Witaj

  • Ulubionia cyfra: 8

Litelok, Agust Gudmundsson

Klasa okręgowa (grupa bialskopodlaska)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Klasa okręgowa
(grupa bialskopodlaska)
Państwo  Polska
Organizator rozgrywek Bialskopodlaski Okręgowy Związek Piłki Nożnej (BOZPN)
Data założenia 1976
Rozgrywki
Liczba drużyn 14
Wyższy poziom ligowy IV liga
lubelska
Niższy poziom ligowy A-klasa
bialskopodlaska
Puchary: Puchar Polski
Zwycięzcy
Obecny zwycięzca LKS Milanów
Strona internetowa

Klasa okręgowa (grupa bialskopodlaska) - jedna z czterech na terenie województwa lubelskiego klas okręgowych, stanowiąca pośredni szczebel rozgrywkowy między IV ligą, a klasą A. Stanowi tzw. VI ligę w rozgrywkach krajowych.

Zmagania w jej ramach toczą się cyklicznie systemem kołowym. Zwycięzcy grupy uzyskują awans do IV ligi polskiej grupy lubelskiej, zaś najsłabsze zespoły relegowane są do klasy A. Organizatorem rozgrywek jest Bialskopodlaski Okręgowy Związek Piłki Nożnej (BOZPN).

Zespoły piłkarskie pochodzą z powiatów: bialskiego, łukowskiego, parczewskiego, radzyńskiego oraz miasta Biała Podlaska.

Ostatni zwycięzcy

Zwycięzcy tej ligi w ostatnich kilku latach (awans do IV ligi):

Od sezonu 2008/2009 klasa okręgowa stanowi szósty szczebel w hierarchii rozgrywek piłkarskich w Polsce.

Sezon 2016/2017

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Orlęta Łuków 26 '
2 Huragan Międzyrzec Podlaski 26 '
3 Sokół Adamów 26 '
4 Grom Kąkolewnica 26 '
5 Unia Żabików 26 '
6 Tytan Wisznice 26 '
7 ŁKS Łazy 26 '
8 Dąb Dębowa Kłoda 26 '
9 Orzeł Czemierniki 26 '
10 Dwernicki Stoczek Łukowski 26 '
11 Niwa Łomazy 26 '
12 LKS Dobryń 26 '
13 Bizon Jeleniec 26 '
14 Kujawiak Stanin 26 '
Legenda:
awans
spadek
  • źródło: [1] oraz prasa regionalna.
  • 1. miejsce awansował do IV ligi, grupy lubelskiej.
  • 14. miejsce spadek do klasy A.

Sezon 2015/2016

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 LKS Milanów 26 60 19 3 4 69 30
2 Huragan Międzyrzec Podlaski 26 50 15 5 6 63 33
3 Sokół Adamów 26 50 16 2 8 60 37
4 Grom Kąkolewnica 26 45 14 3 9 52 33
5 Unia Żabików 26 42 13 3 10 49 41
6 Tytan Wisznice 26 40 11 7 8 55 42
7 ŁKS Łazy 26 40 12 4 10 58 64
8 Dąb Dębowa Kłoda 26 38 12 2 12 57 50
9 Orzeł Czemierniki 26 35 10 5 11 42 46
10 Dwernicki Stoczek Łukowski 26 32 9 5 12 38 59
11 Niwa Łomazy 26 30 9 3 14 45 55
12 LKS Dobryń 26 27 8 3 15 41 64
13 Granica Terespol 26 22 7 1 18 41 67
14 Janowia Janów Podlaski 26 10 2 4 20 26 75
Legenda:
awans
spadek
  • źródło: [2] oraz prasa regionalna.
  • LKS Milanów awansował do IV ligi, grupy lubelskiej.
  • Janowia Janów Podlaski i Granica Terespol spadły do klasy A.

