Witaj

  • Ulubionia cyfra: 8

http://pzs.net.pl, http://gpwd.eu/okna-energooszczedne-katowice/

Klasa okręgowa (grupa lubelska)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Klasa okręgowa
(grupa lubelska)
Państwo  Polska
Organizator rozgrywek Lubelski Związek Piłki Nożnej (LZPN)
Data założenia 1976
Rozgrywki
Liczba drużyn 16
Wyższy poziom ligowy IV liga
lubelska
Niższy poziom ligowy A-klasa
lubelska I
lubelska II
lubelska III
lubelska IV
Puchary: Puchar Polski
Zwycięzcy
Obecny zwycięzca POM Iskra Piotrowice
Strona internetowa

Klasa okręgowa (grupa lubelska) – jedna z czterech na terenie województwa lubelskiego klas okręgowych, stanowiąca pośredni szczebel rozgrywkowy między IV ligą, a klasą A. Stanowi tzw. VI ligę w rozgrywkach krajowych.

Zmagania w jej ramach toczą się cyklicznie systemem kołowym. Zwycięzcy grupy uzyskują awans do IV ligi polskiej grupy lubelskiej, zaś najsłabsze zespoły relegowane są do poszczególnych grup klas A. Organizatorem rozgrywek jest Lubelski Związek Piłki Nożnej (LZPN).

Zespoły piłkarskie pochodzą z powiatów: janowskiego, kraśnickiego, lubartowskiego, lubelskiego, łęczyńskiego, opolskiego, puławskiego, ryckiego, świdnickiego oraz miasta Lublin.

Ostatni zwycięzcy

Zwycięzcy tej ligi w ostatnich kilku latach (awans do IV ligi):

  • 2017 –
  • 2016 – POM Iskra Piotrowice
  • 2015 – Polesie Kock
  • 2014 – Czarni Dęblin
  • 2013 – Powiślak Końskowola
  • 2012 – Opolanin Opole Lubelskie
  • 2011 – Ruch Ryki
  • 2010 – Wieniawa Lublin
  • 2009 – Cisy Nałęczów
    • Od sezonu 2008/2009 klasa okręgowa stanowi szósty szczebel w hierarchii rozgrywek piłkarskich w Polsce.
  • 2008 – POM Iskra Piotrowice (awans do IV ligi, grupy lubelskiej uzyskał też wicemistrz Opolanin Opole Lubelskie, a także 3. w tabeli Orion Niedrzwica Duża po wygranych barażach).
  • 2007 – Wisła Puławy
  • 2006 – Stal Poniatowa
  • 2005 – Unia Bełżyce
  • 2004 – Wisła Puławy (awans do IV ligi po wygranych barażach).
  • 2003 – Janowianka Janów Lubelski
  • 2002 – Stal Poniatowa
  • 2001 – BKS Lublin
  • 2000 – Legion Tomaszowice
  • 1999 – Wisła Puławy (awansowała do IV ligi, grupy Biała Podlaska-Lublin-Radom-Siedlce).
  • 1998 – Lewart Lubartów (awansował do IV ligi, grupy Biała Podlaska-Lublin-Radom-Siedlce).
  • 1997 – Górnik II Łęczna (awans do klasy międzyokręgowej).
  • 1996 – Garbarnia Kurów (awans do klasy międzyokręgowej).
  • 1995 – Sygnał Lublin (awans do klasy międzyokręgowej (IV ligi), grupy Lublin-Radom).

Sezon 2016/2017

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Opolanin Opole Lubelskie 30 '
2 Janowianka Janów Lubelski 30 '
3 Orion Niedrzwica Duża 30 '
4 Piaskovia Piaski 30 '
5 Stal Poniatowa 30 '
6 Wisła II Puławy 30 '
7 Ruch Ryki 30 '
8 Unia Wilkołaz 30 '
9 GKS Niemce 30 '
10 Granit Bychawa 30 '
11 Perła Borzechów 30 '
12 Płomień Trzydnik Duży 30 '
13 KS Góra Puławska 30 '
14 Stok Zakrzówek 30 '
15 Sygnał Lublin 30 '
16 Tur Milejów 30 '
Legenda:
awans
spadek do klasy A
  • źródło: [1] oraz prasa regionalna.
  • 1. miejsce awans do IV ligi, grupy lubelskiej.
  • 16. miejsce, 15. miejsce i 14. miejsce spadek do klasy A.

