
Polska  0:3 (18:25, 13:25, 23:25)  Holandia
Chorwacja  2:3 (25:15, 22:25, 15:25, 25:22, 13:15)  Hiszpania


Grupa B - Wrocław

Mecz Turcja - Francja w Hali Stulecia we Wrocławiu
Poz. Reprezentacja Pkt Mecze Sety Małe punkty
M Z P wyg. prz. ratio zdob. str.  ratio
1  Włochy 6 3 3 0 9 1 9,000 248 193 1,285
2  Niemcy 5 3 2 1 6 6 1,000 262 265 0,989
3  Turcja 4 3 1 2 5 6 0,833 228 227 1,004
4  Francja 3 3 0 3 2 9 0,222 217 270 0,804

Wyniki

25 września 2009
Turcja  3:0 (25:22, 25:9, 25:15)  Francja
Włochy  3:0 (25:15, 25:22, 25:22)  Niemcy
26 września 2009
Włochy  3:0 (25:20, 25:16, 25:14)  Turcja
Niemcy  3:1 (25:19, 25:17, 19:25, 28:26)  Francja
27 września 2009
Francja  1:3 (22:25, 22:25, 25:23, 15:25)  Włochy
Niemcy  3:2 (25:23, 23:25, 18:25, 25:21, 15:9)  Turcja

Grupa C - Bydgoszcz

Mecz Belgia - Białoruś w Hali Łuczniczka w Bydgoszczy
Poz. Reprezentacja Pkt Mecze Sety Małe punkty
M Z P wyg. prz. ratio zdob. str.  ratio
1  Rosja 6 3 3 0 9 2 4,500 251 178 1,410
2  Bułgaria 5 3 2 1 6 6 1,000 240 251 0,956
3  Belgia 4 3 1 2 7 7 1,000 293 302 0,970
4  Białoruś 3 3 0 3 2 9 0,222 217 270 0,804

Wyniki

25 września 2009
Belgia  3:1 (26:28, 25:20, 27:25, 25:22)  Białoruś
Bułgaria  0:3 (19:25, 9:25, 14:25)  Rosja
26 września 2009
Bułgaria  3:2 (24:26, 25:22, 17:25, 25:21, 15:6)  Belgia
Rosja  3:0 (25:19, 25:12, 25:15)  Białoruś
27 września 2009
Białoruś  1:3 (25:17, 20:25, 11:25, 20:25)  Bułgaria
Rosja  3:2 (25:13, 16:25, 20:25, 25:18, 15:9)  Belgia

Grupa D - Katowice

Poz. Reprezentacja Pkt Mecze Sety Małe punkty
M Z P wyg. prz. ratio zdob. str.  ratio
1  Serbia 6 3 3 0 9 0 MAX 225 160 1,406
2  Azerbejdżan 4 3 1 2 5 8 0,625 269 272 0,989
3  Czechy 4 3 1 2 5 8 0,625 263 293 0,898
4  Słowacja 4 3 1 2 5 8 0,625 244 288 0,847

Wyniki

25 września 2009
Azerbejdżan  0:3 (12:25, 21:25, 19:25)  Serbia
Słowacja  3:2 (25:21, 17:25, 19:25, 25:23, 15:13)  Czechy
26 września 2009
Słowacja  2:3 (13:25, 25:19, 18:25, 25:22, 12:15)  Azerbejdżan
Czechy  0:3 (19:25, 21:25, 18:25)  Serbia
27 września 2009
Serbia  3:0 (25:19, 25:15, 25:16)  Słowacja
Czechy  3:2 (21:25, 18:25, 25:23, 25:20, 15:13)  Azerbejdżan

Druga faza grupowa

Grupa E - Łódź

Poz. Reprezentacja Pkt Mecze Sety Małe punkty
M Z P wyg. prz. ratio zdob. str.  ratio
1  Holandia 10 5 5 0 15 2 7,500 407 312 1,304
2  Polska 9 5 4 1 12 8 1,500 449 424 1,059
3  Rosja 8 5 3 2 12 9 1,333 463 428 1,081
4  Bułgaria 7 5 2 3 7 12 0,583 390 422 0,924
5  Hiszpania 6 5 1 4 7 14 0,500 419 478 0,877
6  Belgia 5 5 0 5 7 15 0,467 423 489 0,865

