Witaj

  • Ulubionia cyfra: 9

http://go-tech.pl, http://fornaldesign.pl/skup-zlomu-stargard/
To jest dobry artykuł

Klasa okręgowa (grupa bielska)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Klasa okręgowa
(grupa bielska)
Sports current event.svg 2017/2018
Państwo  Polska
Dyscyplina piłka nożna
Organizator rozgrywek Beskidzki Okręgowy Związek Piłki Nożnej
Data założenia 1976
Poprzednia nazwa Bielska liga wojewódzka (okręgowa)
Rozgrywki
Liczba drużyn 16
Wyższy poziom ligowy IV liga
(grupa śląska II)
Niższy poziom ligowy klasa A
(grupy: bielska, skoczowska, żywiecka)
Puchary: Puchar Polski
Zwycięzcy
Pierwszy zwycięzca Beskid Andrychów (1976/1977)
Obecny zwycięzca Kuźnia Ustroń (2016/2017)
Najwięcej zwycięstw Beskid Skoczów, Unia Oświęcim (4)

Grupa bielska klasy okręgowej – jedna z sześciu grup klasy okręgowej na terenie województwa śląskiego, stanowiącej szósty szczebel rozgrywkowy (między IV ligą a klasą A) systemu ligowego polskiej piłki nożnej. Organizatorem rozgrywek jest Beskidzki Okręgowy Związek Piłki Nożnej (BOZPN). Uczestniczą w nich drużyny z 4 powiatów: bielskiego, cieszyńskiego, żywieckiego i grodzkiego Bielsko-Biała.

Historia

Bielska klasa okręgowa (inna nazwa: liga wojewódzka) powstała w 1976[1]. Objęła swoim zasięgiem powierzchnię utworzonego rok wcześniej województwa bielskiego (występowały w niej również drużyny z gminy Zebrzydowice, należącej wówczas do województwa katowickiego). W latach 1976–1989 była częścią czwartego poziomu rozgrywek (między klasą międzywojewódzką a klasą A), w latach 1989–2008 – piątego poziomu (między ligą międzywojewódzką – późniejszą IV ligą – a klasą A), od 2008 – szóstego poziomu. Po zniesieniu województwa bielskiego (1999) grupa bielska przyjęła od sezonu 2000/2001 obecny zasięg terytorialny[2], a drużyny z nowo powstałego województwa małopolskiego przyłączono do utworzonej właśnie grupy wadowickiej[3].

W latach 1987–1989 ligę bielską dzielono początkiem sezonu na 2 grupy po 8 drużyn, z których po 4 najlepsze po rundzie jesiennej trafiały do grupy mistrzowskiej (walczącej o awans), pozostałe – do spadkowej[1].

W sezonie 2015/2016 rozgrywki zyskały sponsora tytularnego i przez dwie kolejne edycje nosiły oficjalnie nazwę PROFI CREDIT Bielska Liga Okręgowa[4]. Od sezonu 2017/2018 nazwa ta brzmi AP-Sport Bielska Liga Okręgowa[5].

Dotychczasowi zwycięzcy

Sezon Drużyna
1976/1977 Beskid Andrychów (1)
1977/1978 Unia Oświęcim (1)
1978/1979 BBTS Włókniarz Bielsko-Biała (1)
1979/1980 Unia Oświęcim (2)
1980/1981 BBTS Włókniarz Bielsko-Biała (2)
1981/1982 Beskid Skoczów (1)
1982/1983 Unia Oświęcim (3)
1983/1984 Cukrownik Chybie (1)
1984/1985 Góral Żywiec (1)
1985/1986 Beskid Andrychów (2)
1986/1987 Góral Żywiec (2)
1987/1988 Beskid Andrychów (3)
1988/1989 Unia Oświęcim (4)
1989/1990 Hejnał Kęty (1)
1990/1991 Piast Cieszyn (1)
1991/1992 Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska (1)
1992/1993 Morcinek Kaczyce (1)
1993/1994 Pasjonat Dankowice (1)
1994/1995 Beskid Skoczów (2)
1995/1996 KS Chełmek (1)
1996/1997 LKS Bulowice (1)
Sezon Drużyna
1997/1998 Garbarz Zembrzyce (1)
1998/1999 BBTS Komorowice (1)
1999/2000 Piast Cieszyn (2)
2000/2001 Koszarawa Żywiec (1)
2001/2002 Sokół Zabrzeg (1)
2002/2003 Walcownia Czechowice-Dziedzice (1)
2003/2004 Beskid Skoczów (3)
2004/2005 BKS Stal Bielsko-Biała (1)
2005/2006 Skałka Żabnica (1)
2006/2007 LKS Czaniec (1)
2007/2008 Rekord Bielsko-Biała (1)
2008/2009 MRKS Czechowice-Dziedzice (2)
2009/2010 Podbeskidzie II Bielsko-Biała (1)
2010/2011 KS Wisła (1)
2011/2012 Drzewiarz Jasienica (1)
2012/2013 Spójnia Landek (1)
2013/2014 GKS Radziechowy-Wieprz (1)
2014/2015 Spójnia Landek (2)
2015/2016 Beskid Skoczów (4)
2016/2017 Kuźnia Ustroń (1)

Zasady rozgrywek

Zmagania w grupie bielskiej toczą się systemem kołowym w dwóch rundach – jesiennej i wiosennej. Każda z drużyn rozgrywa z pozostałymi po 2 mecze. Zwycięzcy grupy uzyskują automatycznie awans do IV ligi (grupa śląska II), zaś zespoły z miejsc 15 i 16 relegowane są do poszczególnych grup klasy A działających na terenie BOZPN (bielska, skoczowska, żywiecka). Awans do grupy uzyskują mistrzowie tychże grup. Ilość spadających zespołów z klasy okręgowej może zostać powiększona o liczbę drużyn przynależnych do BOZPN spadających z IV ligi lub wyższej.

Drużyna, które zrezygnuje z uczestnictwa w rozgrywkach, degradowana jest o 2 klasy rozgrywkowe i przenoszona na ostatnie miejsce w tabeli (jeśli rozegrała przynajmniej 50% spotkań sezonu; wtedy mecze nierozegrane weryfikowane są jako walkowery 0:3 na niekorzyść drużyny wycofanej) lub jej wyniki zostają anulowane. Z rozgrywek eliminowana – i również degradowana o 2 klasy rozgrywkowe – jest drużyna, która nie rozegra z własnej winy 3 spotkań sezonu.

Kolejność w tabeli ustala się według liczby zdobytych punktów. W przypadku uzyskania równej ilości punktów przez dwie drużyny, o zajętym miejscu decydują:

a) liczba zdobytych punktów w spotkaniach bezpośrednich,
b) korzystniejsza różnica między zdobytymi i utraconymi bramkami w spotkaniach bezpośrednich,
c) przy uwzględnieniu reguły UEFA, że bramki strzelone na wyjeździe liczone są podwójnie, korzystniejsza różnica między zdobytymi i utraconymi bramkami w spotkaniach bezpośrednich,
d) korzystniejsza różnica bramek we wszystkich spotkaniach z całego cyklu rozgrywek,
e) większa liczba bramek zdobytych we wszystkich spotkaniach z całego cyklu.

W przypadku, gdy dwoma zespołami o jednakowej liczbie punktów są zespoły, których kolejność decyduje o awansie lub spadku, stosuje się wyłącznie zasady określone w punktach a, b i c, a jeżeli one nie rozstrzygną kolejności, zarządza się spotkanie barażowe na neutralnym boisku, wyznaczonym przez Wydział Gier BOZPN.
Przy więcej niż dwóch zespołach przeprowadza się dodatkową punktację pomocniczą spotkań wyłącznie między zainteresowanymi drużynami, kierując się kolejno zasadami podanymi punktach a, b, c, d oraz e.

W czasie całego meczu na boisku każda drużyna może wymienić 4 zawodników, przy czym musi grać w niej minimum 2 młodzieżowych, którzy mogą być zastępowani wyłącznie przez graczy o takim statusie. W przypadku, gdy drużyna nie ma ich na ławce rezerwowych lub gdy wyczerpany został limit zmian, musi grać w składzie pomniejszonym o liczbę brakujących piłkarzy młodzieżowych. Za złamanie tych zasad orzekane są walkowery 0:3.

Bieżąca edycja

Sezon 2017/2018

Uczestnicy poprzedniej edycji
WSS WSS Wisła 2
MRK MRKS Czechowice-Dziedzice 3
GÓR Góral 1956 Żywiec 4
BST LKS Bestwina 5
ŻAB Skałka Żabnica 6
PAS Pasjonat Dankowice 7
CUK Cukrownik Chybie 8
BŁY Błyskawica Drogomyśl 9
KOŻ Koszarawa Żywiec 10
WCE GLKS Wilkowice 11
PRU LKS 99 Pruchna 12
LEŚ LKS Leśna 13
SPZ Spójnia Zebrzydowice 14
Aiga uparrow inv.svg Awans z klasy A 2016/2017
grupa bielska
CZJ Czarni Jaworze 1
grupa skoczowska
TEM Tempo Puńców 1
grupa żywiecka
ŁĘK Orzeł Łękawica 1

Oznaczenia:

  • kolumna pierwsza – skróty nazw drużyn,
  • kolumna trzecia – miejsce zajęte w poprzednim sezonie.
Mapa lokalizacyjna powiatów: bielskiego, cieszyńskiego i żywieckiego oraz Bielska-Białej
BST
BST
TEM
TEM
ŻAB
ŻAB
CZJ
CZJ
MRK
PRU
PRU
CUK
PAS
WCE
WCE
BŁY
BŁY
WSS
LEŚ
LEŚ
SPZ
SPZ
ŁĘK
ŁĘK
Lokalizacja klubów grających w klasie okręgowej BOZPN 2017/2018

Tabele końcowe poszczególnych edycji w latach 1976–2000

Uwagi:

  • w latach 1976–1995 za zwycięstwo przyznawano 2 punkty,
  • oznaczenia: (s) – spadkowicze, (b) – beniaminkowie.