Sezon 2015/2016

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 POM Iskra Piotrowice 30 71 23 2 5 84 30
2 Piaskovia Piaski 30 66 21 3 6 86 41
3 Stal Poniatowa 30 66 21 3 6 79 34
4 Wisła II Puławy 30 65 21 2 7 105 46
5 Ruch Ryki 30 55 17 4 9 91 51
6 Unia Wilkołaz 30 55 17 4 9 53 47
7 GKS Niemce 30 46 14 4 12 63 52
8 Granit Bychawa 30 42 10 12 8 61 56
9 Perła Borzechów 30 41 12 5 13 72 64
10 KS Dąbrowica 30 37 11 4 15 55 67
11 Płomień Trzydnik Duży 30 35 11 2 17 55 77
12 Iskra Krzemień 30 29 9 2 19 48 88
13 Orły Kazimierz 30 26 7 5 18 47 83
14 Tęcza Bełżyce 30 24 7 3 20 41 78
15 Tajfun Ostrów Lubelski 30 20 5 5 20 27 82
16 LKS Wierzchowiska 30 11 3 2 25 34 105
Legenda:
awans
rozwiązana
spadek do klasy A
  • źródło: [2] oraz prasa regionalna.
  • POM Iskra Piotrowice awansowała do IV ligi, grupy lubelskiej.
  • KS Dąbrowica po zakończeniu sezonu nie przystąpił do rozgrywek lubelskiej klasy okręgowej w sezonie 2016/2017 (drużyna została rozwiązana), w związku z tym, w klasie okręgowej utrzymał się Płomień Trzydnik Duży jako najwyżej sklasyfikowany spadkowicz.
  • LKS Wierzchowiska, Tajfun Ostrów Lubelski, Tęcza Bełżyce, Orły Kazimierz i Iskra Krzemień spadły do klasy A.

Sezon 2014/2015

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Polesie Kock 30 73 23 4 3 99 39
2 Wisła Annopol 30 60 18 6 6 69 34
3 Piaskovia Piaski 30 60 19 3 8 82 52
4 KS Dąbrowica 30 55 16 7 7 59 40
5 Unia Wilkołaz 30 53 17 2 11 55 44
6 POM Iskra Piotrowice 30 51 15 6 9 54 36
7 Perła Borzechów 30 44 13 5 12 50 51
8 Stal Poniatowa 30 41 12 5 13 47 59
9 Wisła II Puławy 30 40 13 1 16 60 70
10 Granit Bychawa 30 39 12 3 15 54 65
11 Iskra Krzemień 30 36 10 6 14 53 64
12 LKS Wierzchowiska 30 36 10 6 14 56 61
13 Tęcza Bełżyce 30 27 7 6 17 34 57
14 Błękit Cyców 30 23 6 5 19 55 81
15 Sokół Konopnica 30 23 6 5 19 42 66
16 Hetman Gołąb 30 20 4 8 18 48 98
Legenda:
awans
rozwiązana
spadek do klasy A
  • źródło: [3] oraz prasa regionalna.
  • Polesie Kock awansowało do IV ligi, grupy lubelskiej.
  • Hetman Gołąb, Sokół Konopnica i Błękit Cyców spadły do klasy A.
  • W związku z tym, że spadkowicz z IV ligi Czarni Dęblin oraz wicemistrz ligi Wisła Annopol (obie drużyny zostały rozwiązane) nie przystąpiły do rozgrywek klasy okręgowej sezonu 2015/16 w lidze utrzymały się LKS Wierzchowiska i Tęcza Bełżyce.

Sezon 2013/2014

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Czarni Dęblin 30 79 25 4 1 98 34
2 KS Dąbrowica 30 76 24 4 2 105 33
3 Wisła Annopol 30 66 21 3 6 93 36
4 POM Iskra Piotrowice 30 61 18 7 5 79 29
5 Granit Bychawa 30 54 17 3 10 100 44
6 Polesie Kock 30 50 15 5 10 74 49
7 Wiking Leśniczówka 30 41 13 2 15 46 53
8 Sokół Konopnica 30 36 10 6 14 51 48
9 Piaskovia Piaski 30 35 10 5 15 63 85
10 Tęcza Bełżyce 30 35 10 5 15 58 90
11 Hetman Gołąb 30 34 10 4 16 45 79
12 Iskra Krzemień 30 33 10 3 17 62 69
13 Sławin Lublin 30 26 8 2 20 27 86
14 Unia Wilkołaz 30 25 6 7 17 45 77
15 Cisy Nałęczów 30 23 7 2 21 30 79
16 Górnik 1979 Łęczna 30 14 4 2 24 32 117
Legenda:
awans
spadek do klasy A
spadek do klasy B
rozwiązana
  • źródło: [4] oraz prasa regionalna.
  • Przed startem rozgrywek beniaminek Tęcza Zagórze zmieniła nazwę klubu na Tęcza Bełżyce oraz będzie występowała jako gospodarz w Bełżycach.
  • Czarni Dęblin awansowali do IV ligi, grupy lubelskiej.
  • Cisy Nałęczów i Górnik 1979 Łęczna spadły do klasy A.
  • Wiking Leśniczówka spadł do klasy B.
  • Przed startem sezonu 2014/15 Wiking Leśniczówka (zrezygnował z gry w klasie okręgowej i będzie występował w lubelskiej klasie B) oraz Sławin Lublin (drużyna została rozwiązana) wycofały się z rozgrywek, w związku z tym, w klasie okręgowej utrzymała się Unia Wilkołaz.

