Witaj

  • Ulubionia cyfra: 4

Rosyjski saska, http://greenwich-consulting.eu/okna-pasywne-katowice/

Klasa okręgowa (grupa podlaska)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Klasa okręgowa
(grupa podlaska)
Klasa okręgowa(grupa podlaska)
Państwo  Polska
Organizator rozgrywek Podlaski Związek Piłki Nożnej (PZPN)
Data założenia 2000 (1929)
Rozgrywki
Liczba drużyn 14 / 14
Wyższy poziom ligowy IV liga
podlaska
Niższy poziom ligowy A-klasa
podlaska I
podlaska II
Puchary: Puchar Polski
Strona internetowa

Klasa okręgowa (grupa podlaska) – jedna z dwóch na terenie województwa podlaskiego klas okręgowych, stanowiąca pośredni szczebel rozgrywkowy między IV ligą, a klasą A. Od sezonu 2008/2009 jest VI poziomem rozgrywkowym w Polsce.

Zmagania w jej ramach toczą się cyklicznie systemem kołowym. Zwycięzcy grupy uzyskują awans do IV ligi polskiej grupy podlaskiej, zaś najsłabsze zespoły relegowane są do poszczególnych grup klas A. Organizatorem rozgrywek jest Podlaski Związek Piłki Nożnej (PZPN).

Sezon 2014/2015

Reorganizacja rozgrywek, stworzono 2 grupy klasy okręgowej.
Grupa I

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1. Rudnia Zabłudów 24 19 1 4 71 21 +50 58
2. LZS Narewka 24 15 7 2 61 19 +42 rowspan=11 style="background-color:white;"| Awans do IV ligi
3. Hetman Białystok 24 16 3 5 43 26 +17 51
4. Kolejarz Czeremcha 24 14 2 8 59 38 +21 44
5. Krypnianka Krypno 24 12 5 7 64 45 +19 41
6. Korona Dobrzyniewo Duże 24 10 5 9 53 34 +19 35
7. Husar Nurzec 24 10 4 10 49 60 −11 34
8. Orlęta Czyżew 24 9 3 12 45 53 −8 30
9. COKiS Ciechanowiec 24 8 3 13 35 53 −18 27
10. Tur Bielsk Podlaski 24 6 6 12 27 44 −17 24
11. Pasja Kleosin 24 3 6 15 29 64 −35 15
12. Pionier Brańsk 24 3 4 17 29 64 −35 13 Spadek do klasy A
13. Iskra Narew 24 5 3 16 34 27 +7 18
14. Promil Białystok 24 0 1 23 8 100 −92 1

Aktualne na 1 lipca 2015. Źródło: 90minut
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek, (B) – zapewniony udział w barażach.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.

Grupa II

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1. Orzeł Kolno 13 10 1 2 51 23 +28 31 Awans do IV ligi
2. Gieret Giby 13 9 1 3 29 14 +15 28
3. Biebrza Goniądz 13 8 2 3 41 22 +19 26
4. Victoria Jedwabne 13 8 2 3 45 25 +20 26
5. Piast Białystok 13 8 2 3 34 16 +18 26
6. KS UM Krynki 13 6 4 3 38 27 +11 22
7. Jasion Jasionówka 13 6 3 4 28 21 +7 21
8. Kora Korycin 13 4 4 5 20 30 −10 16
9. Supraślanka Supraśl 13 3 5 5 28 34 −6 14
10. Pogranicze Kuźnica Białostocka 13 3 3 7 27 39 −12 12
11. Sudovia Szudziałowo 13 3 3 7 22 30 −8 12
12. LZS Studzianki 13 3 2 8 27 54 −27 11
13. Pomorzanka Sejny 13 2 2 9 20 38 −18 8 Spadek do klasy A
14. Polonia Raczki 13 0 2 11 9 46 −37 2

Aktualne na 1 grudnia 2014. Źródło: 90minut
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek, (B) – zapewniony udział w barażach.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.

Sezon 2013/2014

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1. Ruch Wysokie Mazowieckie 28 22 3 3 104 27 +77 69 Awans do IV ligi
2. Wigry II Suwałki 28 17 5 6 81 40 +41 56
3. Gieret Giby 28 17 2 9 54 37 +17 53
4. Rudnia Zabłudów 28 15 5 8 64 44 +20 50
5. Victoria Jedwabne 28 14 5 9 66 57 +9 47
6. Krypnianka Krypno 28 14 2 12 71 62 +9 44
7. Korona Dobrzyniewo Duże 28 12 4 12 47 44 +3 40
8. Biebrza Goniądz 28 11 6 11 54 57 −3 39
9. Orlęta Czyżew 28 11 3 14 38 37 +1 36
10. Iskra Narew 28 11 3 14 55 81 −26 36
11. Forty Piątnica 28 10 2 16 55 57 −2 32
12. Pomorzanka Sejny 28 10 0 18 54 84 −30 30
13. Sudovia Szudziałowo 28 7 4 17 38 87 −49 25
14. Polonia Raczki 28 3 7 18 29 74 −45 16
15. Włókniarz Białystok 28 9 3 16 31 53 −22 30 Spadek do klasy A


Aktualne na 1 grudnia 2014. Źródło: 90minut
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek, (B) – zapewniony udział w barażach.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.

Sezon 2012/2013

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1. KS Wasilków 30 23 2 5 78 18 +60 71 Awans do IV ligi
2. MKS Mielnik 30 23 1 6 103 21 +82 70
3. KS Śniadowo 30 20 3 7 73 32 +41 63
4. ŁKS 1926 II Łomża 30 15 5 10 70 50 +20 50
5. Gieret Giby 30 12 8 10 44 56 −12 44
6. Wigry II Suwałki 30 14 2 14 57 50 +7 44
7. Orlęta Czyżew 30 13 3 14 35 54 −19 42
8. Rudnia Zabłudów 30 11 8 11 40 33 +7 41
9. Forty Piątnica 30 11 5 14 45 48 −3 38
10. Iskra Narew 30 10 7 13 35 55 −20 37
11. Krypnianka Krypno 30 10 6 14 55 55 0 36
12. Sudovia Szudziałowo 30 9 8 13 43 66 −23 35
13. Polonia Raczki 30 8 9 13 29 40 −11 33
14. Korona Dobrzyniewo Duże 30 8 6 16 31 55 −24 30
15. Pomorzanka Sejny 30 8 5 17 38 74 −36 29
16. Narew Choroszcz 30 4 4 22 28 97 −69 16 Spadek do klasy A


Aktualne na 1 grudnia 2014. Źródło: 90minut
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek, (B) – zapewniony udział w barażach.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.

Bibliografia

domki roztocze, torby ozdobne, ortodoncja katowice

Social

Menu