1976–1987

Sezon 1976/1977[6]

Lp Drużyna M Pkt
1. Beskid Andrychów 26 39
2. KS Chełmek 26 34
3. BBTS Włókniarz Bielsko-Biała 26 34
4. Hejnał Kęty 26 28
5. Kuźnia Ustroń 26 27
6. Koszarawa Żywiec 26 26
7. Cukrownik Chybie 26 25
8. BKS Stal II Bielsko-Biała 26 25
9. Metal Węgierska Górka 26 24
10. Czarni Żywiec 26 24
11. Wisła Strumień 26 23
12. Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska 26 22
13. Skawa Wadowice 26 18
14. KS Cieszyn 26 16

Sezon 1977/1978[7]

Lp Drużyna M Pkt
1. Unia Oświęcim (s) 26 38
2. BBTS Włókniarz Bielsko-Biała 26 34
3. KS Chełmek 26 32
4. Kuźnia Ustroń 26 30
5. Czarni Żywiec 26 29
6. Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska 26 27
7. BKS Stal II Bielsko-Biała 26 26
8. Metal Węgierska Górka 26 26
9. Hejnał Kęty 26 25
10. Koszarawa Żywiec 26 24
11. Wisła Strumień 26 23
12. Cukrownik Chybie 26 23
13. Beskid Skoczów (b) 26 16
14. Halniak Maków Podhalański (b) 26 11

Sezon 1978/1979[8]

Lp Drużyna M Pkt
1. BBTS Włókniarz Bielsko-Biała 26 40
2. Koszarawa Żywiec 26 33
3. Hejnał Kęty 26 32
4. Kuźnia Ustroń 26 29
5. KS Chełmek 26 27
6. KS Cieszyn (b) 26 27
7. Beskid Skoczów 26 27
8. Metal Węgierska Górka 26 27
9. Czarni Żywiec 26 25
10. Wisła Strumień 26 22
11. BKS Stal II Bielsko-Biała 26 21
12. Skawa Wadowice (b) 26 21
13. Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska 26 18
14. Cukrownik Chybie 26 15

Sezon 1979/1980[9]

Lp Drużyna M Pkt
1. Unia Oświęcim (s)baraże 26 40
2. KS Chełmek 26 39
3. Metal Węgierska Górka 26 37
4. Koszarawa Żywiec 26 33
5. Beskid Skoczów 26 32
6. Piast Cieszyn 26 28
7. Kuźnia Ustroń 26 26
8. Czarni Żywiec 26 23
9. BKS Stal II Bielsko-Biała 26 23
10. Hejnał Kęty 26 21
11. Skawa Wadowice 26 19
12. Beskid Bielsko-Biała (b) 26 16
13. Wisła Strumień 26 14
14. Iskra Klecza Dolna (b) 26 13

Uwaga: Unia Oświęcim rozegrała mecze barażowe o wejście do III ligi – w pierwszym pokonała 5:0 mistrza grupy kieleckiej klasy okręgowej – Naprzód Jędrzejów, w drugim uległa 0:5 mistrzowi grupy lubelskiej – Wiśle Puławy, w związku z czym pozostała na kolejny sezon w klasie okręgowej.

Sezon 1980/1981[10]

Lp Drużyna M Pkt
1. BBTS Włókniarz Bielsko-Biała (s)baraże 26 37
2. Piast Cieszyn 26 32
3. Unia Oświęcim 26 32
4. Beskid Skoczów 26 30
5. Beskid Andrychów (s) 26 28
6. Czarni Żywiec 26 28
7. Metal Węgierska Górka 26 27
8. KS Chełmek 26 27
9. Kuźnia Ustroń 26 26
10. Omag Oświęcim (b) 26 26
11. BKS Stal II Bielsko-Biała 26 25
12. Koszarawa Żywiec 26 23
13. Hejnał Kęty 26 20
14. Skawa Wadowice 26 3

Sezon 1981/1982[11]

Lp Drużyna M Pkt
1. Beskid Skoczów 28 40
2. BKS Stal II Bielsko-Biała 28 38
3. KS Chełmek 28 38
4. Hejnał Kęty 28 35
5. Koszarawa Żywiec 28 34
6. Beskid Andrychów 28 33
7. Piast Cieszyn 28 32
8. Metal Węgierska Górka 28 30
9. BBTS Włókniarz Bielsko-Biała 28 28
10. Unia Oświęcim 28 27
11. Cukrownik Chybie (b) 28 23
12. Kuźnia Ustroń 28 22
13. Czarni Żywiec 28 19
14. Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska (b) 28 15
15. Omag Oświęcim 28 6

Uwaga: BBTS Włókniarz Bielsko-Biała rozegrał dwumecz barażowy o wejście do III ligi z mistrzem grupy kieleckiej klasy okręgowej – Granatem Skarżysko-Kamienna. Drużyna ze stolicy województwa bielskiego uległa 2:3 (1:1 i 1:2 pd.), w związku z czym pozostała na kolejny sezon w klasie okręgowej.

Sezon 1982/1983[12]

Lp Drużyna M Pkt
1. Unia Oświęcim 26 40
2. Hejnał Kęty 26 34
3. BKS Stal II Bielsko-Biała 26 33
4. KS Chełmek 26 29
5. Beskid Andrychów 26 28
6. Metal Węgierska Górka 26 28
7. Cukrownik Chybie 26 27
8. Koszarawa Żywiec 26 22
9. Piast Cieszyn 26 22
10. Wilamowiczanka Wilamowice (b) 26 22
11. Babia Góra Sucha Beskidzka (b) 26 21
12. Czarni Żywiec 26 20
13. Kuźnia Ustroń 26 20
14. BBTS Włókniarz Bielsko-Biała 26 18

Sezon 1983/1984[13]

Lp Drużyna M Pkt
1. Cukrownik Chybie 30 43
2. Koszarawa Żywiec 30 36
3. Metal Węgierska Górka 30 35
4. Hejnał Kęty 30 34
5. KS Chełmek 30 33
6. Babia Góra Sucha Beskidzka 30 33
7. Skawa Wadowice (b) 30 32
8. BKS Stal II Bielsko-Biała 30 31
9. Czarni Żywiec 30 31
10. Beskid Andrychów 30 31
11. Wilamowiczanka Wilamowice 30 31
12. Piast Cieszyn 30 31
13. Brzezina Osiek (b) 30 28
14. Kuźnia Ustroń 30 26
15. Drzewiarz Jasienica (b) 30 16
16. Śrubiarnia Żywiec (b) 30 9

Sezon 1984/1985[14]

Lp Drużyna M Pkt
1. Góral Żywiec (b) 30 42
2. Unia Oświęcim (s) 30 42
3. Skawa Wadowice 30 33
4. Piast Cieszyn 30 33
5. BKS Stal II Bielsko-Biała 30 32
6. KS Chełmek 30 30
7. Hejnał Kęty 30 30
8. Budowlani Bielsko-Biała (b) 30 30
9. Beskid Andrychów 30 30
10. Wilamowiczanka Wilamowice 30 30
11. Czarni Żywiec 30 29
12. LKS Dankowice (b) 30 29
13. Koszarawa Żywiec 30 25
14. Metal Węgierska Górka 30 25
15. Babia Góra Sucha Beskidzka 30 24
16. Astra Spytkowice (b) 30 16

Sezon 1985/1986[15]

Lp Drużyna M Pkt
1. Beskid Andrychów 30 40
2. Unia Oświęcim 30 38
3. Hejnał Kęty 30 35
4. KS Chełmek 30 33
5. Cukrownik Chybie (s) 30 31
6. Wilamowiczanka Wilamowice 30 31
7. Czarni Żywiec 30 30
8. Piast Cieszyn 30 30
9. Beskid Skoczów (s) 30 30
10. Soła Oświęcim (b) 30 30
11. Budowlani Bielsko-Biała 30 30
12. BBTS Włókniarz Bielsko-Biała (b) 30 28
13. Garbarz Zembrzyce (b) 30 28
14. BKS Stal II Bielsko-Biała 30 27
15. Skawa Wadowice 30 24
16. Śrubiarnia Żywiec (b) 30 15

Sezon 1986/1987[16]

Lp Drużyna M Pkt
1. Góral Żywiec (s) 30 48
2. BBTS Włókniarz Bielsko-Biała 30 42
3. Soła Oświęcim 30 32
4. Unia Oświęcim 30 31
5. Hejnał Kęty 30 31
6. Halniak Maków Podhalański (b) 30 31
7. Kuźnia Ustroń (b) 30 29
8. Czarni Żywiec 30 29
9. Budowlani Bielsko-Biała 30 29
10. Wilamowiczanka Wilamowice 30 29
11. Cukrownik Chybie 30 27
12. KS Chełmek 30 27
13. Piast Cieszyn 30 25
14. LKS Dankowice (b) 30 24
15. Beskid Skoczów 30 24
16. Koszarawa Żywiec (b) 30 22

1987–1989

W sezonach 1987/1988 i 1988/1989 obowiązywał eksperymentalny system rozgrywek – przed rundą jesienną dzielono uczestników klasy okręgowej na grupy I i II po 8 drużyn, z których to grup po 4 zespoły przechodziły w rundzie wiosennej do grup A (walka o awans) i B (walka o utrzymanie), przy czym uzyskane wcześniej wyniki nie były wliczane do tabeli końcowej[17].