Sezon 2012/2013

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Powiślak Końskowola 30 69 21 6 3 76 15
2 KS Dąbrowica 30 68 21 5 4 82 29
3 Wisła Annopol 30 57 17 6 7 65 42
4 Polesie Kock 30 50 15 5 10 68 60
5 Granit Bychawa 30 48 14 6 10 75 69
6 Czarni Dęblin 30 47 14 5 11 78 47
7 POM Iskra Piotrowice 30 43 12 7 11 45 41
8 Piaskovia Piaski 30 39 11 6 13 54 64
9 Unia Wilkołaz 30 38 11 5 14 44 54
10 Cisy Nałęczów 30 37 10 7 13 55 66
11 Iskra Krzemień 30 33 9 6 15 52 73
12 Hetman Gołąb 30 33 8 9 13 43 57
13 Sławin Lublin 30 30 9 3 18 57 85
14 Pogoń 07/Perła Lubartów-Rokitno 30 29 6 11 13 43 63
15 GKS Niemce 30 25 5 10 15 41 66
16 Tajfun Ostrów Lubelski 30 24 7 3 20 34 81
Legenda:
awans
spadek
  • źródło: [5] oraz prasa regionalna.
  • Przed startem rozgrywek GKS Dąbrowica zmienił nazwę klubu na KS Dąbrowica oraz Pogoń 07 Lubartów i Perła Rokitno (klasa A) połączyły się tworząc klub Pogoń 07/Perła Lubartów-Rokitno, który będzie występował jako gospodarz w Rokitnie.
  • Powiślak Końskowola awansował do IV ligi, grupy lubelskiej.
  • Pogoń 07/Perła Lubartów-Rokitno, GKS Niemce i Tajfun Ostrów Lubelski spadły do klasy A.

Sezon 2011/2012

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Opolanin Opole Lubelskie 30 70 21 7 2 84 20
2 Granit Bychawa 30 65 21 2 7 83 42
3 Hetman Gołąb 30 64 20 4 6 83 47
4 POM Iskra Piotrowice 30 63 19 6 5 59 27
5 Piaskovia Piaski 30 51 15 6 9 52 51
6 Polesie Kock 30 49 14 7 9 67 45
7 GKS Niemce 30 43 12 7 11 56 49
8 Wisła Annopol 30 41 11 8 11 75 62
9 Cisy Nałęczów 30 40 12 4 14 55 78
10 Czarni Dęblin 30 36 11 3 16 51 59
11 Pogoń 07 Lubartów 30 35 10 5 15 43 50
12 GKS Dąbrowica 30 33 9 6 15 50 51
13 Iskra Krzemień 30 29 8 5 17 36 71
14 Tur Milejów 30 29 9 2 19 46 73
15 LKS Wierzchowiska 30 27 8 3 19 34 70
16 Amator Rososz-Leopoldów 30 6 1 3 26 26 105
Legenda:
awans
spadek
  • źródło: [6] oraz prasa regionalna.
  • Opolanin Opole Lubelskie awansował do IV ligi, grupy lubelskiej.
  • Tur Milejów, LKS Wierzchowiska i Amator Rososz-Leopoldów spadły do klasy A.
  • W związku z tym, że w IV lidze utrzymała się Stal Poniatowa, a spadkowicz z IV ligi Unia Bełżyce nie przystąpiła do rozgrywek klasy okręgowej sezonu 2012/13 w lidze utrzymały się GKS Dąbrowica i Iskra Krzemień.

Sezon 2010/2011

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Ruch Ryki 30 66 20 6 4 75 36
2 Opolanin Opole Lubelskie 30 63 19 6 5 65 30
3 Piaskovia Piaski 30 52 16 4 10 67 49
4 POM Iskra Piotrowice 30 50 13 11 6 46 32
5 Czarni Dęblin 30 47 13 8 9 60 58
6 GKS Dąbrowica 30 43 13 4 13 55 50
7 LZS Wierzchowiska 30 42 12 6 12 44 50
8 Tur Milejów 30 41 11 8 11 64 57
9 Pogoń 07 Lubartów 30 41 12 5 13 62 63
10 Polesie Kock 30 41 12 5 13 61 50
11 Wisła Annopol 30 38 11 5 14 42 64
12 Cisy Nałęczów 30 33 10 3 17 59 70
13 Amator Rososz-Leopoldów 30 32 8 8 14 47 65
14 GKS Gościeradów 30 31 8 7 15 42 71
15 Sławin Lublin 30 29 7 8 15 44 62
16 Mazowsze Stężyca 30 20 4 8 18 44 70
Legenda:
awans
spadek
  • źródło: [7] oraz prasa regionalna.
  • Przed startem rozgrywek MKS Ryki zmienił nazwę klubu na Ruch Ryki.
  • Ruch Ryki awansował do IV ligi, grupy lubelskiej.
  • GKS Gościeradów, Sławin Lublin i Mazowsze Stężyca spadły do klasy A.
  • W związku z tym, że w IV lidze utrzymał się Orion Niedrzwica Duża w lidze utrzymał się Amator Rososz-Leopoldów.