Wyniki

29 września 2009
Hiszpania  1:3 (21:25, 24:26, 25:19, 20:25)  Rosja
Holandia  3:0 (25:19, 25:20, 25:18)  Bułgaria
Polska  3:1 (25:16, 21:25, 25:19, 25:12)  Belgia
30 września 2009
Bułgaria  3:1 (25:20, 25:16, 21:25, 25:18)  Hiszpania
Rosja  1:3 (26:24, 22:25, 22:25, 22:25)  Polska
Belgia  0:3 (17:25, 19:25, 20:25)  Holandia
1 października 2009
Polska  3:1 (18:25, 25:20, 25:21, 25:23)  Bułgaria
Hiszpania  3:2 (23:25, 25:19, 21:25, 25:23, 15:13)  Belgia
Holandia  3:2 (25:19, 19:25, 23:25, 25:19, 15:12)  Rosja

Grupa F - Katowice

Poz. Reprezentacja Pkt Mecze Sety Małe punkty
M Z P wyg. prz. ratio zdob. str.  ratio
1  Włochy 10 5 5 0 15 0 MAX 379 290 1,307
2  Niemcy 9 5 4 1 15 8 1,714 431 359 1,201
3  Turcja 8 5 3 2 11 8 1,375 419 408 1,027
4  Serbia 7 5 2 3 9 9 1,000 379 397 0,955
5  Czechy 6 5 1 4 3 14 0,214 333 409 0,814
6  Azerbejdżan 5 5 0 5 3 15 0,200 347 425 0,816
29 września 2009
Turcja  3:1 (24:26, 25:16, 25:23, 25:19)  Serbia
Włochy  3:0 (29:27, 25:23, 25:13)  Azerbejdżan
Niemcy  3:0 (28:26, 25:12, 25:15)  Czechy
30 września 2009
Czechy  0:3 (16:25, 20:25, 23:25)  Włochy
Azerbejdżan  1:3 (23:25, 19:25, 25:17, 17:25)  Turcja
Serbia  2:3 (9:25, 25:23, 27:25, 17:25, 8:15)  Niemcy
1 października 2009
Niemcy  3:0 (25:17, 25:13, 25:12)  Azerbejdżan
Turcja  3:0 (25:16, 25:20, 25:23)  Czechy
Włochy  3:0 (25:19, 25:18, 25:22)  Serbia

Faza finałowa - Łódź, Atlas Arena

Atlas Arena - miejsce rozgrywania fazy finałowej
  Półfinały Finał
             
3 października – Łódź
  Holandia 3  
  Polska 1  
 
4 października – Łódź
      Holandia 0
    Włochy 3
 
 
Mecz o 3. miejsce
3 października – Łódź 4 października – Łódź
  Włochy 3   Polska 3
  Niemcy 1     Niemcy 0


Półfinały

3 października 2009
Holandia  3:1 (25:11, 25:15, 20:25, 25:20)  Polska
Włochy  3:1 (25;10, 22:25, 25:12, 25:22)  Niemcy

Mecz o 3. miejsce

4 października 2009
Polska  3:0 (25:16, 25:19, 25:23)  Niemcy

Finał

4 października 2009
Holandia  0:3 (16:25, 19:25, 20:25)  Włochy

Nagrody indywidualne

MVP Najlepsza
punktująca
Najlepsza
blokująca
Najlepsza
atakująca
Najlepsza
przyjmująca
Najlepsza
serwująca
Najlepsza
rozgrywająca
Najlepsza
libero
Holandia
Manon Flier
Niemcy
Margareta Kozuch
Niemcy
Christiane Fürst
Włochy
Simona Gioli
Niemcy
Kerstin Tzscherlich
Polska
Agnieszka Bednarek-Kasza
Włochy
Eleonora Lo Bianco
Włochy
Paola Cardullo

Klasyfikacja końcowa

Miejsce Reprezentacja
Gold medal world centered-2.svg  Włochy
Silver medal world centered-2.svg  Holandia
Bronze medal world centered-2.svg  Polska
4.  Niemcy
5.  Turcja
6.  Rosja
7.  Serbia
8.  Bułgaria
9.  Hiszpania
10.  Czechy
11.  Belgia
12.  Azerbejdżan
13.  Słowacja
14.  Francja
15.  Białoruś
16.  Chorwacja