Sezon 1987/1988[18]

GRUPA I
Lp Drużyna M Pkt
1. Czarni Żywiec 14 21
2. Beskid Andrychów (s) 14 18
3. Soła Kobiernice (b) 14 16
4. Kuźnia Ustroń 14 15
5. Beskid Brenna (b) 14 13
6. Soła Oświęcim 14 13
7. Hejnał Kęty 14 9
8. Cukrownik Chybie 14 7
GRUPA II
Lp Drużyna M Pkt
1. BBTS Włókniarz Bielsko-Biała 14 21
2. Unia Oświęcim 14 18
3. Halniak Maków Podhalański 14 15
4. KS Chełmek 14 14
5. Budowlani Bielsko-Biała 14 12
6. Śrubiarnia Żywiec (b) 14 11
7. Skawa Wadowice (b) 14 11
8. Wilamowiczanka Wilamowice 14 10
GRUPA A
Lp Drużyna M Pkt
1. Beskid Andrychów (s) 14 22
2. Czarni Żywiec 14 19
3. BBTS Włókniarz Bielsko-Biała 14 18
4. KS Chełmek 14 16
5. Unia Oświęcim 14 15
6. Kuźnia Ustroń 14 13
7. Soła Kobiernice (b) 14 8
8. Halniak Maków Podhalański 14 1
GRUPA B
Lp Drużyna M Pkt
1. Hejnał Kęty 14 22
2. Soła Oświęcim 14 26
3. Skawa Wadowice (b) 14 16
4. Beskid Brenna (b) 14 15
5. Cukrownik Chybie 14 13
6. Budowlani Bielsko-Biała 14 13
7. Wilamowiczanka Wilamowice 14 11
8. Śrubiarnia Żywiec (b) 14 6

Sezon 1988/1989[19]

GRUPA I
Lp Drużyna M Pkt
1. Góral Żywiec (s) 14 23
2. BBTS Włókniarz Bielsko-Biała 14 23
3. Hejnał Kęty 14 18
4. Unia Oświęcim 14 17
5. Pasjonat Dankowice (b) 14 14
6. Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska (b) 14 10
7. Soła Kobiernice 14 6
8. Soła Oświęcim 14 1
GRUPA II
Lp Drużyna M Pkt
1. Kuźnia Ustroń 14 19
2. Beskid Brenna 14 18
3. Beskid Skoczów (b) 14 17
4. Czarni Żywiec 14 17
5. KS Chełmek 14 14
6. Koszarawa Żywiec (b) 14 13
7. Skawa Wadowice 14 13
8. Halniak Maków Podhalański 14 1
GRUPA A
Lp Drużyna M Pkt
1. Unia Oświęcimbaraże 14 23
2. BBTS Włókniarz Bielsko-Biała 14 22
3. Góral Żywiec (s) 14 19
4. Hejnał Kęty 14 16
5. Beskid Brenna 14 10
6. Czarni Żywiec 14 8
7. Kuźnia Ustroń 14 7
8. Beskid Skoczów (b) 14 7
GRUPA B
Lp Drużyna M Pkt
1. Skawa Wadowice 14 18
2. Koszarawa Żywiec (b) 14 18
3. Soła Kobiernice 14 16
4. KS Chełmek 14 16
5. Pasjonat Dankowice (b) 14 15
6. Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska (b) 14 12
7. Halniak Maków Podhalański 14 11
8. Soła Oświęcim 14 6

Uwaga: w 1989 przeprowadzono reformę rozgrywek makroregionalnych, po której klasa okręgowa stała się piątym szczeblem ligowym (wcześniej była czwartym), zaś między III ligą a klasą okręgową utworzono klasę międzywojewódzką (IV ligę). Unia Oświęcim rozegrała dwumecz barażowy w pierwszej rundzie zmagań o wejście do III ligi z mistrzem jednej z grup katowickich klasy okręgowej – Ruchem Radzionków, z którym przegrała 1:2 (1:1 i 0:1), w związku z czym w sezonie 1989/1990 znalazła się w klasie międzywojewódzkiej, podobnie jak BBTS Włókniarz Bielsko-Biała i Góral Żywiec. De facto więc na czwartym szczeblu utrzymały się tylko te drużyny, zaś o jedną klasę spadły pozostałe zespoły, z wyjątkiem Soły Oświęcim, która znalazła się o dwa poziomy niżej.

1989–2000

Sezon 1989/1990[20]

Lp Drużyna M Pkt
1. Hejnał Kęty 30 52
2. Górnik Kaczyce (b) 30 50
3. Koszarawa Żywiec 30 40
4. Beskid Brenna 30 35
5. Beskid Skoczów 30 34
6. Soła Kobiernice 30 33
7. Czarni Żywiec 30 32
8. Kuźnia Ustroń 30 32
9. Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska 30 29
10. KS Chełmek 30 28
11. Skawa Wadowice 30 26
12. Pasjonat Dankowice 30 24
13. Brzezina Osiek (b) 30 23
14. Strażak Wilkowice (b) 30 18
15. Iskra Klecza Dolna (b) 30 15
16. Halniak Maków Podhalański 30 9

Sezon 1990/1991[20]

Lp Drużyna M Pkt
1. Piast Cieszyn (b) 30 47
2. Beskid Brenna 30 45
3. Skawa Wadowice 30 37
4. Czarni Żywiec 30 36
5. Morcinek Kaczyce 30 33
6. Beskid Skoczów 30 31
7. Kuźnia Ustroń 30 31
8. Hejnał II Kęty (b) 30 30
9. KS Chełmek 30 29
10. Koszarawa Żywiec 30 29
11. Pasjonat Dankowice 30 27
12. Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska 30 26
13. Śrubiarnia Żywiec (b) 30 25
14. Soła Kobiernice 30 23
15. Brzezina Osiek 30 22
16. Naroże Juszczyn (b) 30 8

Sezon 1991/1992[20]

Lp Drużyna M Pkt
1. Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska 30 41
2. Hejnał II Kęty 30 38
3. Beskid Skoczów 30 37
4. Morcinek Kaczyce 30 33
5. Pasjonat Dankowice 30 33
6. Skawa Wadowice 30 33
7. Czarni Żywiec 30 32
8. Niwa Nowa Wieś (b) 30 30
9. RKS FSM Bielsko-Biała (b) 30 29
10. Koszarawa Żywiec 30 28
11. Śrubiarnia Żywiec 30 28
12. KS Chełmek 30 26
13. Beskid Brenna 30 26
14. LKS Milówka (b) 30 25
15. Stanisławianka Stanisław Dolny (b) 30 23
16. Kuźnia Ustroń 30 18

Sezon 1992/1993[21]

Lp Drużyna M Pkt
1. Morcinek Kaczyce 30 47
2. Skawa Wadowice 30 42
3. Beskid Skoczów 30 40
4. Pasjonat Dankowice 30 38
5. Unia II Oświęcim (b) 30 33
6. KS Chełmek 30 30
7. Beskid Brenna 30 29
8. Hejnał II Kęty 30 29
9. Czarni Żywiec 30 27
10. Niwa Nowa Wieś 30 27
11. Budowlani Bielsko-Biała (b) 30 26
12. Leskowiec Rzyki (b) 30 25
13. Śrubiarnia Żywiec 30 24
14. RKS FSM Bielsko-Biała 30 24
15. Soła Rajcza (b) 30 23
16. Koszarawa Żywiec 30 16

Sezon 1993/1994[22]

Lp Drużyna M Pkt
1. Pasjonat Dankowice 30 49
2. Beskid Skoczów 30 47
3. Skawa Wadowice 30 43
4. Cukrownik Chybie (b) 30 37
5. Beskid Brenna 30 35
6. LKS Milówka (b) 30 34
7. Zapora Porąbka (b) 30 33
8. Czarni Żywiec 30 31
9. Śrubiarnia Żywiec 30 28
10. KS Chełmek 30 26
11. Relaks Wysoka (b) 30 26
12. Niwa Nowa Wieś 30 25
13. Leskowiec Rzyki 30 21
14. Unia II Oświęcim 30 19
15. Budowlani Bielsko-Biała 30 14
16. Hejnał II Kęty 30 10

Sezon 1994/1995[23]

Lp Drużyna M Pkt
1. Beskid Skoczów 30 41
2. Hejnał Kęty (s) 30 38
3. Kuchnie Izdebnik (b) 30 36
4. Zapora Porąbka 30 36
5. Beskid Andrychów (s) 30 35
6. Cukrownik Chybie 30 32
7. KS Chełmek 30 31
8. LKS Bulowice (b) 30 31
9. Czarni Żywiec 30 29
10. Skawa Wadowice 30 29
11. LKS Milówka 30 29
12. Beskid Brenna 30 28
13. Metal Węgierska Górka (b) 30 27
14. Śrubiarnia Żywiec 30 23
15. Wisła Strumień (b) 30 21
16. Relaks Wysoka 30 14

Sezon 1995/1996[24]