Sezon 2009/2010

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Wieniawa Lublin 30 63 19 6 5 84 36
2 Polesie Kock 30 56 18 2 10 56 38
3 Piaskovia Piaski 30 55 16 7 7 57 35
4 Opolanin Opole Lubelskie 30 55 16 7 7 66 31
5 Motor II Lublin 30 51 15 6 9 64 47
6 Sławin Lublin 30 49 15 4 11 49 54
7 MKS Ryki 30 46 14 4 12 78 62
8 LKS Wierzchowiska 30 45 12 9 9 45 37
9 Czarni Dęblin 30 44 13 5 12 60 40
10 Tur Milejów 30 41 13 2 15 53 62
11 GKS Gościeradów 30 39 12 3 15 57 65
12 Amator Rososz-Leopoldów 30 32 10 2 18 45 86
13 Unia Wilkołaz 30 31 8 7 15 32 53
14 Orły Kazimierz 30 27 8 3 19 51 64
15 Tajfun Ostrów Lubelski 30 26 7 5 18 35 66
16 KS Góra Puławska 30 20 4 8 18 44 100
Legenda:
awans
rozwiązana
spadek
  • źródło: [8] oraz prasa regionalna.
  • Wieniawa Lublin awansowała do IV ligi, grupy lubelskiej.
  • Motor II Lublin po zakończeniu sezonu nie przystąpił do rozgrywek lubelskiej klasy okręgowej w sezonie 2010/2011 (drużyna została rozwiązana), w związku z tym, w klasie okręgowej utrzymał się Amator Rososz-Leopoldów jako najwyżej sklasyfikowany spadkowicz.
  • Unia Wilkołaz, Orły Kazimierz, Tajfun Ostrów Lubelski i KS Góra Puławska spadły do klasy A.

Sezon 2008/2009

Od sezonu 2008/2009 klasa okręgowa stanowi szósty szczebel w hierarchii rozgrywek piłkarskich w Polsce.

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Cisy Nałęczów 30 68 22 2 6 96 39
2 Wieniawa Lublin 30 61 19 4 7 83 47
3 Piaskovia Piaski 30 60 17 9 4 73 32
4 Motor II Lublin 30 60 18 6 6 77 34
5 Orły Kazimierz 30 50 14 8 8 66 51
6 MKS Ryki 30 42 12 6 12 62 69
7 Czarni Dęblin 30 39 11 6 13 59 53
8 Amator Rososz-Leopoldów 30 38 10 8 12 52 89
9 Polesie Kock 30 37 10 7 13 43 50
10 Tajfun Ostrów Lubelski 30 36 11 3 16 57 73
11 GKS Gościeradów 30 35 11 2 17 44 61
12 LKS Wierzchowiska 30 32 10 2 18 50 60
13 Hetman Gołąb 30 32 10 2 18 58 90
14 Sygnał Lublin 30 32 9 5 16 58 79
15 GKS Niemce 30 31 10 1 19 45 73
16 Wisła Annopol 30 28 7 7 16 46 69
Legenda:
awans
spadek
  • źródło: [9] oraz prasa regionalna.
  • Cisy Nałęczów awansowały do IV ligi, grupy lubelskiej.
  • Hetman Gołąb, Sygnał Lublin, GKS Niemce i Wisła Annopol spadły do klasy A.

Sezon 2007/2008

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 POM Iskra Piotrowice 30 68 21 5 4 96 23
2 Opolanin Opole Lubelskie 30 66 21 3 6 73 20
3 Orion Niedrzwica 30 58 17 7 6 57 30
4 Czarni Dęblin 30 55 16 7 7 55 27
5 Cisy Nałęczów 30 49 13 10 7 53 38
6 MKS Ryki 30 48 15 3 12 70 52
7 Tajfun Ostrów Lubelski 30 47 14 5 11 60 47
8 Piaskovia Piaski 30 46 14 4 12 53 41
9 Sygnał Lublin 30 46 14 4 12 56 55
10 Orły Kazimierz 30 40 12 4 14 42 43
11 GKS Gościeradów 30 37 10 7 13 27 39
12 Koziołek Lublin 30 34 8 10 12 38 44
13 Polesie Kock 30 28 8 4 18 35 74
14 Hetman Gołąb 30 27 8 3 19 40 69
15 LKS Wierzchowiska 30 24 7 3 20 24 90
16 BKS Lublin 30 5 0 5 25 39 126
Legenda:
awans
baraże o awans
spadek do klasy B
rozwiązana
  • źródło: [10] oraz prasa regionalna.
  • POM Iskra Piotrowice i Opolanin Opole Lubelskie awansowały do IV ligi, grupy lubelskiej.
  • Orion Niedrzwica wygrał swoje mecze barażowe i awansował do IV ligi, grupy lubelskiej.
  • BKS Lublin spadł do klasy A, jednak po zakończeniu sezonu nie przystąpił do rozgrywek lubelskiej klasy A (od sezonu 2008/09 drużyna seniorów została rozwiązana i w klubie istnieją tylko grupy młodzieżowe).
  • Przed startem sezonu 2008/09 Koziołek Lublin zrezygnował z gry w klasie okręgowej i będzie występował w lubelskiej klasie B, jego miejsce w klasie okręgowej zajął Motor II Lublin, który wygrał swoje mecze barażowe i awansował do klasy okręgowej (w barażach grali wicemistrzowie lubelskich klas A: Unia Wilkołaz, Mazowsze Stężyca, Perła Rokitno oraz Motor II Lublin).