Sezon 2014/2015

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Lutnia Piszczac 26 62 20 2 4 81 28
2 Huragan Międzyrzec Podlaski 26 56 17 5 4 67 28
3 ŁKS Łazy 26 48 15 3 8 89 49
4 Sokół Adamów 26 44 14 2 10 50 34
5 Granica Terespol 26 40 11 7 8 50 40
6 Unia Żabików 26 39 12 3 11 60 63
7 Dąb Dębowa Kłoda 26 33 8 9 9 42 40
8 Janowia Janów Podlaski 26 30 9 3 14 43 58
9 LKS Dobryń 26 30 8 6 12 39 59
10 Orzeł Czemierniki 26 30 9 3 14 34 60
11 Niwa Łomazy 26 29 9 2 15 54 63
12 Dwernicki Stoczek Łukowski 26 29 8 5 13 37 56
13 Unia Krzywda 26 24 6 6 14 34 64
14 Orkan Wojcieszków 26 22 6 4 16 22 60
Legenda:
awans
spadek
  • źródło: [3] oraz prasa regionalna.
  • Lutnia Piszczac awansowała do IV ligi, grupy lubelskiej.
  • Orkan Wojcieszków i Unia Krzywda spadły do klasy A.

Sezon 2013/2014

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Grom Kąkolewnica 26 62 20 2 4 81 27
2 Huragan Międzyrzec Podlaski 26 53 16 5 5 81 35
3 ŁKS Łazy 26 51 17 0 9 85 52
4 Janowia Janów Podlaski 26 48 14 6 6 65 46
5 Unia Żabików 26 38 12 2 12 68 66
6 Sokół Adamów 26 37 11 4 11 54 51
7 LKS Dobryń 26 35 10 5 11 55 68
8 Dwernicki Stoczek Łukowski 26 34 10 4 12 46 54
9 Granica Terespol 26 33 10 3 13 57 59
10 Niwa Łomazy 26 31 10 1 15 47 65
11 Orkan Wojcieszków 26 30 9 3 14 51 73
12 Victoria Parczew 26 28 8 4 14 37 54
13 GLKS Rokitno 26 24 6 6 14 43 81
14 Bizon Jeleniec 26 18 5 3 18 34 73
Legenda:
awans
spadek
  • źródło: [4] oraz prasa regionalna.
  • Grom Kąkolewnica awansował do IV ligi, grupy lubelskiej.
  • Bizon Jeleniec, GLKS Rokitno i Victoria Parczew spadły do klasy A.

Sezon 2012/2013

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Unia Krzywda 26 50 14 8 4 65 31
2 Orkan Wojcieszków 26 49 15 4 7 63 35
3 ŁKS Łazy 26 47 15 2 9 68 60
4 Grom Kąkolewnica 26 45 13 6 7 63 51
5 Janowia Janów Podlaski 26 40 12 4 10 63 53
6 Dwernicki Stoczek Łukowski 26 40 12 4 10 43 45
7 Orlęta II Radzyń Podlaski 26 39 11 6 9 45 40
8 Sokół Adamów 26 36 10 6 10 45 47
9 Granica Terespol 26 36 11 3 12 41 66
10 LKS Dobryń 26 34 10 4 12 48 49
11 Unia Żabików 26 27 7 6 13 50 61
12 Victoria Parczew 26 25 7 4 15 37 54
13 Bizon Jeleniec 26 23 6 5 15 43 59
14 GLKS Rokitno 26 21 5 6 15 41 64
Legenda:
awans
rozwiązana po sezonie
  • źródło: [5] oraz prasa regionalna.
  • Unia Krzywda awansowała do IV ligi, grupy lubelskiej.
  • Po zakończeniu sezonu Orlęta II Radzyń Podlaski zrezygnowały z gry w klasie okręgowej w sezonie 2013/14 (drużyna została rozwiązana).
  • W związku z tym, że w IV lidze utrzymała się Lutnia Piszczac, a spadkowicz z IV ligi Podlasie II Biała Podlaska oraz Orlęta II Radzyń Podlaski nie przystąpiły do rozgrywek klasy okręgowej sezonu 2013/14 w lidze utrzymały się Victoria Parczew, Bizon Jeleniec i GLKS Rokitno.