Lp Drużyna M Pkt
1. KS Chełmek 30 56
2. Podhalanka Milówka 30 56
3. LKS Bulowice 30 55
4. Beskid Brenna 30 51
5. Beskid Andrychów 30 50
6. Cukrownik Chybie 30 48
7. Koszarawa Żywiec (b) 30 46
8. Skawa Wadowice 30 43
9. Babia Góra Sucha Beskidzka (b) 30 42
10. Wilamowiczanka Wilamowice (b) 30 39
11. Inter Bielsko-Biała (b) 30 38
12. Hejnał Kęty 30 38
13. Czarni Żywiec 30 33
14. Zapora Porąbka 30 30
15. Kuchnie Izdebnik 30 24
16. Metal Węgierska Górka 30 15

Sezon 1996/1997[25]

Lp Drużyna M Pkt
1. LKS Bulowice 30 59
2. Garbarz Zembrzyce (b) 30 54
3. Beskid Andrychów 30 53
4. Babia Góra Sucha Beskidzka 30 51
5. Śrubiarnia Żywiec (b) 30 49
6. Pionier Pisarzowice (b) 30 47
7. Koszarawa Żywiec 30 45
8. Skawa Wadowice 30 44
9. Podhalanka Milówka 30 42
10. Cukrownik Chybie 30 41
11. Hejnał Kęty 30 39
12. Kuźnia Ustroń (b) 30 37
13. Inter Bielsko-Biała 30 36
14. Wilamowiczanka Wilamowice 30 28
15. Beskid Brenna 30 26
16. Czarni Żywiec 30 21

Sezon 1997/1998[26]

Lp Drużyna M Pkt
1. Garbarz Zembrzyce 30 60
2. BBTS Komorowice (s) 30 55
3. Śrubiarnia Żywiec 30 53
4. Jedność Wieprz (b) 30 53
5. Wisła Strumień (b) 30 50
6. Kuźnia Ustroń 30 47
7. Cukrownik Chybie 30 45
8. Hejnał Kęty 30 43
9. Skawa Wadowice 30 43
10. Babia Góra Sucha Beskidzka 30 42
11. Koszarawa Żywiec 30 41
12. Pionier Pisarzowice 30 41
13. Stanisławianka Stanisław Dolny (b) 30 37
14. Niwa Nowa Wieś (b) 30 24
15. Podhalanka Milówka 30 19
16. Beskid Andrychów 30 10

Sezon 1998/1999[27]

Lp Drużyna M Pkt
1. BBTS Komorowice 34 94
2. Unia Oświęcim (b) 34 67
3. Śrubiarnia Żywiec 34 63
4. Koszarawa Żywiec 34 62
5. Kuźnia Ustroń 34 52
6. Wisła Strumień 34 52
7. Hejnał Kęty 34 51
8. Babia Góra Sucha Beskidzka 34 48
9. Zapora Porąbka (b) 34 46
10. Cukrownik Chybie 34 44
11. Skawa Wadowice 34 43
12. Jedność Wieprz 34 42
13. Iskra Klecza Dolna (b) 34 41
14. Morcinek Kaczyce (s) 34 35
15. Metal Węgierska Górka (b) 34 32
16. KS Chełmek (s) 34 30
17. Pionier Pisarzowice 34 29
18. Beskid Brenna 34 21

Sezon 1999/2000[28]

Lp Drużyna M Pkt Uwagi
1. Piast Cieszyn (s) 34 68 Awans do IV ligi
2. Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska (s) 34 66
3. Unia Oświęcim 34 66
4. Zapora Porąbka 34 62
5. Beskid Andrychów (b) 34 56 Przeniesiona do grupy wadowickiej
6. Koszarawa Żywiec 34 55
7. Babia Góra Sucha Beskidzka 34 52 Przeniesiona do grupy wadowickiej
8. Hejnał Kęty 34 47
9. Cukrownik Chybie 34 47
10. Kuźnia Ustroń 34 44
11. Skawa Wadowice 34 40 Przeniesiona do grupy wadowickiej
12. LKS Jawiszowice (b) 34 39
13. Iskra Klecza Dolna 34 37
14. Jedność Wieprz 34 37
15. Śrubiarnia Żywiec 34 37
16. Wisła Strumień 34 33
17. LKS Kończyce Małe (b) 34 32
18. Soła Rajcza (b) 34 31 Spadek do klasy A

Tabele końcowe poszczególnych edycji od sezonu 2000/2001

Sezon 2000/2001

W wyniku reformy systemu ligowego z 2000 roku, przeprowadzonej w oparciu o nowy podział administracyjny kraju (1 stycznia 1999), znacząco zmienił się skład oraz zasady spadku i awansu z grupy bielskiej w stosunku do sezonu 1999/2000.

Babia Góra Sucha Beskidzka, Beskid Andrychów, Hejnał Kęty, Iskra Klecza Dolna, LKS Jawiszowice i Skawa Wadowice zostały przeniesione do nowo utworzonej grupy wadowickiej, zaś z grupy katowickiej I do bielskiej trafiły: LKS Bestwina, Przełom Kaniów i Sokół Zabrzeg[3].

Poza wymienionymi wyżej zespołami, w grupie bielskiej klasy okręgowej 2000/2001 zagrali:

  • mistrzowie trzech grup klasy A 1999/2000 – Orzeł Kozy (grupa oświęcimska), Spójnia Zebrzydowice (grupa skoczowska) i Podhalanka Milówka (grupa żywiecka);
  • zwycięzcy barażów o klasę okręgową, rozegranych między zespołami czterech grup klasy A 1999/2000 – Soła Kobiernice (2. drużyna grupy oświęcimskiej) i Kontakt Czechowice-Dziedzice (3. miejsce w grupie tyskiej).
Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1. Koszarawa Żywiec (M) (A) 30 22 5 3 60 24 +36 71 Awans do IV ligi
2. Kuźnia Ustroń 30 21 4 5 69 29 +40 67
3. Sokół Zabrzeg 30 18 4 8 50 28 +22 58
4. Kontakt Czechowice-Dziedzice 30 16 4 10 60 53 +7 52
5. LKS Kończyce Małe 30 15 4 11 46 41 +5 49
6. Cukrownik Chybie 30 13 5 12 40 44 −4 44
7. Spójnia Zebrzydowice 30 12 6 12 63 43 +20 42
8. LKS Bestwina 30 11 6 13 47 40 +7 39 BES: 3 pkt, 5–4
MIL: 3 pkt, 4–5
9. Podhalanka Milówka 30 11 6 13 44 46 −2 39
10. Zapora Porąbka 30 11 4 15 44 53 −9 37
11. Jedność Wieprz 30 9 5 16 44 75 −31 32 WIE: 4 pkt
KOB: 1 pkt
12. Soła Kobiernice 30 8 8 14 40 54 −14 32
13. Stal-Śrubiarnia Żywiec 30 8 7 15 40 49 −9 31
14. Orzeł Kozy1 30 8 6 16 28 39 −11 30
15. Przełom Kaniów (S) 30 9 1 20 43 68 −25 28 Spadek do klasy A PKA: 6 pkt
WST: 0 pkt
16. Wisła Strumień (S) 30 7 7 16 32 64 −32 28

Źródło: Pawel Mogielnicki's Page [dostęp 2012-06-25].
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
1Orzeł Kozy utrzymał się w lidze dzięki wycofaniu się z rozgrywek kolejnego sezonu Mieszka Piasta Cieszyn – spadkowicza z IV ligi 2000/2001.

Sezon 2001/2002

Zmiany w zestawieniu uczestników: awans z klasy A 2000/2001 – LKS Czaniec (mistrz grupy bielskiej), Beskid II Skoczów (mistrz grupy skoczowskiej) i Czarni-Góral II Żywiec (mistrz grupy żywieckiej).

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1. Sokół Zabrzeg (M) (A) 30 22 4 4 70 23 +47 70 Awans do IV ligi
2. LKS Czaniec 30 20 8 2 75 24 +51 68
3. Zapora Porąbka 30 15 6 9 62 39 +23 51
4. Kuźnia Ustroń 30 13 6 11 58 46 +12 45 KUŹ – CUK 4:2
CUK – KUŹ 0:2
5. Cukrownik Chybie 30 12 9 9 48 42 +6 45
6. Spójnia Zebrzydowice 30 12 8 10 57 57 0 44 SPZ – SOŁ 3:0
SOŁ – SPZ 2:2
7. Soła Kobiernice 30 12 8 10 46 45 +1 44
8. LKS Bestwina 30 11 8 11 49 50 −1 41
9. Podhalanka Milówka 30 11 6 13 60 43 +17 39
10. Czarni-Góral II Żywiec 30 10 8 12 49 57 −8 38
11. Beskid II Skoczów 30 10 6 14 52 62 −10 36
12. Stal-Śrubiarnia Żywiec 30 10 5 15 40 48 −8 35 ŚRU – ORZ 3:0
ORZ – ŚRU 2:1
13. Orzeł Kozy 30 10 5 15 48 57 −9 35
14. Jedność Wieprz (S) 30 9 5 16 45 89 −44 32 Spadek do klasy A JED – KOŃ 1:3
KOŃ – JED 0:3
15. LKS Kończyce Małe (S) 30 9 5 16 50 70 −20 32
16. Kontakt Czechowice-Dziedzice (S) 30 3 5 22 42 99 −57 14 Drużyna rozwiązana

Źródło: 90minut.pl [dostęp 2016-09-04].
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.

