Witaj

  • Ulubionia cyfra: 7

Wyszukiwarka, http://powerbase.info/index.php/Adrian_Beecroft

II liga polska w piłce nożnej (2017/2018)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
II liga 2017/2018
2016/2017 2018/2019
Szczegóły rozgrywek
Państwo  Polska
Termin 29 lipca 2017 – 3 czerwca 2018
Liczba zespołów 18
Stadiony 18 (w 18 miastach)

II liga 2017/2018 – 4. edycja rozgrywek trzeciego poziomu ligowego piłki nożnej mężczyzn w Polsce po reformie wprowadzającej na tym szczeblu jedną grupę ogólnokrajową. W rozgrywkach bierze udział 18 drużyn, grając systemem kołowym. Sezon ligowy rozpocznie się 29 lipca 2017, a zakończy się 3 czerwca 2018.

Drużyny

Lokalizacja klubów grających w II lidze 2017/2018
Uczestnicy poprzedniej edycji
Przegrany baraży o I ligę
RAD Radomiak Radom 4
Pozostałe drużyny
ELB Olimpia Elbląg 5
SIA Siarka Tarnobrzeg 6
BŁS Błękitni Stargard 7
LGO Legionovia Legionowo 8
BEŁ GKS Bełchatów 9
SSW Stal Stalowa Wola 10
WAR Warta Poznań 11
ROW ROW 1964 Rybnik 12
ROZ Rozwój Katowice 13
GRW Gryf Wejherowo 14
Aiga downarrow inv.svg  Spadek z I ligi 2016/2017
WPU Wisła Puławy 16
ZNI Znicz Pruszków 17
KLU MKS Kluczbork 18
Aiga uparrow inv.svg Awans z III ligi 2016/2017
mistrzowie grup
GWK Gwardia Koszalin (gr. II)
JAS GKS 1962 Jastrzębie (gr. III)
GAR Garbarnia Kraków (gr. IV)
wicemistrz grupy
ŁKS ŁKS Łódź (gr. I)1

Oznaczenia:

  • kolumna pierwsza – skróty nazw drużyn,
  • kolumna trzecia – miejsce zajęte w poprzednim sezonie.

Uwaga:

  1. ŁKS Łódź awansował do II ligi z drugiej pozycji w swojej grupie, gdyż jej mistrz – Drwęca Nowe Miasto Lubawskie – nie uzyskał licencji[1], a następnie zrezygnował z możliwości odwołania się od tej decyzji[2].

Rozgrywki

W sezonie 2017/2018 drużyny rozgrywają 34 kolejki ligowe po 9 meczów (razem 306 spotkań) w dwóch rundach – jesiennej i wiosennej.

Trzy czołowe miejsca w tabeli końcowej premiowane są awansem do I ligi, a 4. drużyna zagra w barażach o awans z 15. zespołem I ligi. Cztery ostatnie drużyny spadną do III ligi.

Tabela

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1. GKS 1962 Jastrzębie 26 18 4 4 42 15 +27 58 Awans do I ligi
2. Warta Poznań 26 15 4 7 34 18 +16 49
3. ŁKS Łódź 25 12 10 3 30 16 +14 46
4. Radomiak Radom 27 12 8 7 42 29 +13 44 Baraże o I ligę
5. Olimpia Elbląg 25 11 6 8 35 30 +5 39
6. Błękitni Stargard 26 10 7 9 28 24 +4 37
7. Garbarnia Kraków 26 10 7 9 34 30 +4 37
8. GKS Bełchatów 26 9 8 9 40 36 +4 35
9. Siarka Tarnobrzeg 25 11 2 12 37 37 0 35
10. ROW 1964 Rybnik 27 9 7 11 39 44 −5 34
11. Rozwój Katowice 26 9 6 11 24 31 −7 33
12. Znicz Pruszków 27 8 8 11 31 39 −8 32
13. Gryf Wejherowo 26 7 9 10 29 36 −7 30
14. Wisła Puławy 26 7 9 10 29 30 −1 30
15. Stal Stalowa Wola 26 6 9 11 24 31 −7 27 Spadek do III ligi
16. MKS Kluczbork 25 5 10 10 22 37 −15 25
18. Legionovia Legionowo 25 6 5 14 29 38 −9 23
17. Gwardia Koszalin 26 5 8 13 24 52 −28 23

Aktualne na 22 kwietnia 2018. Źródło: 90minut.pl (pol.)
Oznaczenia: (M) – zapewniony tytuł mistrzowski, (A) – zapewniony awans, (S) – zapewniony spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.