Sezon 2011/2012

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Lutnia Piszczac 26 71 23 2 1 77 24
2 Victoria Parczew 26 49 15 4 7 57 34
3 Janowia Janów Podlaski 26 44 13 5 8 66 38
4 Dwernicki Stoczek Łukowski 26 41 11 8 7 53 34
5 Unia Żabików 26 40 12 4 10 64 44
6 Sokół Adamów 26 38 10 8 8 41 34
7 GLKS Rokitno 26 38 10 8 8 47 41
8 LKS Dobryń 26 34 10 4 12 46 53
9 Bizon Jeleniec 26 32 10 2 14 50 66
10 Granica Terespol 26 30 9 3 14 43 49
11 Unia Krzywda 26 28 8 4 14 47 56
12 Orkan Wojcieszków 26 27 8 3 15 44 66
13 ŁKS Łazy 26 21 6 3 17 38 95
14 Lesovia Trzebieszów 26 22 6 4 16 20 59
Legenda:
awans
wycofana
  • źródło: [6] oraz prasa regionalna.
  • Lutnia Piszczac awansowała do IV ligi, grupy lubelskiej.
  • Lesovia Trzebieszów wycofała się z rozgrywek po rundzie jesiennej (drużyna została rozwiązana).

Sezon 2010/2011

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Podlasie II Biała Podlaska 26 66 21 3 2 76 23
2 Victoria Parczew 26 65 20 5 1 65 23
3 Lutnia Piszczac 26 52 16 4 6 58 26
4 LKS Dobryń 26 40 13 1 12 57 53
5 ŁKS Łazy 26 39 12 3 11 49 61
6 Granica Terespol 26 35 11 2 13 51 62
7 Unia Żabików 26 35 10 5 11 46 54
8 Lesovia Trzebieszów 26 35 10 5 11 55 61
9 GLKS Rokitno 26 30 9 3 14 44 51
10 Sokół Adamów 26 28 7 7 12 36 39
11 Unia Krzywda 26 27 7 6 13 29 39
12 Orkan Wojcieszków 26 24 7 3 16 44 67
13 Grom Kąkolewnica 26 23 7 2 17 36 52
14 Agrosport Leśna Podlaska 26 19 4 7 15 45 80
Legenda:
awans
spadek
  • źródło: [7] oraz prasa regionalna.
  • Podlasie II Biała Podlaska awansowało do IV ligi, grupy lubelskiej.
  • Grom Kąkolewnica i Agrosport Leśna Podlaska spadły do klasy A.

Sezon 2009/2010

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 GLKS Rokitno 26 51 16 3 7 60 37
2 Dwernicki Stoczek Łukowski 26 49 15 4 7 54 31
3 Victoria Parczew 26 44 14 2 10 63 41
4 Unia Krzywda 26 43 12 7 7 50 36
5 Lutnia Piszczac 26 43 13 4 9 52 38
6 Sokół Adamów 26 42 12 6 8 43 41
7 LKS Dobryń 26 40 11 7 8 46 37
8 Agrosport Leśna Podlaska 26 34 10 4 12 41 54
9 Lesovia Trzebieszów 26 33 8 9 9 44 46
10 ŁKS Łazy 26 31 9 4 13 43 62
11 Orkan Wojcieszków 26 29 8 5 13 32 50
12 Unia Żabików 26 29 8 5 13 46 58
13 Grom Kąkolewnica 26 25 6 7 13 42 54
14 Polesie Serokomla 26 18 5 3 18 42 73
Legenda:
awans
spadek
  • źródło: [8] oraz prasa regionalna.
  • Po zakończeniu sezonu z gry w IV lidze, grupie lubelskiej w sezonie 2010/11 zrezygnował mistrz bialskiej klasy okręgowej GLKS Rokitno, dzięki czemu do IV ligi awansował Dwernicki Stoczek Łukowski.
  • Polesie Serokomla spadło do klasy A.

Sezon 2008/2009

Od sezonu 2008/2009 klasa okręgowa stanowi szósty szczebel w hierarchii rozgrywek piłkarskich w Polsce.