Sezon 2002/2003

Zmiany w zestawieniu uczestników:

  • spadek z IV ligi 2001/2002 – Walcownia Czechowice-Dziedzice (15. miejsce w grupie śląskiej II),
  • awans z klasy A 2001/2002 – Wilamowiczanka Wilamowice (mistrz grupy bielskiej), Morcinek Kaczyce (mistrz grupy skoczowskiej) i Beskid Gilowice (mistrz grupy żywieckiej).
Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1. Walcownia Czechowice-Dziedzice (M) (A) 30 24 4 2 90 24 +66 76 Awans do IV ligi
2. LKS Czaniec 30 18 8 4 73 28 +45 62
3. Kuźnia Ustroń 30 19 2 9 62 35 +27 59
4. Zapora Porąbka 30 15 6 9 56 37 +19 51
5. Morcinek Kaczyce 30 13 6 11 52 45 +7 45
6. Orzeł Kozy 30 13 5 12 42 48 −6 44
7. Cukrownik Chybie 30 11 10 9 40 34 +6 43
8. LKS Bestwina 30 12 6 12 50 46 +4 42
9. Beskid Gilowice 30 12 5 13 45 50 −5 41 GIL – SOŁ 4:1
SOŁ – GIL 1:0
10. Soła Kobiernice 30 12 5 13 41 52 −11 41
11. Wilamowiczanka Wilamowice 30 11 7 12 45 43 +2 40
12. Podhalanka Milówka 30 10 9 11 60 66 −6 39
13. Spójnia Zebrzydowice (S) 30 9 10 11 49 48 +1 37 Spadek do klasy A
14. Beskid II Skoczów (S) 30 7 6 17 35 60 −25 27
15. Czarni-Góral II Żywiec (S) 30 2 7 21 32 85 −53 13 Drużyna rozwiązana
16. Stal-Śrubiarnia Żywiec1 (S) 30 3 2 25 20 91 −71 11 Spadek do klasy B

Źródło: 90minut.pl [dostęp 2016-09-04].
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
1Stal-Śrubiarnia Żywiec wycofała się z rozgrywek po 17. kolejce.

Sezon 2003/2004

Zmiany w zestawieniu uczestników:

  • spadek z IV ligi 2002/2003 – Sokół Zabrzeg (14. miejsce w grupie śląskiej II),
  • awans z klasy A 2002/2003 – Sokół Hecznarowice (mistrz grupy bielskiej), Tempo Puńców (mistrz grupy skoczowskiej) i Skałka Żabnica (mistrz grupy żywieckiej).
Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1. Beskid Skoczów (M) (A) 30 21 5 4 80 30 +50 68 Awans do IV ligi
2. LKS Czaniec 30 18 6 6 61 28 +33 60
3. Morcinek Kaczyce 30 13 9 8 43 27 +16 48
4. Zapora Porąbka 30 14 4 12 36 38 −2 46
5. Wilamowiczanka Wilamowice 30 13 6 11 39 36 +3 45
6. Kuźnia Ustroń 30 13 4 13 49 41 +8 43 KUŹ – GIL 4:0
GIL – KUŹ 2:1
7. Beskid Gilowice 30 13 4 13 44 47 −3 43
8. LKS Bestwina 30 12 6 12 46 44 +2 42 BES – CUK 5:2
CUK – BES 1:1
9. Cukrownik Chybie 30 12 6 12 50 50 0 42
10. Soła Kobiernice 30 11 8 11 39 43 −4 41
11. Sokół Zabrzeg 30 13 1 16 48 52 −4 40
12. Skałka Żabnica 30 11 6 13 40 50 −10 39
13. Sokół Hecznarowice (S) 30 9 8 13 39 57 −18 35 Spadek do klasy A
14. Podhalanka Milówka (S) 30 8 5 17 33 59 −26 29
15. Tempo Puńców (S) 30 8 4 18 54 69 −15 28
16. Orzeł Kozy (S) 30 7 6 17 24 54 −30 27

Źródło: 90minut.pl [dostęp 2016-09-04].
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.

Sezon 2004/2005

Zmiany w zestawieniu uczestników:

Uwaga: po decyzji BOZPN o przyznaniu awansu do klasy okręgowej dwóm drużynom z grupy bielskiej klasy A grupa została powiększona na jeden sezon do 17 drużyn.

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1. BKS Stal Bielsko-Biała (M) (A) 32 27 3 2 119 24 +95 84 Awans do IV ligi
2. Skałka Żabnica 32 21 3 8 91 39 +52 66
3. Podbeskidzie II Bielsko-Biała 32 17 6 9 54 37 +17 57 POD – CZA 4:1
CZA – POD 0:0
4. LKS Czaniec 32 17 6 9 70 41 +29 57
5. Koszarawa II Żywiec 32 15 5 12 42 34 +8 50
6. LKS Bestwina 32 14 6 12 63 50 +13 48
7. Wilamowiczanka Wilamowice 32 15 2 15 67 58 +9 47
8. Morcinek Kaczyce 32 13 7 12 43 47 −4 46 MOR – KUŹ 1:1
KUŹ – MOR 0:1
9. Kuźnia Ustroń 32 13 7 12 59 46 +13 46
10. Zapora Porąbka 32 12 7 13 50 54 −4 43
11. Walcownia Czechowice-Dziedzice 32 11 9 12 40 51 −11 42
12. Sokół Zabrzeg 32 10 11 11 59 62 −3 41 SZA – KOB 0:0
KOB – SZA 1:1
13. Soła Kobiernice 32 10 11 11 43 50 −7 41
14. Rekord Bielsko-Biała 32 10 7 15 46 54 −8 37
15. Cukrownik Chybie (S) 32 8 7 17 54 72 −18 31 Spadek do klasy A
16. Beskid Gilowice (S) 32 5 2 25 26 101 −75 17
17. Spójnia Zebrzydowice (S) 32 3 3 26 25 131 −106 12

Źródło: 90minut.pl [dostęp 2016-09-04].
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.

Sezon 2005/2006

Zmiany w zestawieniu uczestników: awans z klasy A 2004/2005 – Przełom Kaniów (mistrz grupy bielskiej), Wyzwolenie Simoradz (mistrz grupy skoczowskiej) i Orzeł Łękawica (mistrz grupy żywieckiej).

Uwaga: Walcownia Czechowice-Dziedzice zmieniła nazwę na MRKS Czechowice-Dziedzice.

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1. Skałka Żabnica (M) (A) 30 24 4 2 83 23 +60 76 Awans do IV ligi
2. LKS Czaniec 30 21 6 3 85 26 +59 69
3. Sokół Zabrzeg 30 19 6 5 69 36 +33 63
4. LKS Bestwina 30 15 7 8 44 40 +4 52
5. Kuźnia Ustroń 30 14 7 9 62 48 +14 49 KUŹ – REK 1:1
REK – KUŹ 2:2
6. Rekord Bielsko-Biała 30 14 7 9 56 35 +21 49
7. Zapora Porąbka 30 13 9 8 48 34 +14 48
8. MRKS Czechowice-Dziedzice 30 11 8 11 48 40 +8 41
9. Podbeskidzie II Bielsko-Biała 30 11 7 12 36 38 −2 40
10. Wilamowiczanka Wilamowice 30 9 8 13 42 53 −11 35 WLM – MOR 1:0
MOR – WLM 4:3
11. Morcinek Kaczyce 30 9 8 13 29 42 −13 35
12. Orzeł Łękawica 30 8 3 19 29 63 −34 27
13. Koszarawa II Żywiec (S) 30 7 4 19 25 55 −30 25 Drużyna rozwiązana KOŻ – PKA 2:0
PKA – KOŻ 0:1
14. Przełom Kaniów 30 6 7 17 25 51 −26 25
15. Wyzwolenie Simoradz (S) 30 6 6 18 44 72 −28 24 Spadek do klasy A
16. Soła Kobiernice (S) 30 2 5 23 15 82 −67 11

Źródło: 90minut.pl [dostęp 2016-09-04].
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
1Drużyna rezerw Koszarawy Żywiec została rozwiązana, dzięki czemu utrzymał się Przełom Kaniów.

Sezon 2006/2007

Zmiany w zestawieniu uczestników:

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1. LKS Czaniec (M) (A) 30 24 3 3 89 28 +61 75 Awans do IV ligi
2. MRKS Czechowice-Dziedzice 30 22 2 6 90 30 +60 68
3. Zapora Porąbka 30 17 6 7 60 29 +31 57
4. LKS Bestwina 30 17 5 8 54 34 +20 56
5. Drzewiarz Jasienica 30 15 8 7 72 38 +34 53
6. Kuźnia Ustroń 30 16 3 11 66 40 +26 51 KUŹ – SZA 5:1
SZA – KUŹ 2:1
7. Sokół Zabrzeg 30 15 6 9 84 42 +42 51
8. Czarni-Góral Żywiec 30 15 5 10 54 36 +18 50
9. Cukrownik Chybie 30 13 6 11 49 44 +5 45
10. Morcinek Kaczyce 30 10 9 11 52 41 +11 39 MOR – POD 10:0
POD – MOR 1:1
11. Podbeskidzie II Bielsko-Biała 30 12 3 15 44 57 −13 39
12. Rekord Bielsko-Biała 30 10 8 12 56 49 +7 38
13. Podhalanka Milówka 30 6 5 19 27 79 −52 23
14. Przełom Kaniów (S) 30 5 2 23 30 89 −59 17 Spadek do klasy A
15. Wilamowiczanka Wilamowice (S) 30 4 1 25 24 116 −92 13
16. Orzeł Łękawica1 (S) 30 3 0 27 16 115 −99 9 Spadek do klasy B

Źródło: 90minut.pl [dostęp 2012-06-25].
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
1Orzeł Łękawica wycofał się z rozgrywek po 17. kolejce.

