Witaj

  • Ulubionia cyfra: 9

http://pik.edu.pl, http://informacje.pitupitu.com.pl/auta-pomoc-drogowa-i-wynajem/

Klasa okręgowa (grupa warszawska I)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Klasa okręgowa
(grupa warszawska I)
Państwo  Polska
Organizator rozgrywek Mazowiecki Związek Piłki Nożnej
Rozgrywki
Liczba drużyn 16
Wyższy poziom ligowy IV liga
mazowiecka (południowa)
mazowiecka (północna)
Niższy poziom ligowy A-klasa
Puchary: Puchar Polski
Zwycięzcy
Obecny zwycięzca Grom Warszawa

Klasa okręgowa (grupa warszawska I) – jedna z sześciu na terenie województwa mazowieckiego klas okręgowych, stanowiąca pośredni szczebel rozgrywkowy między IV ligą, a klasą A. Stanowi tzw. VI ligę w rozgrywkach krajowych.

Zmagania w jej ramach toczą się cyklicznie systemem kołowym. Zwycięzcy grupy uzyskują awans do IV ligi mazowieckiej gr. południowa, zaś najsłabsze zespoły relegowane są do poszczególnych grup klas A. Zarządzana przez – działający w imieniu Polskiego Związku Piłki NożnejMazowiecki Związek Piłki Nożnej.

Ostatni zwycięzcy

Zwycięzcy tej ligi w ostatnich kilku latach (awans do IV ligi):

Od sezonu 2008/2009 klasa okręgowa stanowi szósty szczebel w hierarchii rozgrywek piłkarskich w Polsce.

  • 2008 - Skra Konstancin Obory
  • 2007 - Sparta Jazgarzew (awans po barażach do IV ligi, grupy mazowieckiej południowej uzyskał wicemistrz Milan Milanówek)

Sezon 2016/2017

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1. AP Marcovia Marki 15 10 3 2 42 24 +18 33 Awans do IV ligi
2. Drukarz Warszawa 15 9 4 2 27 9 +18 31
3. Świt II Nowy Dwór Mazowiecki 15 9 2 4 36 28 +8 29
4. Promnik Łaskarzew 15 8 3 4 27 14 +13 27
5. Olimpia Warszawa 15 8 2 5 28 19 +9 26
6. Dąb Wieliszew 15 8 2 5 33 25 +8 26
7. Victoria II Sulejówek 15 8 1 6 39 27 +12 25
8. Legionovia II Legionowo 15 7 3 5 32 19 +13 24
9. Błyskawica Warszawa 15 7 3 5 30 25 +5 24
10. Agape Białołęka 15 7 0 8 27 23 +4 21
11. Bóbr Tłuszcz 15 6 2 7 35 30 +5 20
12. Sokół Serock 15 5 4 6 24 20 +4 19
13. Vulcan Wólka Mlądzka 15 4 2 9 22 47 −25 14 Spadek do klasy A
14. Amur Wilga 15 2 3 10 30 56 −26 9
15. Legion Warszawa 15 1 5 9 22 37 −15 8
16. Sokół Celestynów 15 1 1 13 14 65 −51 4

Źródło: 90minut
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.

Rozgrywki seniorów

Tabela sezonu 2008/2009:

  1. Bug Wyszków
  2. Dolcan II Ząbki
  3. Białołęka Warszawa
  4. Wilga Garwolin
  5. GKP Targówek
  6. Legion Warszawa
  7. Żbik Nasielsk
  8. Marcovia 2000 Marki
  9. Start II Otwock
  10. Sokół Serock
  11. Wicher Kobyłka
  12. Gwardia Warszawa
  13. KS Falenica
  14. Promnik Łaskarzew
  15. Victoria Zerzeń
  16. KS Wesoła

Tabela sezonu 2009/2010:

  1. Marcovia Marki
  2. GKP Targówek
  3. Drukarz Warszawa
  4. Żbik Nasielsk
  5. Wilga Garwolin
  6. KS Józefovia
  7. Dolcan Sport II S.S.A.
  8. Mazur II Karczew
  9. Legion Warszawa
  10. Legionovia II
  11. Wicher Kobyłka
  12. Sokół OSIR Serock
  13. Start II Otwock
  14. SS Białołęka Warszawa
  15. KS Falenica
  16. Dsb Wieliszew

Linki zewnętrzne

guaranteed payday loans no matter what, torby ozdobne, ortodoncja katowice

Social

Menu