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Victoria Parczew 26 58 19 1 6 79 29
2 Lutnia Piszczac 26 54 16 6 4 61 35
3 Grom Kąkolewnica 26 53 17 2 7 65 40
4 LKS Dobryń 26 51 16 3 7 53 40
5 ŁKS Łazy 26 40 12 4 10 58 50
6 Unia Żabików 26 37 10 7 9 54 48
7 Lesovia Trzebieszów 26 35 10 5 11 51 52
8 Orkan Wojcieszków 26 35 10 5 11 49 53
9 GLKS Rokitno 26 33 10 3 13 56 57
10 Unia Krzywda 26 32 10 2 14 44 54
11 Dwernicki Stoczek Łukowski 26 30 8 6 12 41 53
12 Janowia Janów Podlaski 26 24 7 3 16 44 78
13 Niwa Łomazy 26 19 5 4 17 24 51
14 Dąb Dębowa Kłoda 26 18 5 3 18 35 74
Legenda:
spadek
  • źródło: [9] oraz prasa regionalna.
  • Po zakończeniu sezonu z gry w IV lidze, grupie lubelskiej zrezygnował mistrz bialskiej klasy okręgowej Victoria Parczew oraz wicemistrz Lutnia Piszczac, w związku z tym, w IV lidze utrzymał się Huragan Międzyrzec Podlaski jako najwyżej sklasyfikowany spadkowicz.
  • Janowia Janów Podlaski, Niwa Łomazy i Dąb Dębowa Kłoda spadły do klasy A.

Sezon 2007/2008

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Sokół Adamów 26 71 23 2 1 86 20
2 ŁKS Łazy 26 56 17 5 4 48 16
3 Lutnia Piszczac 26 48 14 6 6 50 26
4 Victoria Parczew 26 44 13 5 8 65 35
5 Dwernicki Stoczek Łukowski 26 44 13 5 8 46 34
6 Unia Krzywda 26 42 13 3 10 39 39
7 LKS Dobryń 26 40 12 4 10 53 36
8 Orkan Wojcieszków 26 35 10 5 11 54 55
9 Unia Żabików 26 34 10 4 12 50 56
10 Grom Kąkolewnica 26 31 9 4 13 45 50
11 Niwa Łomazy 26 23 5 8 13 33 60
12 Janowia Janów Podlaski 26 18 6 0 20 37 98
13 Dąb Dębowa Kłoda 26 17 4 5 17 19 62
14 Granica Terespol 26 14 4 2 20 27 65
Legenda:
awans
baraże o awans
spadek
  • źródło: [10] oraz prasa regionalna.
  • Sokół Adamów awansował do IV ligi, grupy lubelskiej.
  • ŁKS Łazy przegrał swój mecz barażowy i pozostał w klasie okręgowej.
  • Granica Terespol spadła do klasy A.

Sezon 2006/2007

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Huragan Międzyrzec Podlaski 26 68 22 2 2 85 17
2 Sokół Adamów 26 60 19 3 4 64 24
3 Granica Terespol 26 50 16 2 8 63 36
4 Lutnia Piszczac 26 42 12 6 8 68 39
5 ŁKS Łazy 26 41 12 5 9 50 44
6 LKS Dobryń 26 37 11 4 11 42 46
7 Unia Żabików 26 37 10 7 9 55 55
8 Unia Krzywda 26 37 11 4 11 43 41
9 Orkan Wojcieszków 26 34 10 4 12 44 45
10 Dąb Dębowa Kłoda 26 31 8 7 11 42 51
11 Grom Kąkolewnica 26 30 9 3 14 49 51
12 Janowia Janów Podlaski 26 28 8 4 14 43 82
13 Tytan Wisznice 26 19 5 4 17 36 60
14 Tur Turze Rogi 26 4 1 1 24 23 116
Legenda:
awans
spadek
  • źródło: [11] oraz prasa regionalna.
  • Przed startem rozgrywek LZS Dobryń zmienił nazwę na LKS Dobryń.
  • Huragan Międzyrzec Podlaski awansował do IV ligi, grupy lubelskiej.
  • Tytan Wisznice i Tur Turze Rogi spadły do klasy A.