Sezon 2007/2008

Ostatnia edycja przed reformą systemu ligowego w 2008 roku, w wyniku której klasa okręgowa stała się szóstym w hierarchii (wcześniej piątym) poziomem rozgrywek. De facto więc na piątym szczeblu utrzymały się drużyny Rekordu Bielsko-Biała i Zapory Porąbka, o jedną klasę spadły zespoły z miejsc 3–14, a o dwie – LKS Bestwina i Podhalanka Milówka.

Zmiany w zestawieniu uczestników:

Uwaga: Mieszko Piast Cieszyn pokonał Tempo Puńców w barażu o mistrzostwo grupy skoczowskiej klasy A (oba zespoły zdobyły taką samą liczba punktów w tabeli końcowej oraz miały identyczny bilans spotkań bezpośrednich).

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1. Rekord Bielsko-Biała (M) (A) 30 19 8 3 78 33 +45 65 Awans do IV ligi
2. Zapora Porąbka (A) 30 18 5 7 80 35 +45 59 POR – CGŻ 2:0
CGŻ – POR 1:0
3. Czarni-Góral Żywiec 30 18 5 7 62 23 +39 59
4. MRKS Czechowice-Dziedzice 30 17 7 6 65 29 +36 58
5. Pasjonat Dankowice 30 14 9 7 52 32 +20 51
6. Drzewiarz Jasienica 30 14 4 12 48 42 +6 46
7. Mieszko Piast Cieszyn 30 13 6 11 40 40 0 45
8. Podbeskidzie II Bielsko-Biała 30 11 10 9 63 45 +18 43
9. Morcinek Kaczyce 30 11 7 12 41 40 +1 40
10. Cukrownik Chybie 30 10 7 13 54 57 −3 37 CUK: 6 pkt, 9–7
SZA: 6 pkt, 10–9
SPL: 6 pkt, 9–12
11. Sokół Zabrzeg 30 11 4 15 53 62 −9 37
12. Spójnia Landek 30 10 7 13 54 54 0 37
13. Kuźnia Ustroń 30 10 5 15 45 74 −29 35
14. LKS Radziechowy 30 8 3 19 38 74 −36 27
15. LKS Bestwina (S) 30 6 7 17 24 59 −35 25 Baraże o klasę okręgową
16. Podhalanka Milówka (S) 30 2 2 26 19 117 −98 8 Spadek do klasy A

Źródło: 90minut.pl [dostęp 2016-09-04].
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.

Baraże o klasę okręgową 2008

Po zakończeniu rozgrywek klasy okręgowej i grup klasy A Beskidzkiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej sezonu 2007/2008 rozegrano baraże o miejsce w klasie okręgowej kolejnej edycji[29]. Wzięły w nich udział: 15. drużyna tych rozgrywek – LKS Bestwina oraz wicemistrzowie grup klasy A – Wilamowiczanka Wilamowice (podokręg Bielsko-Biała), KS Wisła (podokręg Skoczów) i Jeleśnianka Jeleśnia. Drużyny zostały rozlosowane w pary – ich zwycięzcy awansowali do finału.

Miejsce w klasie okręgowej uzyskał KS Wisła.

I runda

  • pierwsze mecze – 25 czerwca 2008, godz. 17:30,
  • rewanże – 28 czerwca 2008, godz. 17:00 (Wisła – Wilamowiczanka); 29 czerwca 2008, godz. 17:00 (Jeleśnianka – Bestwina).
Drużyna 1 Wynik dwumeczu Drużyna 2 Pierwszy mecz Drugi mecz
Wilamowiczanka Wilamowice 3:9 KS Wisła 2:2 1:7
LKS Bestwina 0:7 Jeleśnianka Jeleśnia 0:4 0:3 (wo.)
Po lewej gospodarz pierwszego meczu.

Finał

  • pierwszy mecz – 2 lipca 2008, godz. 17:00,
  • rewanż – 6 lipca 2008, godz. 17:00.
Drużyna 1 Wynik dwumeczu Drużyna 2 Pierwszy mecz Drugi mecz
KS Wisła 4:4 (b. wyj.) Jeleśnianka Jeleśnia 2:0 2:4
Po lewej gospodarz pierwszego meczu.

Sezon 2008/2009

Pierwsza edycja po reformie systemu ligowego w 2008 roku, w wyniku której klasa okręgowa stała się szóstym w hierarchii (wcześniej piątym) poziomem rozgrywek.

Zmiany w zestawieniu uczestników:

  • awans z klasy A 2007/2008 – Zapora Wapienica (mistrz grupy bielskiej), Błyskawica Drogomyśl (mistrz grupy skoczowskiej) i Świt Cięcina (mistrz grupy żywieckiej),
  • zwycięzca baraży o klasę okręgowąKS Wisła (2. miejsce w grupie skoczowskiej klasy A 2007/2008).
Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1. MRKS Czechowice-Dziedzice (M) (A) 30 21 8 1 64 30 +34 71 Awans do IV ligi
2. Podbeskidzie II Bielsko-Biała 30 20 6 4 70 30 +40 66
3. Czarni-Góral Żywiec 30 16 7 7 69 28 +41 55
4. Morcinek Kaczyce 30 13 9 8 43 37 +6 48
5. KS Wisła 30 13 5 12 51 52 −1 44
6. Drzewiarz Jasienica 30 12 7 11 55 38 +17 43
7. Sokół Zabrzeg 30 12 5 13 60 51 +9 41
8. Błyskawica Drogomyśl 30 9 11 10 52 51 +1 38
9. Cukrownik Chybie 30 10 7 13 34 50 −16 37
10. Świt Cięcina 30 10 6 14 38 48 −10 36
11. Pasjonat Dankowice 30 10 5 15 43 58 −15 35 PAS – SPL 2:1
SPL – PAS 2:2
12. Spójnia Landek 30 9 8 13 51 58 −7 35
13. LKS Radziechowy 30 9 6 15 40 64 −24 33 RAD – KUŹ 2:2
KUŹ – RAD 0:1
14. Kuźnia Ustroń 30 9 6 15 40 51 −11 33
15. Zapora Wapienica (S) 30 8 7 15 56 81 −25 31 Spadek do klasy A
16. Mieszko Piast Cieszyn (S) 30 6 3 21 40 79 −39 21

Źródło: 90minut.pl [dostęp 2016-09-04].
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.

Sezon 2009/2010

Zmiany w zestawieniu uczestników:

  • spadek z III ligi 2008/2009Koszarawa Żywiec (grupa IV),
  • awans z klasy A 2008/2009 – LKS Bestwina (mistrz grupy bielskiej), Tempo Puńców (mistrz grupy skoczowskiej) i Halny Przyborów (mistrz grupy żywieckiej).

Uwaga: Koszarawa Żywiec wycofała się z rozgrywek III ligi 2008/2009, wobec czego została zdegradowana o dwie klasy rozgrywkowe. W związku z tym grupa została powiększona do 17 drużyn.

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1. Podbeskidzie II Bielsko-Biała (M) (A) 32 22 6 4 61 26 +35 72 Awans do IV ligi
2. Czarni-Góral Żywiec 32 19 3 10 57 33 +24 60
3. Błyskawica Drogomyśl 32 16 7 9 66 31 +35 55
4. Morcinek Kaczyce 32 16 6 10 56 40 +16 54
5. KS Wisła 32 15 8 9 53 31 +22 53
6. Drzewiarz Jasienica 32 15 7 10 56 32 +24 52
7. LKS Radziechowy 32 15 6 11 58 46 +12 51
8. Koszarawa Żywiec 32 14 7 11 46 46 0 49
9. Tempo Puńców 32 13 5 14 71 65 +6 44
10. Spójnia Landek 32 11 9 12 58 50 +8 42 SPL – SZA 1:2
SZA – SPL 2:7
11. Sokół Zabrzeg 32 12 6 14 56 69 −13 42
12. LKS Bestwina 32 11 7 14 40 57 −17 40
13. Cukrownik Chybie 32 9 10 13 45 47 −2 37 CUK – PAS 2:2
PAS – CUK 2:3
14. Pasjonat Dankowice 32 10 7 15 49 63 −14 37
15. Kuźnia Ustroń (S) 32 7 12 13 41 58 −17 33 Spadek do klasy A
16. Świt Cięcina (S) 32 7 4 21 29 83 −54 25
17. Halny Przyborów (S) 32 3 4 25 24 89 −65 13

Źródło: 90minut.pl [dostęp 2016-09-04].
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.

Sezon 2010/2011

Zmiany w zestawieniu uczestników: * awans z klasy A 2009/2010 – Halny Kalna (mistrz grupy bielskiej), Wisła Strumień (mistrz grupy skoczowskiej) i Skrzyczne Lipowa (mistrz grupy żywieckiej).