Składy

 Osobny artykuł: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Kobiet 2009/składy.
Składy medalistek
Lucia Crisanti (4)
Giulia Rondon (5)
Enrica Merlo (6)
Jenny Barazza (8)
Manuela Secolo (9)
Paola Cardullo (10)
Serena Ortolani (11)
Francesca Piccinini (12)
Valentina Arrighetti (13)
Eleonora Lo Bianco (14)
Antonella Del Core (15)
Lucia Bosetti (16)
Simona Gioli (17)
Taismary Agüero (18)

Massimo Barbolini (trener)
Kim Staelens(1)
Monique Wismeijer (2)
Francien Huurman (3)
Chaïne Staelens (4)
Robin de Kruijf (5)
Maret Grothues (6)
Alice Blom (8)
Janneke van Tienen (10)
Caroline Wensink (11)
Manon Flier (12)
Ingrid Visser (15)
Debby Stam (16)

Avital Selinger (trener)
Anna Barańska(1)
Mariola Zenik (2)
Anna Witczak (3)
Dorota Pykosz (4)
Natalia Bamber (5)
Agnieszka Bednarek-Kasza (6)
Izabela Bełcik (7)
Klaudia Kaczorowska (10)
Milena Sadurek-Mikołajczyk (12)
Paulina Maj (13)
Eleonora Dziękiewicz (14)
Katarzyna Gajgał (15)
Aleksandra Jagieło (16)
Joanna Kaczor (17)

Jerzy Matlak (trener)
Piotr Makowski (trener)

Zobacz też

Przypisy

Richard Li, www.youtube.com/watch?v=jNVZ-mwZ2cg

Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Kobiet 2009

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
piłka siatkowa Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Kobiet 2009
OOjs UI icon arched-arrow-rtl.svg ME 2007 ME 2011 OOjs UI icon arched-arrow-ltr.svg
Dyscyplina piłka siatkowa
Organizator CEV
Szczegóły turnieju
Uczestnicy Mistrzostw
Uczestnicy Mistrzostw
Gospodarz  Polska
Otwarcie 25 września, Łódź
Zamknięcie (finał) 4 października, Łódź
Liczba drużyn 16
Liczba stadionów 4 (w 4 miastach)
I miejsce  Włochy
II miejsce  Holandia
III miejsce  Polska
Statystyki turnieju
Liczba meczów 46
Najlepszy zawodnik (MVP) Holandia Manon Flier

XXVI Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet 2009 – odbywały się w dniach od 25 września do 4 października 2009 roku w 4 miastach Polski. Brało w nich udział 16 czołowych krajowych reprezentacji. Turniej został rozegrany pod patronatem Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej (CEV), a jego głównym organizatorem był Polski Związek Piłki Siatkowej. Decyzja o organizacji Mistrzostw Europy zapadła 13 października 2006 roku w Luksemburgu w niejawnym głosowaniu członków zarządu CEV (polska kandydatura pokonała włoską stosunkiem 14:5 przy jednym głosem wstrzymującym)[1].

System rozgrywek

  • W turnieju bierze udział 16 reprezentacji, które podzielone zostały na 4 grupy: A, B, C, D.
  • Zespoły, które zajmą ostatnie miejsce w grupie ukończą rozgrywki odpowiednio na 13., 14., 15. i 16. miejscu.
  • Do fazy play-off awansują drużyny z pierwszych trzech miejsc w grupie. Zostaną one rozmieszczone w grupie E (zespoły z grup A i C) i F (zespoły z grup B i D).
  • Pierwsze dwa zespoły z grupy E i F awansują do półfinałów.

Miasta-gospodarze i areny mistrzostw

Turniej został przeprowadzony na 4 obiektach w 4 miastach.

Miasto Hala Pojemność Faza rozgrywek Obiekty
Bydgoszcz Łuczniczka
8000
Grupa C Bydgoszcz Hala Luczniczka02.jpg
Katowice Spodek
11 500
Grupa D, Grupa F Katowice - Spodek by night.jpg
Łódź Atlas Arena
13 400
Grupa A, Grupa E, Faza pucharowa (finałowa) AtlasArena01.jpg
Wrocław Stulecia
6000
Grupa B Centennial Hall in Wrocław and Zoo Wrocław.jpg