Sezon 2005/2006

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 LZS Dobryń 26 57 16 9 1 58 20
2 Victoria Parczew 26 52 14 10 2 67 30
3 Huragan Międzyrzec Podlaski 26 50 15 5 6 60 37
4 Grom Kąkolewnica 26 50 14 8 4 63 36
5 ŁKS Łazy 26 50 15 5 6 71 38
6 Orkan Wojcieszków 26 39 11 6 9 52 45
7 Janowia Janów Podlaski 26 36 10 6 10 56 53
8 Granica Terespol 26 32 9 5 12 45 44
9 Lutnia Piszczac 26 29 8 5 13 44 47
10 Unia Żabików 26 27 8 3 15 38 50
11 Unia Krzywda 26 27 7 6 13 36 50
12 Tytan Wisznice 26 23 7 2 17 29 71
13 Dwernicki Stoczek Łukowski 26 17 3 8 15 27 78
14 LKS Milanów 26 16 4 4 18 35 82
Legenda:
awans
spadek
  • źródło: [12] oraz prasa regionalna.
  • Po zakończeniu sezonu z gry w IV lidze, grupie lubelskiej w sezonie 2006/07 zrezygnował mistrz bialskiej klasy okręgowej LZS Dobryń, dzięki czemu do IV ligi awansowała Victoria Parczew.
  • Dwernicki Stoczek Łukowski i LKS Milanów spadły do klasy A.

Sezon 2004/2005

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Sokół Adamów 26 53 16 5 5 59 25
2 Huragan Międzyrzec Podlaski 26 49 14 7 5 79 32
3 LZS Dobryń 26 49 15 4 7 47 26
4 Lutnia Piszczac 26 47 14 5 7 61 30
5 Granica Terespol 26 45 14 3 9 62 42
6 ŁKS Łazy 26 42 12 6 8 50 38
7 Unia Krzywda 26 42 11 9 6 41 25
8 Unia Żabików 26 38 11 5 10 40 44
9 LKS Milanów 26 34 9 7 10 52 58
10 Tytan Wisznice 26 33 9 6 11 42 56
11 Dwernicki Stoczek Łukowski 26 30 8 6 12 32 40
12 Janowia Janów Podlaski 26 19 4 7 15 36 68
13 Hutnik Huta Dąbrowa 26 18 4 6 16 35 81
14 GLKS Rokitno 26 7 1 4 21 30 101
Legenda:
awans
spadek
  • źródło: [13] oraz prasa regionalna.
  • Sokół Adamów awansował do IV ligi, grupy lubelskiej.
  • Hutnik Huta Dąbrowa i GLKS Rokitno spadły do klasy A.

Sezon 2003/2004

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Victoria Parczew 26 64 21 1 4 86 27
2 ŁKS Łazy 26 53 16 5 5 61 39
3 Granica Terespol 26 50 15 5 6 52 37
4 Tytan Wisznice 26 45 13 6 7 52 35
5 LZS Dobryń 26 39 11 6 9 56 41
6 Huragan Międzyrzec Podlaski 26 37 9 10 7 53 34
7 Lutnia Piszczac 26 33 9 6 11 41 42
8 Sokół Adamów 26 32 8 8 10 43 54
9 Unia Krzywda 26 31 8 7 11 31 30
10 Dwernicki Stoczek Łukowski 26 31 8 7 11 24 39
11 Unia Żabików 26 25 6 7 13 34 63
12 Janowia Janów Podlaski 26 24 6 6 14 42 63
13 GLKS Rokitno 26 22 6 4 16 47 72
14 Krzna Trzebieszów 26 18 4 6 16 33 79
Legenda:
baraże o awans
spadek do klasy B
  • źródło: [14] oraz prasa regionalna.
  • Victoria Parczew wygrała swoje mecze barażowe i awansowała do IV ligi, grupy lubelskiej.
  • Krzna Trzebieszów spadła do klasy B (w sezonie 2004/05 zrezygnowała z gry w klasie A i będzie występowała w bialskiej klasie B).