Miejsca po danych kolejkach

Drużyna \
Kolejka
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34
GKS 1962 Jastrzębie 1 1 3 3 3 3 3 1 3 3 3 3 3 3 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Warta 2 2 2 1 1 1 2 3 2 1 1 1 1 1 2 2 3 4 3 4 4 4 4 3 2 2 2
ŁKS Łódź 10 6 4 5 4 5 4 4 4 4 4 4 4 4 4 3 2 2 2 2 2 3 3 4 3 3 3
Radomiak 6 3 1 2 2 2 1 2 1 2 2 2 2 2 3 4 4 3 4 3 3 2 2 2 4 4 4
Olimpia 4 10 6 7 7 6 8 11 13 11 7 7 7 7 9 6 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5
Błękitni 3 5 7 8 8 9 7 7 9 7 8 8 13 12 13 14 11 12 9 9 9 9 10 10 7 6 6
Garbarnia 16 17 10 10 13 7 6 6 6 8 5 5 5 6 6 9 9 9 10 11 10 10 11 11 10 11 7
GKS Bełchatów 14 7 5 4 5 4 5 5 5 5 10 11 11 8 10 8 8 8 8 7 8 8 8 7 8 8 8
Siarka 7 11 14 13 16 17 11 9 8 9 6 6 6 5 5 5 6 6 6 6 6 6 6 6 6 7 9
ROW 1964 11 4 8 6 6 8 12 12 14 12 11 12 10 10 7 10 10 10 12 8 12 12 9 9 12 10 10
Rozwój 17 8 13 11 12 14 17 17 16 15 17 17 12 14 15 15 16 15 15 12 15 15 14 12 11 12 11
Znicz 12 16 9 12 15 16 13 14 12 14 15 9 9 11 8 7 7 7 7 10 7 7 7 8 9 9 12
Gryf 9 14 17 16 10 13 15 16 15 17 16 16 16 17 18 18 18 18 18 15 18 18 17 16 13 13 13
Wisła 15 18 11 15 9 10 9 10 11 13 13 13 14 15 12 11 12 13 11 13 11 11 12 13 14 14 14
Stal 8 13 16 17 11 12 10 8 10 10 12 14 17 13 14 12 13 11 13 14 13 13 13 14 15 16 15
MKS Kluczbork 18 12 15 9 14 15 16 13 17 16 14 15 15 16 15 15 15 17 16 16 16 16 15 15 16 15 16
Legionovia 13 15 18 18 17 11 14 15 7 6 9 10 8 9 11 13 14 14 14 17 14 14 16 17 18 18 17
Gwardia 5 9 12 14 18 18 18 18 18 18 18 18 18 18 17 17 17 16 17 18 17 17 18 18 17 17 18

UWAGA:

  • Grubsza linia pionowa oznacza granicę między rundą jesienną a wiosenną.

Lider kolejka po kolejce

GKS 1962 Jastrzębie Warta Poznań Radomiak Radom GKS 1962 Jastrzębie Radomiak Radom Warta Poznań Radomiak Radom GKS 1962 Jastrzębie