Uczestnicy

Lp Drużyna Sposób kwalifikacji Miejsce w
rankingu FIVB
(24.08.2009)
Najlepszy wynik na
Mistrzostwach Europy
1. Polska Polska gospodarz 9. Gold medal icon.svg (2003, 2005)
2. Włochy Włochy 1. miejsce na ME 2007 5. Gold medal icon.svg (2007)
3. Serbia Serbia 2. miejsce na ME 2007 8. Silver medal icon.svg (2007)
4. Rosja Rosja 3. miejsce na ME 2007 4. Gold medal icon.svg (1993, 1997, 1999, 2001)
5. Holandia Holandia 5. miejsce na ME 2007 10. Gold medal icon.svg (1995)
6. Niemcy Niemcy 6. miejsce na ME 2007 11. Bronze medal icon.svg (1991, 2003)
7. Belgia Belgia 7. miejsce na ME 2007 33. 7. miejsce (2007)
8. Słowacja Słowacja Turniej Eliminacyjny 40. 12. miejsce (2003)
9. Czechy Czechy Turniej Eliminacyjny 36. Silver medal icon.svg (1993)
10. Hiszpania Hiszpania Turniej Eliminacyjny 43. 12. miejsce (2005)
11. Francja Francja Turniej Eliminacyjny 35. 8. miejsce (2001, 2007)
12. Bułgaria Bułgaria Turniej Eliminacyjny 33. Gold medal icon.svg (1981)
13. Turcja Turcja Turniej Eliminacyjny 20. Silver medal icon.svg (2003)
14. Białoruś Białoruś Baraże 43. 8. miejsce (1993, 1995)
15. Azerbejdżan Azerbejdżan Baraże 26. 4. miejsce (2005)
16. Chorwacja Chorwacja Baraże 39. Silver medal icon.svg (1995, 1997, 1999)

Rozgrywki grupowe

Grupa A Grupa B Grupa C Grupa D
Miasto : Łódź. Atlas Arena

Polska Polska
Holandia Holandia
Hiszpania Hiszpania
Chorwacja Chorwacja

Miasto : Wrocław, Hala Stulecia

Włochy Włochy
Niemcy Niemcy
Turcja Turcja
Francja Francja

Miasto : Bydgoszcz, Łuczniczka

Rosja Rosja
Belgia Belgia
Bułgaria Bułgaria
Białoruś Białoruś

Miasto : Katowice, Spodek

Serbia Serbia
Czechy Czechy
Słowacja Słowacja
Azerbejdżan Azerbejdżan

Pierwsza faza grupowa

Grupa A - Łódź

Poz. Reprezentacja Pkt Mecze Sety Małe punkty
M Z P wyg. prz. ratio zdob. str.  ratio
1  Holandia 6 3 3 0 9 0 MAX 225 140 1,607
2  Polska 5 3 2 1 6 5 1,200 236 218 1,082
3  Hiszpania 4 3 1 2 5 8 0,625 243 282 0,862
4  Chorwacja 3 3 0 3 2 9 0,222 188 252 0,746

Wyniki

25 września 2009
Holandia  3:0 (25:11, 25:18, 25:12)  Chorwacja
Hiszpania  2:3 (15:25, 20:25, 25:19, 25:23, 11:15)  Polska
26 września 2009
Polska  3:0 (25:18, 25:13, 25:16)  Chorwacja
Hiszpania  0:3 (17:25, 13:25, 15:25)  Holandia
27 września 2009
Polska  0:3 (18:25, 13:25, 23:25)  Holandia
Chorwacja  2:3 (25:15, 22:25, 15:25, 25:22, 13:15)  Hiszpania


Grupa B - Wrocław

Mecz Turcja - Francja w Hali Stulecia we Wrocławiu
Poz. Reprezentacja Pkt Mecze Sety Małe punkty
M Z P wyg. prz. ratio zdob. str.  ratio
1  Włochy 6 3 3 0 9 1 9,000 248 193 1,285
2  Niemcy 5 3 2 1 6 6 1,000 262 265 0,989
3  Turcja 4 3 1 2 5 6 0,833 228 227 1,004
4  Francja 3 3 0 3 2 9 0,222 217 270 0,804

Wyniki

25 września 2009
Turcja  3:0 (25:22, 25:9, 25:15)  Francja
Włochy  3:0 (25:15, 25:22, 25:22)  Niemcy
26 września 2009
Włochy  3:0 (25:20, 25:16, 25:14)  Turcja
Niemcy  3:1 (25:19, 25:17, 19:25, 28:26)  Francja
27 września 2009
Francja  1:3 (22:25, 22:25, 25:23, 15:25)  Włochy
Niemcy  3:2 (25:23, 23:25, 18:25, 25:21, 15:9)  Turcja