Sezon 2006/2007

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Wisła Puławy 30 75 24 3 3 93 22
2 Opolanin Opole Lubelskie 30 65 20 5 5 75 31
3 Piaskovia Piaski 30 59 19 2 9 55 29
4 Orion Niedrzwica 30 55 17 4 9 71 47
5 POM Iskra Piotrowice 30 54 16 6 8 89 39
6 MKS Ryki 30 49 15 4 11 63 53
7 Cisy Nałęczów 30 43 12 7 11 55 48
8 Orły Kazimierz 30 42 13 3 14 60 46
9 Tajfun Ostrów Lubelski 30 40 11 7 12 42 51
10 Koziołek Lublin 30 37 9 10 11 48 49
11 Polesie Kock 30 36 11 3 16 46 78
12 Sygnał Lublin 30 35 10 5 15 47 62
13 Motor II Lublin 30 35 10 5 15 48 91
14 LKS Stróża 30 29 9 2 19 36 65
15 Tur Milejów 30 25 7 4 19 40 78
16 Żyrzyniak Żyrzyn 30 5 1 2 27 34 113
Legenda:
awans
spadek
  • źródło: [11] oraz prasa regionalna.
  • Przed startem rozgrywek KS Auto-Mróz Ryki i Ruch Ryki (klasa A) połączyły się tworząc klub MKS Ryki.
  • Wisła Puławy awansowała do IV ligi, grupy lubelskiej.
  • Motor II Lublin, LKS Stróża, Tur Milejów i Żyrzyniak Żyrzyn spadły do klasy A.

Sezon 2005/2006

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Stal Poniatowa 30 76 24 4 2 93 18
2 Wisła Puławy 30 69 22 3 5 65 32
3 POM Iskra Piotrowice 30 60 18 6 6 54 30
4 Opolanin Opole Lubelskie 30 51 14 9 7 54 23
5 Auto-Mróz Ryki 30 49 15 4 11 66 53
6 Orion Niedrzwica 30 43 13 4 13 57 52
7 Tajfun Ostrów Lubelski 30 41 12 5 13 48 52
8 Orły Kazimierz 30 40 11 7 12 40 55
9 Sygnał Lublin 30 36 8 12 10 34 45
10 Motor II Lublin 30 36 11 3 16 54 51
11 Polesie Kock 30 35 9 8 13 48 72
12 Piaskovia Piaski 30 32 10 2 18 42 63
13 Cisy Nałęczów 30 30 8 6 16 31 48
14 Tur Milejów 30 29 8 5 17 31 56
15 Hetman Gołąb 30 25 6 7 17 30 59
16 Granit Bychawa 30 23 6 5 19 38 76
Legenda:
awans
spadek
  • źródło: [12] oraz prasa regionalna.
  • Stal Poniatowa awansowała do IV ligi, grupy lubelskiej.
  • Hetman Gołąb i Granit Bychawa spadły do klasy A.

Sezon 2004/2005

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Unia Bełżyce 30 67 21 4 5 69 23
2 Opolanin Opole Lubelskie 30 64 21 1 8 81 37
3 Stal Poniatowa 30 62 19 5 6 63 29
4 POM Iskra Piotrowice 30 55 16 7 7 58 29
5 Sygnał Lublin 30 51 15 6 9 43 31
6 Orły Kazimierz 30 50 14 8 8 46 29
7 Tajfun Ostrów Lubelski 30 48 14 6 10 39 29
8 Granit Bychawa 30 48 13 9 8 48 38
9 Polesie Kock 30 40 11 7 12 39 55
10 Cisy Nałęczów 30 35 9 8 13 50 45
11 Orion Niedrzwica 30 35 10 5 15 41 51
12 Piaskovia Piaski 30 32 8 8 14 37 56
13 Legion Tomaszowice 30 31 8 7 15 47 62
14 Hetman Gołąb 30 27 8 3 19 43 76
15 Tęcza Kraśnik 30 18 4 6 20 27 59
16 Orzeł Urzędów 30 9 1 6 23 23 105
Legenda:
awans
rozwiązana
spadek
  • źródło: [13] oraz prasa regionalna.
  • Unia Bełżyce awansowała do IV ligi, grupy lubelskiej.
  • Legion Tomaszowice po zakończeniu sezonu nie przystąpił do rozgrywek lubelskiej klasy okręgowej w sezonie 2005/2006 (drużyna została rozwiązana), w związku z tym, w klasie okręgowej utrzymał się Hetman Gołąb jako najwyżej sklasyfikowany spadkowicz.
  • Tęcza Kraśnik i Orzeł Urzędów spadły do klasy A.