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1. KS Wisła (M) (A) 30 22 3 5 81 24 +57 69 Awans do IV ligi
2. Czarni-Góral Żywiec1 (A) 30 21 5 4 68 20 +48 68 CGŻ – DRZ 4:0
DRZ – CGŻ 0:1
3. Drzewiarz Jasienica 30 21 5 4 79 27 +52 68
4. Błyskawica Drogomyśl 30 16 6 8 69 47 +22 54 BŁY – TEM 2:2
TEM – BŁY 2:2
5. Tempo Puńców 30 16 6 8 59 38 +21 54
6. Spójnia Landek 30 15 6 9 72 49 +23 51
7. Koszarawa Żywiec 30 15 5 10 65 34 +31 50
8. LKS Radziechowy 30 13 6 11 46 43 +3 45
9. Pasjonat Dankowice 30 11 5 14 42 50 −8 38 PAS – CUK 3:2
CUK – PAS 1:1
10. Cukrownik Chybie 30 10 8 12 47 50 −3 38
11. Morcinek Kaczyce 30 10 5 15 53 63 −10 35
12. LKS Bestwina 30 8 8 14 41 43 −2 32 BES – WST 7:1
WST – BES 1:1
13. Wisła Strumień 30 8 6 16 47 61 −14 30
14. Skrzyczne Lipowa2 30 8 2 20 41 76 −35 26
15. Halny Kalna3 (S) 30 5 5 20 34 103 −69 20 Spadek do klasy B
16. Sokół Zabrzeg (S) 30 0 2 28 17 133 −116 2 Spadek do klasy A

Źródło: 90minut.pl [dostęp 2016-09-04].
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
1Czarni-Góral Żywiec wywalczyli awans w związku z wycofaniem z grupy śląskiej I IV ligi Olimpii Truskolasy, przeniesieniem do grupy I Grunwaldu Ruda Śląska i rezygnacją Zapory Porąbka z możliwości utrzymania się w IV lidze.
2Skrzyczne Lipowa utrzymało się wskutek rezygnacji z awansu mistrza grupy żywieckiej klasy A – Skałki II Żabnica – i niespełnienia wymogów licencyjnych przez wicemistrza – Świt Cięcina.
3Halny Kalna nie uzyskał licencji na grę w klasie A.

Sezon 2011/2012

Zmiany w zestawieniu uczestników:

  • spadek z IV ligi 2010/2011 – Zapora Porąbka (grupa śląska II),
  • awans z klasy A 2010/2011 – Wilamowiczanka Wilamowice (mistrz grupy bielskiej) i Beskid 09 Skoczów (mistrz grupy skoczowskiej).

Uwaga: z grupy żywieckiej klasy A nie awansowała żadna drużyna. Jej mistrz – Skałka II Żabnica zrezygnował z awansu, zaś wicemistrz – Świt Cięcina – nie spełniał wymogów licencyjnych. Wobec tego w klasie okręgowej utrzymało się Skrzyczne Lipowa. Z uwagi na przyznanie dodatkowego miejsca w IV lidze Czarnym-Góralowi Żywiec liczbę uczestników rozgrywek zmniejszono do 15.

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1. Drzewiarz Jasienica (M) (A) 28 22 3 3 88 15 +73 69 Awans do IV ligi
2. LKS Radziechowy 28 18 2 8 49 27 +22 56
3. Pasjonat Dankowice 28 16 7 5 62 41 +21 55
4. Beskid 09 Skoczów 28 15 6 7 47 25 +22 51
5. Tempo Puńców 28 14 6 8 60 44 +16 48
6. Wilamowiczanka Wilamowice 28 14 3 11 58 55 +3 45
7. LKS Bestwina 28 13 4 11 46 39 +7 43
8. Cukrownik Chybie 28 13 1 14 45 54 −9 40
9. Spójnia Landek 28 10 7 11 55 45 +10 37
10. Morcinek Kaczyce 28 10 4 14 55 59 −4 34 MOR – KOŻ 2:1
KOŻ – MOR 1:2
11. Koszarawa Żywiec 28 10 4 14 31 46 −15 34
12. Błyskawica Drogomyśl 28 7 7 14 46 53 −7 28
13. Wisła Strumień 28 6 8 14 44 54 −10 26
14. Zapora Porąbka 28 6 1 21 30 94 −64 19
15. Skrzyczne Lipowa (S) 28 4 1 23 24 89 −65 13 Spadek do klasy A

Źródło: 90minut.pl [dostęp 2016-09-04].
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.

Sezon 2012/2013

Zmiany w zestawieniu uczestników:

  • spadek z III ligi 2011/2012 – Skałka Żabnica (grupa IV),
  • awans z klasy A 2011/2012 – Zapora Wapienica (mistrz grupy bielskiej), Kuźnia Ustroń (mistrz grupy skoczowskiej) i PLKS Pewel Mała (mistrz grupy żywieckiej).

Uwaga: LKS Radziechowy połączył się z Jednością Wieprz (grupa żywiecka klasy B), tworząc GKS Radziechowy-Wieprz. Beskid 09 Skoczów powrócił do nazwy Beskid Skoczów. Skałka Żabnica wycofała się z rozgrywek III ligi, wobec czego została zdegradowana o dwie klasy rozgrywkowe. W związku z tym grupa została powiększona do 17 drużyn.

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1. Spójnia Landek (M) (A) 32 21 6 5 84 24 +60 69 Awans do IV ligi
2. Cukrownik Chybie 32 17 6 9 71 61 +10 57
3. PLKS Pewel Mała1 (S) 32 16 7 9 72 57 +15 55 Drużyna rozwiązana PEW: 11 pkt
MOR: 9 pkt
KOŻ: 7 pkt
KUŹ: 6 pkt
4. Morcinek Kaczyce 32 17 4 11 59 55 +4 55
5. Koszarawa Żywiec 32 17 4 11 56 51 +5 55
6. Kuźnia Ustroń 32 17 4 11 77 47 +30 55
7. Beskid Skoczów 32 14 7 11 68 48 +20 49 SKO – WLM 2:3
WLM – SKO 2:3
8. Wilamowiczanka Wilamowice 32 15 4 13 65 60 +5 49
9. Pasjonat Dankowice 32 15 3 14 62 53 +9 48
10. Zapora Porąbka 32 13 7 12 48 43 +5 46 POR – RAW 0:2
RAW – POR 3:5
11. GKS Radziechowy-Wieprz 32 13 7 12 74 58 +16 46
12. Skałka Żabnica 32 13 5 14 58 52 +6 44
13. Tempo Puńców 32 12 7 13 76 81 −5 43 TEM – BES 3:3
BES – TEM 1:2
14. LKS Bestwina1 32 13 4 15 46 59 −13 43
15. Błyskawica Drogomyśl (S) 32 10 8 14 58 65 −7 38 Spadek do klasy A
16. Wisła Strumień (S) 32 4 3 25 35 110 −75 15
17. Zapora Wapienica (S) 32 1 2 29 30 115 −85 5

Źródło: 90minut.pl [dostęp 2016-09-04].
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
1PLKS Pewel Mała wycofał się z rozgrywek po zakończeniu sezonu, wobec czego w klasie okręgowej utrzymał się LKS Bestwina.

Sezon 2013/2014

Zmiany w zestawieniu uczestników:

  • spadek z IV ligi 2012/2013 – MRKS Czechowice-Dziedzice (grupa śląska II),
  • awans z klasy A 2012/2013 – Soła Kobiernice (mistrz grupy bielskiej), LKS 99 Pruchna (mistrz grupy skoczowskiej) i Maksymilian Cisiec (mistrz grupy żywieckiej).

Uwaga: PLKS Pewel Mała wycofał się z rozgrywek po zakończeniu poprzedniego sezonu, wobec czego w klasie okręgowej utrzymał się LKS Bestwina.

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1. GKS Radziechowy-Wieprz (M) (A) 30 21 6 3 70 25 +45 69 Awans do IV ligi
2. Koszarawa Żywiec 30 20 3 7 54 29 +25 63
3. Beskid Skoczów 30 19 5 6 66 36 +30 62
4. LKS 99 Pruchna 30 17 3 10 74 47 +27 54 PRU – PAS 5:2
PAS – PRU 1:3
5. Pasjonat Dankowice 30 17 3 10 72 32 +40 54
6. MRKS Czechowice-Dziedzice 30 14 8 8 56 36 +20 50
7. Kuźnia Ustroń 30 13 6 11 53 42 +11 45
8. Cukrownik Chybie 30 13 4 13 54 50 +4 43
9. LKS Bestwina 30 11 8 11 45 41 +4 41
10. Zapora Porąbka 30 11 7 12 44 40 +4 40
11. Skałka Żabnica 30 11 4 15 50 52 −2 37
12. Maksymilian Cisiec 30 11 3 16 43 64 −21 36
13. Soła Kobiernice (S) 30 9 6 15 18 30 −12 33 Spadek do klasy A
14. Morcinek Kaczyce (S) 30 6 3 21 31 83 −52 21
15. Tempo Puńców (S) 30 4 4 22 38 101 −63 16
16. Wilamowiczanka Wilamowice1 (S) 30 5 3 22 17 70 −53 18 Drużyna wycofana

Źródło: 90minut.pl [dostęp 2016-09-04].
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
1Wilamowiczanka Wilamowice wycofała się z rozgrywek po rundzie jesiennej i zawiesiła funkcjonowanie drużyny seniorów.