Grupa C - Bydgoszcz

Mecz Belgia - Białoruś w Hali Łuczniczka w Bydgoszczy
Poz. Reprezentacja Pkt Mecze Sety Małe punkty
M Z P wyg. prz. ratio zdob. str.  ratio
1  Rosja 6 3 3 0 9 2 4,500 251 178 1,410
2  Bułgaria 5 3 2 1 6 6 1,000 240 251 0,956
3  Belgia 4 3 1 2 7 7 1,000 293 302 0,970
4  Białoruś 3 3 0 3 2 9 0,222 217 270 0,804

Wyniki

25 września 2009
Belgia  3:1 (26:28, 25:20, 27:25, 25:22)  Białoruś
Bułgaria  0:3 (19:25, 9:25, 14:25)  Rosja
26 września 2009
Bułgaria  3:2 (24:26, 25:22, 17:25, 25:21, 15:6)  Belgia
Rosja  3:0 (25:19, 25:12, 25:15)  Białoruś
27 września 2009
Białoruś  1:3 (25:17, 20:25, 11:25, 20:25)  Bułgaria
Rosja  3:2 (25:13, 16:25, 20:25, 25:18, 15:9)  Belgia

Grupa D - Katowice

Poz. Reprezentacja Pkt Mecze Sety Małe punkty
M Z P wyg. prz. ratio zdob. str.  ratio
1  Serbia 6 3 3 0 9 0 MAX 225 160 1,406
2  Azerbejdżan 4 3 1 2 5 8 0,625 269 272 0,989
3  Czechy 4 3 1 2 5 8 0,625 263 293 0,898
4  Słowacja 4 3 1 2 5 8 0,625 244 288 0,847

Wyniki

25 września 2009
Azerbejdżan  0:3 (12:25, 21:25, 19:25)  Serbia
Słowacja  3:2 (25:21, 17:25, 19:25, 25:23, 15:13)  Czechy
26 września 2009
Słowacja  2:3 (13:25, 25:19, 18:25, 25:22, 12:15)  Azerbejdżan
Czechy  0:3 (19:25, 21:25, 18:25)  Serbia
27 września 2009
Serbia  3:0 (25:19, 25:15, 25:16)  Słowacja
Czechy  3:2 (21:25, 18:25, 25:23, 25:20, 15:13)  Azerbejdżan

Druga faza grupowa

Grupa E - Łódź

Poz. Reprezentacja Pkt Mecze Sety Małe punkty
M Z P wyg. prz. ratio zdob. str.  ratio
1  Holandia 10 5 5 0 15 2 7,500 407 312 1,304
2  Polska 9 5 4 1 12 8 1,500 449 424 1,059
3  Rosja 8 5 3 2 12 9 1,333 463 428 1,081
4  Bułgaria 7 5 2 3 7 12 0,583 390 422 0,924
5  Hiszpania 6 5 1 4 7 14 0,500 419 478 0,877
6  Belgia 5 5 0 5 7 15 0,467 423 489 0,865

Wyniki

29 września 2009
Hiszpania  1:3 (21:25, 24:26, 25:19, 20:25)  Rosja
Holandia  3:0 (25:19, 25:20, 25:18)  Bułgaria
Polska  3:1 (25:16, 21:25, 25:19, 25:12)  Belgia
30 września 2009
Bułgaria  3:1 (25:20, 25:16, 21:25, 25:18)  Hiszpania
Rosja  1:3 (26:24, 22:25, 22:25, 22:25)  Polska
Belgia  0:3 (17:25, 19:25, 20:25)  Holandia
1 października 2009
Polska  3:1 (18:25, 25:20, 25:21, 25:23)  Bułgaria
Hiszpania  3:2 (23:25, 25:19, 21:25, 25:23, 15:13)  Belgia
Holandia  3:2 (25:19, 19:25, 23:25, 25:19, 15:12)  Rosja