Sezon 2003/2004

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Wisła Puławy 30 69 22 3 5 61 21
2 Stal Poniatowa 30 66 21 3 6 71 30
3 Granit Bychawa 30 56 18 2 10 76 53
4 Cisy Nałęczów 30 50 15 5 10 61 37
5 Opolanin Opole Lubelskie 30 50 15 5 10 70 49
6 Orzeł Urzędów 30 47 13 8 9 38 31
7 Piaskovia Piaski 30 42 12 6 12 49 48
8 Orion Niedrzwica 30 41 11 8 11 45 44
9 Polesie Kock 30 40 12 4 14 68 77
10 POM Iskra Piotrowice 30 39 11 6 13 46 60
11 Orły Kazimierz 30 38 10 8 12 42 47
12 Sygnał Lublin 30 38 10 8 12 44 40
13 Zawisza Garbów 30 37 11 4 15 52 73
14 Ruch Ryki 30 31 10 1 19 48 82
15 Tur Milejów 30 21 5 6 19 30 55
16 LKS Trawniki 30 15 4 3 23 22 76
Legenda:
baraże o awans
spadek
  • źródło: [14] oraz prasa regionalna.
  • Przed startem rozgrywek POM Piotrowice i Iskra Strzyżewice (klasa B) połączyły się tworząc klub POM Iskra Piotrowice oraz Iskra POM II Piotrowice (lubelska klasa B), który będzie występował jako gospodarz w Piotrowicach.
  • Wisła Puławy wygrała swoje mecze barażowe i awansowała do IV ligi, grupy lubelskiej.
  • Zawisza Garbów, Ruch Ryki, Tur Milejów i LKS Trawniki spadły do klasy A.

Sezon 2002/2003

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Janowianka Janów Lubelski 30 80 26 2 2 135 27
2 Orły Kazimierz 30 67 22 1 7 71 25
3 Opolanin Opole Lubelskie 30 66 21 3 6 72 35
4 Cisy Nałęczów 30 57 17 6 7 65 42
5 Orion Niedrzwica 30 50 15 5 10 73 39
6 Orzeł Urzędów 30 49 14 7 9 57 48
7 Sygnał Lublin 30 49 16 1 13 58 48
8 Polesie Kock 30 42 13 3 14 68 74
9 Piaskovia Piaski 30 40 11 7 12 62 57
10 POM Piotrowice 30 40 11 7 12 49 51
11 Tur Milejów 30 32 9 5 16 49 46
12 Puławiak Puławy 30 31 9 4 17 48 79
13 Ruch Ryki 30 30 9 3 18 50 83
14 BKS Unia II Bełżyce 30 27 7 6 17 54 77
15 Świdniczanka Świdnik Mały 30 26 7 5 18 43 67
16 Wawel Wąwolnica 30 1 0 1 29 24 180
Legenda:
awans
rozwiązane po sezonie
spadek
  • źródło: [15] oraz prasa regionalna.
  • Przed startem rozgrywek BKS Lublin (IV liga) i Unia Bełżyce połączyły się tworząc klub BKS Unia Bełżyce (lubelska IV liga) oraz BKS Unia II Bełżyce, który będzie występował jako gospodarz w Bełżycach.
  • Janowianka Janów Lubelski awansowała do IV ligi, grupy lubelskiej.
  • Puławiak Puławy i BKS Unia II Bełżyce po zakończeniu sezonu nie przystąpiły do rozgrywek w sezonie 2003/2004 (obie drużyny zostały rozwiązane).
  • Świdniczanka Świdnik Mały i Wawel Wąwolnica spadły do klasy A.

Sezon 2001/2002

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Stal Poniatowa 30 84 105 21
2 Unia Bełżyce 30 57 70 40
3 Orion Niedrzwica 30 55 55 40
4 Janowianka Janów Lubelski 30 54 64 31
5 Opolanin Opole Lubelskie 30 53 78 44
6 Orły Kazimierz 30 51 55 36
7 POM Piotrowice 30 49 65 49
8 Ruch Ryki 30 43 61 52
9 Świdniczanka Świdnik Mały 30 43 51 48
10 Cisy Nałęczów 30 40 55 67
11 Orzeł Urzędów 30 37 53 60
12 Wawel Wąwolnica 30 35 57 82
13 Tur Milejów 30 29 50 67
14 Puławiak Puławy 30 26 39 73
15 LKS Wierzchowiska 30 18 30 93
16 Garbarnia Kurów 30 7 28 111
Legenda:
awans
spadek
  • źródło: prasa regionalna.
  • Stal Poniatowa awansowała do IV ligi, grupy lubelskiej.
  • LKS Wierzchowiska i Garbarnia Kurów spadły do klasy A.