Sezon 2014/2015

Zmiany w zestawieniu uczestników:

  • spadek z IV ligi 2013/2014 – KS Wisła i Spójnia Landek (grupa śląska II),
  • awans z klasy A 2013/2014 – Czarni Jaworze (mistrz grupy bielskiej), Piast Cieszyn (mistrz grupy skoczowskiej) i Świt Cięcina (mistrz grupy żywieckiej).
Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1. Spójnia Landek (M) (A) 30 22 7 1 85 24 +61 73 Awans do IV ligi
2. KS Wisła 30 22 4 4 102 33 +69 70
3. Pasjonat Dankowice 30 19 4 7 89 45 +44 61
4. Beskid Skoczów 30 17 3 10 62 45 +17 54
5. Kuźnia Ustroń 30 16 4 10 57 43 +14 52
6. LKS Bestwina 30 15 4 11 48 46 +2 49
7. Skałka Żabnica 30 12 4 14 59 62 −3 40
8. Koszarawa Żywiec 30 11 5 14 55 49 +6 38
9. Świt Cięcina 30 10 6 14 43 53 −10 36
10. MRKS Czechowice-Dziedzice 30 8 11 11 39 52 −13 35
11. LKS 99 Pruchna 30 8 9 13 36 47 −11 33
12. Cukrownik Chybie 30 9 5 16 44 75 −31 32 CUK – MAK 5:1
MAK – CUK 3:2
13. Maksymilian Cisiec1 30 9 5 16 51 69 −18 32
14. Piast Cieszyn (S) 30 8 6 16 43 69 −26 30 Spadek do klasy A
15. Zapora Porąbka (S) 30 8 5 17 33 71 −38 29
16. Czarni Jaworze (S) 30 3 4 23 32 95 −63 13

Źródło: 90minut.pl (pol.) [dostęp 2016-09-04].
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
1Maksymilian Cisiec utrzymał się w klasie okręgowej w związku ze zwycięstwem GKS Radziechowy-Wieprz w barażu uzupełniającym o utrzymanie w grupie śląskiej II IV ligi.

Sezon 2015/2016

Zmiany w zestawieniu uczestników:

  • spadek z IV ligi 2014/2015 – Góral 1956 Żywiec (grupa śląska II),
  • awans z klasy A 2014/2015 – Soła Kobiernice (mistrz grupy bielskiej), Spójnia Zebrzydowice (mistrz grupy skoczowskiej) i LKS Leśna (mistrz grupy żywieckiej).

Uwaga: Góral 1956 Żywiec występował w poprzednim sezonie pod nazwą Czarni-Góral Żywiec, zaś WSS Wisła pod nazwą KS Wisła.

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1. Beskid Skoczów 30 17 11 2 67 27 +40 62 Awans do IV ligi SKO – PAS 2:1
PAS – SKO 1:3
2. Pasjonat Dankowice 30 18 7 5 83 46 +37 61
3. WSS Wisła 30 17 4 9 91 43 +48 55
4. Góral 1956 Żywiec 30 15 8 7 53 38 +15 53
5. MRKS Czechowice-Dziedzice 30 14 8 8 58 46 +12 50
6. Kuźnia Ustroń 30 12 13 5 47 28 +19 49
7. Koszarawa Żywiec 30 12 8 10 43 40 +3 44
8. LKS Bestwina 30 14 3 13 44 39 +5 45
9. LKS 99 Pruchna 30 11 7 12 48 46 +2 40
10. Cukrownik Chybie 30 10 9 11 54 57 −3 39
11. Świt Cięcina1 (S) 30 11 2 17 37 62 −25 35 Drużyna rozwiązana
12. Skałka Żabnica 30 8 10 12 45 47 −2 34 ŻAB – SPZ 2:1
SPZ – ŻAB 0:3
13. Spójnia Zebrzydowice 30 10 4 16 53 73 −20 34
14. LKS Leśna 30 6 8 16 37 57 −20 26
15. Maksymilian Cisiec 30 5 5 20 39 89 −50 20
16. Soła Kobiernice (S) 30 2 7 21 33 94 −61 13 Spadek do klasy A

Źródło: 90minut.pl (pol.) [dostęp 2016-09-04].
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
1Świt Cięcina wycofał się z rozgrywek po zakończeniu sezonu, wobec czego w klasie okręgowej utrzymał się Maksymilian Cisiec.

Sezon 2016/2017

Zmiany w zestawieniu uczestników: awans z klasy A 2015/2016 – GLKS Wilkowice (mistrz grupy bielskiej), Błyskawica Drogomyśl (mistrz grupy skoczowskiej) i Bory Pietrzykowice (mistrz grupy żywieckiej).

Uwaga: Świt Cięcina wycofał się z rozgrywek po zakończeniu poprzedniego sezonu, wobec czego w klasie okręgowej utrzymał się Maksymilian Cisiec.

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1. Kuźnia Ustroń 30 25 3 2 96 18 +78 78 Awans do IV ligi
2. WSS Wisła 30 23 4 3 107 34 +73 73
3. MRKS Czechowice-Dziedzice 30 17 5 8 69 36 +33 56 MRK – GÓR 3:1
GÓR – MRK 1:5
4. Góral 1956 Żywiec 30 17 5 8 71 35 +36 56
5. LKS Bestwina 30 15 10 5 49 29 +20 55
6. Skałka Żabnica 30 14 4 12 69 75 −6 46
7. Pasjonat Dankowice 30 13 5 12 60 63 −3 44
8. Cukrownik Chybie 30 13 4 13 63 56 +7 43
9. Błyskawica Drogomyśl 30 11 7 12 55 61 −6 40 BŁY – KOŻ 2:2
KOŻ – BŁY 0:1
10. Koszarawa Żywiec 30 11 7 12 50 45 +5 40
11. GLKS Wilkowice 30 11 3 16 40 62 −22 36
12. LKS 99 Pruchna 30 8 9 13 35 58 −23 33
13. LKS Leśna 30 6 6 18 31 78 −47 24
14. Spójnia Zebrzydowice 30 6 4 20 37 71 −34 22
15. Bory Pietrzykowice (S) 30 5 6 19 28 61 −33 21 Spadek do klasy A
16. Maksymilian Cisiec (S) 30 1 6 23 25 103 −78 9

Źródło: 90minut.pl (pol.) [dostęp 2017-06-24].
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.

Zobacz też

Przypisy

  1. a b Paweł Bieniecki: BBTS 1907 TS Podbeskidzie 2008. Bielsko-Biała: 2009.
  2. Beskidzki Okręgowy Związek Piłki Nożnej Bielsko-Biała – historia (pol.). BOZPN. [dostęp 2009-08-05].
  3. a b Paweł Mogielnicki: Poland Fifth Division 2000/01 – Liga okręgowa (5th division, group Bielsko-Biała) (ang.). [dostęp 2009-08-05].
  4. „Okręgówka” z nową nazwą! (pol.). SportoweBeskidy.pl, 2015-06-27. [dostęp 2015-11-19].
  5. AP-Sport Bielska Liga Okręgowa oficjalnie (pol.). SportoweBeskidy.pl, 2017-08-03. [dostęp 2017-08-03].
  6. Paweł Bieniecki: BBTS 1907 TS Podbeskidzie 2008. Bielsko-Biała: Arial, 2009, s. 240.
  7. Paweł Bieniecki: BBTS 1907 TS Podbeskidzie 2008. Bielsko-Biała: Arial, 2009, s. 242.
  8. Paweł Bieniecki: BBTS 1907 TS Podbeskidzie 2008. Bielsko-Biała: Arial, 2009, s. 245.
  9. Kronika”. 30 (204), 1980-07-25. 
  10. Paweł Bieniecki: BBTS 1907 TS Podbeskidzie 2008. Bielsko-Biała: Arial, 2009, s. 249.
  11. Paweł Bieniecki: BBTS 1907 TS Podbeskidzie 2008. Bielsko-Biała: Arial, 2009, s. 250.
  12. Paweł Bieniecki: BBTS 1907 TS Podbeskidzie 2008. Bielsko-Biała: Arial, 2009, s. 251.
  13. Kronika”. 29 (407), 1984-07-19. 
  14. Sezon po sezonie – 1984/1985. Oficjalna Strona Kibiców Góral 1956 Żywiec. [dostęp 2016-09-04].
  15. Paweł Bieniecki: BBTS 1907 TS Podbeskidzie 2008. Bielsko-Biała: Arial, 2009, s. 254.
  16. Paweł Bieniecki: BBTS 1907 TS Podbeskidzie 2008. Bielsko-Biała: Arial, 2009, s. 256.
  17. Ryszard Kłusek. Eksperymentalny sezon. „Kronika”, s. 13, 1988-07-21 (pol.). 
  18. Paweł Bieniecki: BBTS 1907 TS Podbeskidzie 2008. Bielsko-Biała: Arial, 2009, s. 258–259.
  19. Paweł Bieniecki: BBTS 1907 TS Podbeskidzie 2008. Bielsko-Biała: Arial, 2009, s. 261–263.
  20. a b c Kronika GKS Kaczyce. GKS Morcinek Kaczyce. [dostęp 2016-09-04].
  21. Głos Ziemi Cieszyńskiej”. 26 (1648), 1993-07-02. 
  22. Głos Ziemi Cieszyńskiej”. 26 (1700), 1994-07-01. 
  23. Głos Ziemi Cieszyńskiej”. 26 (1752), 1995-06-30. 
  24. Głos Ziemi Cieszyńskiej”. 27 (1805), 1996-07-05. 
  25. Kiepska wiosna. „Gazeta Ustrońska”. 27 (308), 1997-07-03. 
  26. Paweł Bieniecki: BBTS 1907 TS Podbeskidzie 2008. Bielsko-Biała: Arial, 2009, s. 290.
  27. Paweł Bieniecki: BBTS 1907 TS Podbeskidzie 2008. Bielsko-Biała: Arial, 2009, s. 294.
  28. Poland Fifth Division 1999/00. Liga okręgowa (5th division, group Bielsko-Biała) (ang.). Pawel Mogielnicki's Page. [dostęp 2016-09-04].
  29. Paweł Mogielnicki: Baraże o udział w lidze okręgowej, grupa: Bielsko-Biała (pol.). 90minut.pl. [dostęp 2009-08-03].
Rosyjski saska, torby ozdobne, ortodoncja katowice

Social

Menu