Sezon 2002/2003

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 AZS/Podlasie Biała Podlaska 30 84 28 0 2 127 23
2 Granica Terespol 30 64 20 4 6 74 41
3 Huragan Międzyrzec Podlaski 30 59 18 5 7 80 53
4 Lutnia Piszczac 30 53 17 2 11 68 54
5 LZS Dobryń 30 51 15 6 9 55 44
6 ŁKS Łazy 30 45 13 6 11 61 57
7 Unia Krzywda 30 41 12 5 13 46 46
8 Janowia Janów Podlaski 30 41 13 2 15 75 78
9 Sokół Adamów 30 41 12 5 13 54 56
10 Dwernicki Stoczek Łukowski 30 41 12 5 13 50 61
11 Tytan Wisznice 30 37 11 4 15 47 55
12 Polonez Biała Podlaska 30 34 9 7 14 63 67
13 Unia Żabików 30 30 9 3 18 52 79
14 Tur Turze Rogi 30 29 9 2 19 59 117
15 Grom Kąkolewnica 30 24 6 6 18 52 76
16 Hutnik Huta Dąbrowa 30 13 3 4 23 39 95
Legenda:
awans
spadek
rozwiązana
  • źródło: [15] oraz prasa regionalna.
  • AZS/Podlasie Biała Podlaska awansował do IV ligi, grupy lubelskiej.
  • Tur Turze Rogi, Grom Kąkolewnica i Hutnik Huta Dąbrowa spadły do klasy A.
  • W związku z tym, że Polonez Biała Podlaska zrezygnował z gry w klasie okręgowej w sezonie 2003/04 (drużyna została rozwiązana), w klasie okręgowej utrzymała się Unia Żabików jako najwyżej sklasyfikowany spadkowicz.
  • Od sezonu 2003/04 w bialskiej klasie okręgowej występować będzie 14 drużyn.

Sezon 2001/2002

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Victoria Parczew 28 68 96 22
2 Polonez Biała Podlaska 28 66 83 26
3 ŁKS Łazy 28 62 95 40
4 Granica Terespol 28 54 62 39
5 Sokół Adamów 28 46 71 44
6 LZS Dobryń 28 37 67 57
7 Unia Żabików 28 36 54 77
8 Tytan Wisznice 28 36 49 61
9 Lutnia Piszczac 28 35 51 46
10 Huragan Międzyrzec Podlaski 28 34 55 69
11 Grom Kąkolewnica 28 29 54 76
12 Hutnik Huta Dąbrowa 28 29 36 61
13 Dwernicki Stoczek Łukowski 28 27 37 62
14 Krzna Reczyca 28 25 52 97
15 Bizon Jeleniec 28 13 29 117
16 Orzeł Czemierniki 0 0 0 0
Legenda:
awans
spadek
  • źródło: [16] oraz prasa regionalna.
  • Victoria Parczew awansowała do IV ligi, grupy lubelskiej.
  • Krzna Reczyca i Bizon Jeleniec spadły do klasy A.
  • Orzeł Czemierniki wycofał się w trakcie rozgrywek, a w następnym sezonie będzie występował w bialskiej klasie A.