Sezon 2000/2001

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 BKS Lublin 34 73 22 7 5 91 34
2 Stal Poniatowa 34 71 22 5 7 84 35
3 Unia Bełżyce 34 68 21 5 8 109 47
4 Opolanin Opole Lubelskie 34 63 18 9 7 84 42
5 Świdniczanka Świdnik Mały 34 55 15 10 9 60 51
6 Orły Kazimierz 34 54 15 9 10 65 48
7 Orion Niedrzwica 34 51 15 6 13 61 57
8 Janowianka Janów Lubelski 34 50 14 8 12 54 52
9 POM Piotrowice 34 47 14 5 15 55 59
10 Tur Milejów 34 45 13 6 15 55 63
11 Ruch Ryki 34 42 12 6 16 61 62
12 LKS Wierzchowiska 34 41 12 5 17 48 72
13 Cisy Nałęczów 34 41 11 8 15 62 63
14 Sygnał Lublin 34 37 11 4 19 44 62
15 Polesie Kock 34 37 11 4 19 64 97
16 Unia Wilkołaz 34 33 8 9 17 41 52
17 BKS Bogucin 34 27 7 6 21 37 104
18 Mazowsze Stężyca 34 25 7 4 23 42 117
Legenda:
awans
spadek
  • źródło: [16] oraz prasa regionalna.
  • BKS Lublin awansował do IV ligi, grupy lubelskiej.
  • Sygnał Lublin, Polesie Kock, Unia Wilkołaz, BKS Bogucin i Mazowsze Stężyca spadły do klasy A.
  • Od sezonu 2001/02 w lubelskiej klasie okręgowej występować będzie 16 drużyn.

Sezon 1999/2000

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Legion Tomaszowice 28 76 24 4 0 86 12
2 Opolanin Opole Lubelskie 28 55 16 7 5 62 33
3 Sygnał Lublin 28 53 17 2 9 57 29
4 Stal Poniatowa 28 51 15 6 7 58 39
5 BKS Lublin 28 47 14 5 9 59 46
6 Ruch Ryki 28 45 13 6 9 59 39
7 Unia Bełżyce 28 43 13 4 11 66 56
8 Świdniczanka Świdnik Mały 28 41 12 5 11 50 48
9 Cisy Nałęczów 28 34 9 7 12 27 50
10 BKS Bogucin 28 31 8 7 13 36 58
11 Unia Wilkołaz 28 30 8 6 14 33 44
12 Tur Milejów 28 25 7 4 17 44 56
13 Orion Niedrzwica 28 25 7 4 17 40 68
14 Mazowsze Stężyca 28 20 6 2 20 32 82
15 Amator Rososz-Leopoldów 28 18 5 3 20 29 78
16 Bystrzyca Borki 0 0 0 0 0 0 0
Legenda:
awans
spadek
  • źródło: [17] oraz prasa regionalna.
  • Przed startem rozgrywek LKS Ryki zmienił nazwę klubu na Ruch Ryki.
  • Legion Tomaszowice awansował do IV ligi, grupy lubelskiej.
  • Amator Rososz-Leopoldów spadł do klasy A.
  • Bystrzyca Borki po rundzie jesiennej wycofała się z rozgrywek, a jej wyniki zostały anulowane. Po zakończeniu sezonu została przeniesiona do BOZPN-u i w sezonie 2000/01 będzie występowała w bialskiej klasie A.
  • Od sezonu 2000/01 w lubelskiej klasie okręgowej występować będzie 18 drużyn.

Sezon 1998/1999

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Wisła Puławy 30 76 25 1 4 99 30
2 Legion Tomaszowice 30 69 22 3 5 92 30
3 Unia Bełżyce 30 56 18 2 10 108 50
4 Stal Poniatowa 30 53 16 5 9 84 39
5 BKS Lublin 30 49 15 4 11 55 36
6 Unia Wilkołaz 30 43 11 10 9 38 40
7 Sygnał Lublin 30 42 12 6 12 39 44
8 Opolanin Opole Lubelskie 30 40 12 4 14 44 53
9 Świdniczanka Świdnik Mały 30 38 12 2 16 41 65
10 Bystrzyca Borki 30 37 10 7 13 37 59
11 Mazowsze Stężyca 30 36 10 6 14 39 49
12 Tur Milejów 30 35 9 8 13 40 42
13 LKS Ryki 30 33 9 6 15 40 54
14 POM Piotrowice 30 33 9 6 15 33 64
15 GKS Kamionka 30 30 9 3 18 30 88
16 GKS Niedźwiada 30 12 3 3 24 20 96
Legenda:
awans
spadek
  • źródło: [18] oraz prasa regionalna.
  • Wisła Puławy awansowała do IV ligi, grupy Biała Podlaska-Lublin-Radom-Siedlce.
  • POM Piotrowice, GKS Kamionka i GKS Niedźwiada spadły do klasy A.