Grupa F - Katowice

Poz. Reprezentacja Pkt Mecze Sety Małe punkty
M Z P wyg. prz. ratio zdob. str.  ratio
1  Włochy 10 5 5 0 15 0 MAX 379 290 1,307
2  Niemcy 9 5 4 1 15 8 1,714 431 359 1,201
3  Turcja 8 5 3 2 11 8 1,375 419 408 1,027
4  Serbia 7 5 2 3 9 9 1,000 379 397 0,955
5  Czechy 6 5 1 4 3 14 0,214 333 409 0,814
6  Azerbejdżan 5 5 0 5 3 15 0,200 347 425 0,816
29 września 2009
Turcja  3:1 (24:26, 25:16, 25:23, 25:19)  Serbia
Włochy  3:0 (29:27, 25:23, 25:13)  Azerbejdżan
Niemcy  3:0 (28:26, 25:12, 25:15)  Czechy
30 września 2009
Czechy  0:3 (16:25, 20:25, 23:25)  Włochy
Azerbejdżan  1:3 (23:25, 19:25, 25:17, 17:25)  Turcja
Serbia  2:3 (9:25, 25:23, 27:25, 17:25, 8:15)  Niemcy
1 października 2009
Niemcy  3:0 (25:17, 25:13, 25:12)  Azerbejdżan
Turcja  3:0 (25:16, 25:20, 25:23)  Czechy
Włochy  3:0 (25:19, 25:18, 25:22)  Serbia

Faza finałowa - Łódź, Atlas Arena

Atlas Arena - miejsce rozgrywania fazy finałowej
  Półfinały Finał
             
3 października – Łódź
  Holandia 3  
  Polska 1  
 
4 października – Łódź
      Holandia 0
    Włochy 3
 
 
Mecz o 3. miejsce
3 października – Łódź 4 października – Łódź
  Włochy 3   Polska 3
  Niemcy 1     Niemcy 0


Półfinały

3 października 2009
Holandia  3:1 (25:11, 25:15, 20:25, 25:20)  Polska
Włochy  3:1 (25;10, 22:25, 25:12, 25:22)  Niemcy

Mecz o 3. miejsce

4 października 2009
Polska  3:0 (25:16, 25:19, 25:23)  Niemcy

Finał

4 października 2009
Holandia  0:3 (16:25, 19:25, 20:25)  Włochy

Nagrody indywidualne

MVP Najlepsza
punktująca
Najlepsza
blokująca
Najlepsza
atakująca
Najlepsza
przyjmująca
Najlepsza
serwująca
Najlepsza
rozgrywająca
Najlepsza
libero
Holandia
Manon Flier
Niemcy
Margareta Kozuch
Niemcy
Christiane Fürst
Włochy
Simona Gioli
Niemcy
Kerstin Tzscherlich
Polska
Agnieszka Bednarek-Kasza
Włochy
Eleonora Lo Bianco
Włochy
Paola Cardullo

Klasyfikacja końcowa

Miejsce Reprezentacja
Gold medal world centered-2.svg  Włochy
Silver medal world centered-2.svg  Holandia
Bronze medal world centered-2.svg  Polska
4.  Niemcy
5.  Turcja
6.  Rosja
7.  Serbia
8.  Bułgaria
9.  Hiszpania
10.  Czechy
11.  Belgia
12.  Azerbejdżan
13.  Słowacja
14.  Francja
15.  Białoruś
16.  Chorwacja

Składy

 Osobny artykuł: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Kobiet 2009/składy.
Składy medalistek
Lucia Crisanti (4)
Giulia Rondon (5)
Enrica Merlo (6)
Jenny Barazza (8)
Manuela Secolo (9)
Paola Cardullo (10)
Serena Ortolani (11)
Francesca Piccinini (12)
Valentina Arrighetti (13)
Eleonora Lo Bianco (14)
Antonella Del Core (15)
Lucia Bosetti (16)
Simona Gioli (17)
Taismary Agüero (18)

Massimo Barbolini (trener)
Kim Staelens(1)
Monique Wismeijer (2)
Francien Huurman (3)
Chaïne Staelens (4)
Robin de Kruijf (5)
Maret Grothues (6)
Alice Blom (8)
Janneke van Tienen (10)
Caroline Wensink (11)
Manon Flier (12)
Ingrid Visser (15)
Debby Stam (16)

Avital Selinger (trener)
Anna Barańska(1)
Mariola Zenik (2)
Anna Witczak (3)
Dorota Pykosz (4)
Natalia Bamber (5)
Agnieszka Bednarek-Kasza (6)
Izabela Bełcik (7)
Klaudia Kaczorowska (10)
Milena Sadurek-Mikołajczyk (12)
Paulina Maj (13)
Eleonora Dziękiewicz (14)
Katarzyna Gajgał (15)
Aleksandra Jagieło (16)
Joanna Kaczor (17)

Jerzy Matlak (trener)
Piotr Makowski (trener)

Zobacz też

Przypisy

Richard Li, ortodoncja katowice, stomatolog Kraków

Social

Menu