Sezon 2000/2001

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Unia Krzywda 28 58 18 4 6 101 46
2 Granica Terespol 28 56 16 8 4 62 37
3 Hutnik Huta Dąbrowa 28 51 15 6 7 56 44
4 Polonez Biała Podlaska 28 51 15 6 7 71 46
5 Victoria Parczew 28 50 15 5 8 78 46
6 Sokół Adamów 28 49 15 4 9 64 44
7 Lutnia Piszczac 28 47 14 5 9 64 54
8 ŁKS Łazy 28 47 14 5 9 62 49
9 Huragan Międzyrzec Podlaski 28 39 11 6 11 56 58
10 LZS Dobryń 28 30 8 6 14 41 61
11 Unia Żabików 28 28 8 4 16 57 76
12 Tytan Wisznice 28 26 7 5 16 42 57
13 Krzna Reczyca 28 25 7 4 17 58 93
14 Orzeł Czemierniki 28 21 6 3 19 36 83
15 LKS Milanów 28 15 4 3 21 63 117
16 AZS/Podlasie II Biała Podlaska 0 0 0 0 0 0 0
Legenda:
awans
spadek
wycofana
  • źródło: [17] oraz prasa regionalna.
  • Przed startem rozgrywek Unia Krzywda, Sokół Adamów, ŁKS Łazy i Hutnik Huta Dąbrowa zostały przeniesione z siedleckiej klasy okręgowej, a LKS Terespol zmienił nazwę na Granica Terespol.
  • Unia Krzywda awansowała do IV ligi, grupy lubelskiej.
  • LKS Milanów spadł do klasy A.
  • AZS/Podlasie II Biała Podlaska wycofał się z rozgrywek po 4 kolejce, a jego wyniki zostały anulowane.

Sezon 1999/2000

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Orlęta Radzyń Podlaski 26 66 22 0 4 83 26
2 Huragan Międzyrzec Podlaski 26 58 18 4 4 72 24
3 Polonez Biała Podlaska 26 53 16 5 5 60 39
4 Victoria Parczew 26 40 12 4 10 53 32
5 AZS/Podlasie II Biała Podlaska 26 39 12 3 11 43 35
6 Orzeł Łosice 26 38 11 5 10 52 38
7 Krzna Reczyca 26 34 10 4 12 48 53
8 LKS Terespol 26 33 9 6 11 53 53
9 LZS Dobryń 26 32 9 5 12 54 56
10 Unia Żabików 26 30 7 9 10 46 48
11 Lutnia Piszczac 26 27 7 6 13 35 53
12 LKS Milanów 26 27 8 3 15 43 74
13 Tytan Wisznice 26 20 5 5 16 34 93
14 Dąb Dębowa Kłoda 26 17 4 5 17 25 77
Legenda:
awans
spadek
  • źródło: [18] oraz prasa regionalna.
  • Orlęta Radzyń Podlaski awansowały do IV ligi, grupy lubelskiej.
  • Dąb Dębowa Kłoda spadł do klasy A.
  • W związku z tym, że spadkowicz z IV ligi GLKS Rokitno w sezonie 2000/01 zrezygnował z gry w klasie okręgowej i będzie występował w bialskiej klasie A, w klasie okręgowej utrzymał się Tytan Wisznice jako najwyżej sklasyfikowany spadkowicz.
  • Po zakończeniu sezonu Orzeł Łosice został przeniesiony do siedleckiej klasy okręgowej.

Sezon 1998/1999

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 GLKS Rokitno 24 55 17 4 3 84 39
2 Unia Żabików 24 49 15 4 5 57 29
3 AZS/Podlasie II Biała Podlaska 24 48 15 3 6 50 30
4 Victoria Parczew 24 44 14 2 8 55 32
5 Orlęta Radzyń Podlaski 24 42 13 3 8 44 42
6 Polonez Biała Podlaska 24 36 11 3 10 61 49
7 Tytan Wisznice 24 32 10 2 12 62 54
8 Krzna Reczyca 24 31 9 4 11 44 47
9 Orzeł Łosice 24 28 8 4 12 33 45
10 Lutnia Piszczac 24 25 7 4 13 31 43
11 LZS Dobryń 24 21 6 3 15 37 51
12 Wola Biała Podlaska 24 19 5 4 15 29 69
13 Orzeł Czemierniki 24 17 5 2 17 28 85
14 Agrosport Leśna Podlaska 0 0 0 0 0 0 0
Legenda:
awans
spadek
wycofana
  • źródło: [19] oraz prasa regionalna.
  • Przed startem rozgrywek Lutnia Chotyłów zmieniła nazwę na Lutnia Piszczac.
  • GLKS Rokitno awansował do IV ligi, grupy Biała Podlaska-Lublin-Radom-Siedlce.
  • Wola Biała Podlaska i Orzeł Czemierniki spadły do klasy A.
  • Agrosport Leśna Podlaska wycofał się z rozgrywek po 7 kolejce, a jego wyniki zostały anulowane.