Sezon 1997/1998

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Lewart Lubartów 28 64 74 21
2 Unia Bełżyce 28 61 82 32
3 Legion Tomaszowice 28 49 68 45
4 Świdniczanka Świdnik Mały 28 49 49 39
5 BKS Lublin 28 43 60 52
6 Unia Wilkołaz 28 43 50 47
7 GKS Kamionka 28 42 53 39
8 POM Piotrowice 28 40 53 39
9 Tur Milejów 28 38 40 42
10 Bystrzyca Borki 28 34 40 60
11 Cisy Nałęczów 28 32 39 61
12 Wawel Wąwolnica 28 31 54 77
13 LKS Wierzchowiska 28 30 48 70
14 Granit Bychawa 28 20 29 73
15 Tajfun Ostrów Lubelski 28 17 42 79
16 Motor II Lublin 0 0 0 0
Legenda:
awans
spadek
wycofana
  • źródło: prasa regionalna.
  • Lewart Lubartów awansował do IV ligi, grupy Biała Podlaska-Lublin-Radom-Siedlce.
  • Cisy Nałęczów, Wawel Wąwolnica, LKS Wierzchowiska, Granit Bychawa i Tajfun Ostrów Lubelski spadły do klasy A.
  • Motor II Lublin wycofał się z rozgrywek (drużyna została rozwiązana).

Sezon 1996/1997

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Górnik II Łęczna 26 63 103 15
2 Unia Bełżyce 26 49 55 43
3 Cisy Nałęczów 26 46 58 42
4 Legion Tomaszowice 26 41 46 32
5 Lewart Lubartów 26 41 46 41
6 BKS Lublin 26 37 55 47
7 POM Piotrowice 26 36 45 46
8 Unia Wilkołaz 26 32 39 45
9 Świdniczanka Świdnik Mały 26 31 44 53
10 Tur Milejów 26 28 33 54
11 Tajfun Ostrów Lubelski 26 27 40 56
12 Motor II Lublin 26 27 28 46
13 Bystrzyca Borki 26 26 29 62
14 Orion Niedrzwica 26 25 34 73
Legenda:
awans
spadek
  • źródło: prasa regionalna.
  • Przed startem rozgrywek Legion Miłocin zmienił nazwę klubu na Legion Tomaszowice.
  • Górnik II Łęczna awansował do klasy międzyokręgowej (IV ligi), grupy Lublin-Radom.
  • Orion Niedrzwica spadł do klasy A.
  • Od sezonu 1997/98 w lubelskiej klasie okręgowej występować będzie 16 drużyn.

Sezon 1995/1996

Od sezonu 1995/1996 zastosowano obecną punktację: 3 punkty za zwycięstwo, 1 za remis, 0 za porażkę.

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Garbarnia Kurów 26 67 91 15
2 Unia Bełżyce 26 54 90 42
3 Legion Miłocin 26 42 56 36
4 Tur Milejów 26 38 26 25
5 Lewart Lubartów 26 36 41 47
6 Świdniczanka Świdnik Mały 26 35 45 39
7 Cisy Nałęczów 26 35 37 33
8 POM Piotrowice 26 35 48 50
9 Orion Niedrzwica 26 35 43 64
10 BKS Lublin 26 34 40 50
11 Bystrzyca Borki 26 28 35 56
12 Tajfun Ostrów Lubelski 26 25 39 65
13 Wawel Wąwolnica 26 22 30 55
14 Trawena Trawniki 26 21 28 65
Legenda:
awans
spadek
  • źródło: prasa regionalna.
  • Garbarnia Kurów awansowała do klasy międzyokręgowej (IV ligi), grupy Lublin-Radom.
  • Wawel Wąwolnica i Trawena Trawniki spadły do klasy A.

Sezon 1994/1995

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Sygnał Lublin 26 40 39 23
2 Garbarnia Kurów 26 39 59 22
3 Unia Bełżyce 26 37 53 24
4 POM Piotrowice 26 32 44 31
5 Lewart Lubartów 26 31 51 29
6 Legion Miłocin 26 31 43 30
7 Orion Niedrzwica 26 26 32 34
8 Świdniczanka Świdnik Mały 26 22 30 39
9 Trawena Trawniki 26 21 30 45
10 Cisy Nałęczów 26 19 26 38
11 Tur Milejów 26 19 25 37
12 Bystrzyca Borki 26 19 28 63
13 BKS Lublin 26 18 34 56
14 Tęcza Kraśnik 26 10 20 55
Legenda:
awans
spadek
  • źródło: prasa regionalna.
  • Sygnał Lublin awansował do klasy międzyokręgowej (IV ligi), grupy Lublin-Radom.
  • Tęcza Kraśnik spadła do klasy A.
Jho Low on Twitter, torby ozdobne, ortodoncja katowice

Social

Menu