Sezon 1997/1998

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 GLKS Rokitno 22 51 84 34
2 Polonez Biała Podlaska 22 50 74 28
3 LKS Terespol 22 50 58 25
4 Tytan Wisznice 22 41 55 36
5 Krzna Reczyca 22 33 46 40
6 Orzeł Czemierniki 22 32 38 56
7 Unia Żabików 22 30 47 43
8 Lutnia Chotyłów 22 29 37 33
9 Agrosport Leśna Podlaska 22 26 57 78
10 LKS Milanów 22 20 39 48
11 Zryw Kolembrody 22 8 17 74
12 Turowia Turów 22 7 43 100
Legenda:
awans
spadek
rozwiązana
  • źródło: [20] oraz prasa regionalna.
  • Po zakończeniu sezonu z gry w IV lidze, grupie Biała Podlaska-Lublin-Radom-Siedlce w sezonie 1998/1999 zrezygnował mistrz bialskiej klasy okręgowej GLKS Rokitno oraz wicemistrz Polonez Biała Podlaska, dzięki czemu do IV ligi awansował LKS Terespol.
  • LKS Milanów i Zryw Kolembrody spadły do klasy A.
  • Turowia Turów po zakończeniu sezonu nie przystąpiła do rozgrywek bialskiej klasy A w sezonie 1998/1999 (drużyna została rozwiązana).

Sezon 1996/1997

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Orzeł Łosice 22 49 60 23
2 LKS Terespol 22 46 63 18
3 Lutnia Chotyłów 22 45 50 28
4 Polonez Biała Podlaska 22 43 63 35
5 Tytan Wisznice 22 41 45 37
6 Unia Żabików 22 38 47 34
7 Zryw Kolembrody 22 27 44 48
8 Krzna Reczyca 22 24 43 49
9 Orzeł Czemierniki 22 22 34 45
10 LKS Milanów 22 22 43 58
11 Płomień Rudno 22 11 26 57
12 Bratex Łosice 22 4 12 96
Legenda:
awans
rozwiązane
  • źródło: [21] oraz prasa regionalna.
  • Orzeł Łosice awansował do klasy międzyokręgowej (IV ligi), grupy Biała Podlaska-Siedlce.
  • Płomień Rudno i Bratex Łosice spadły do klasy A, ale po zakończeniu sezonu nie przystąpiły do rozgrywek bialskiej klasy A w sezonie 1997/1998 (obie drużyny zostały rozwiązane).

Sezon 1995/1996

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Victoria Parczew 24 61 77 16
2 Polonez Biała Podlaska 24 57 67 16
3 Orzeł Łosice 24 41 69 36
4 LKS Terespol 24 39 53 46
5 Unia Żabików 24 38 54 36
6 LKS Milanów 24 37 47 53
7 Tytan Wisznice 24 36 58 47
8 Lutnia Chotyłów 24 33 41 41
9 Orzeł Czemierniki 24 26 42 54
10 Bratex Łosice 24 22 43 63
11 Krzna Reczyca 24 18 30 55
12 Perła Sławatycze 24 15 32 82
13 Spójnia Siedlanów 24 15 27 95
Legenda:
awans
rozwiązana
spadek
  • źródło: [22] oraz prasa regionalna.
  • Victoria Parczew awansowała do klasy międzyokręgowej (IV ligi), grupy Biała Podlaska-Siedlce.
  • Perła Sławatycze po zakończeniu sezonu nie przystąpiła do rozgrywek bialskiej klasy A w sezonie 1996/1997 (drużyna została rozwiązana).
  • Spójnia Siedlanów spadła do klasy A.
http://www.dailykos.com/user/dahliaf68/, Dentysta w krakowie, apartamenty w Szczawnicy

Social

Menu