Wyniki

Gospodarz \ Gość BŁS GAR JAS BEŁ GRW GWK LGO ŁKS KLU ELB RAD ROW ROZ SIA SSW WAR WPU ZNI
Błękitni Stargard 2:0 1:0 2:1 1:0 0:0 1:0 2:2 1:2 0:0 0:1 0:0 1:1
Garbarnia Kraków 2:1 1:1 1:0 3:1 1:2 4:1 1:1 1:1 1:3 1:0 3:1 1:0 1:1 0:1
GKS 1962 Jastrzębie 0:0 1:2 2:0 3:0 1:0 5:1 2:1 2:1 3:1 2:1 0:2 1:1 2:1
GKS Bełchatów 3:2 3:1 1:0 2:2 1:1 2:2 1:0 1:2 2:0 5:2 0:0 2:1
Gryf Wejherowo 0:3 2:2 0:2 1:2 1:1 1:1 1:1 2:2 0:1 0:1 1:0 4:3
Gwardia Koszalin 2:0 2:1 0:2 1:1 0:1 1:5 1:4 0:0 2:1 0:3 2:2
Legionovia Legionowo 2:1 0:2 2:2 4:1 0:2 0:1 0:3 0:1 3:1 1:2 2:0 2:3 1:1
ŁKS Łódź 2:1 1:0 1:1 1:1 0:0 1:0 1:0 1:2 0:0 1:0 1:0 0:2
MKS Kluczbork 1:1 0:1 2:2 1:1 0:2 1:1 3:1 2:2 1:1 1:0 0:0 1:1 1:0
Olimpia Elbląg 0:1 0:1 1:0 1:3 2:0 2:1 0:5 1:2 6:3 2:1 2:2 1:0 0:1
Radomiak Radom 1:0 1:0 1:1 2:1 0:1 5:0 4:2 1:1 1:1 1:0 4:1 1:2 2:2 0:0
ROW 1964 Rybnik 1:4 1:0 3:0 0:0 2:1 2:2 3:1 1:2 2:2 2:3 1:0 1:0 4:2 1:1
Rozwój Katowice 1:1 1:0 0:3 0:0 0:2 2:1 1:2 1:0 2:0 2:1 2:0 2:0 0:1
Siarka Tarnobrzeg 2:0 0:1 0:2 2:4 1:2 4:1 0:1 4:0 1:3 2:1 0:0 2:0 1:0
Stal Stalowa Wola 0:2 0:2 1:4 1:1 2:0 1:2 1:1 0:1 2:2 1:2 1:0 1:3 2:0
Warta Poznań 1:2 1:0 1:0 0:0 0:1 3:3 2:0 0:0 3:0 2:0 3:1 1:0 3:1 1:1
Wisła Puławy 1:3 0:1 5:2 1:1 3:0 2:1 1:2 0:0 1:0 2:0 1:0 0:1 1:1 1:1
Znicz Pruszków 1:1 0:3 2:1 3:2 1:2 1:0 1:2 1:1 0:0 3:1 1:3 1:3 0:3

Aktualne na 22 kwietnia 2018. Źródło: 90minut.pl (pol.)
Objaśnienia:
1Drużyna gospodarzy jest wymieniona po lewej stronie tabeli.
Kolory: zielony – zwycięstwo gospodarzy, żółty – remis, różowy – zwycięstwo gości.

Mecz po meczu – zwycięstwa, remisy, porażki

Uwaga:

  • zastosowano kolejność chronologiczną (np. jeśli dana drużyna rozegrała mecz 2. kolejki jako swój piąty w kolejności, jego rezultat podano w kolumnie oznaczonej numerem „5”).
  • grubsza linia pionowa w rzędzie "Drużyna/Mecz" oznacza granicę między rundą jesienną a wiosenną.
Drużyna \
Mecz
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34
GKS 1962 Jastrzębie Z Z R Z Z Z R Z P R R P Z Z Z Z Z Z Z P Z Z Z Z P Z
Warta Z Z Z Z Z Z P P Z Z R P R Z R Z P P Z P R P Z Z Z R
ŁKS Łódź R Z Z R Z R R Z R P R Z R Z Z Z Z R Z Z R P P R Z
Radomiak Z Z Z Z Z Z R R Z R R P R Z R P Z R P P Z Z Z P P P R
Olimpia Z P Z R P R R P P Z Z Z R P R Z Z Z Z Z P Z P R P
Błękitni Z R R R P R Z R P Z P P P R P Z Z P Z Z R Z P Z Z P
Garbarnia P P Z R P Z Z R Z P Z Z P P R P R R R Z Z P P Z R Z
GKS Bełchatów P Z Z Z P Z P R R P P R R Z P Z P Z R R Z P Z R R P
Siarka Z P P P R P Z Z Z R Z Z P Z P P Z Z Z Z P Z P P P
ROW 1964 R Z P Z P P P R P Z R R Z R Z P R R P P P P Z P P Z Z
Rozwój P Z P R R P P R R R P Z Z P P P P Z P Z P Z Z Z R Z
Znicz P P Z R P P Z P Z P R Z Z P Z Z R R R P R P P P Z R R
Gryf R P P R Z P R R P R Z R P P R P P P P Z R Z Z Z R Z
Wisła P P Z P Z R R R R R R P R P Z Z R P Z R Z P P P Z P
Stal R R P P Z R R Z R R P P P Z P Z R Z P R P Z P P P R
MKS Kluczbork P Z P R P R R R P R Z R R P R P R P R P Z Z P Z P
Legionovia P P P P Z Z Z R Z R P R Z P P P P P P R P P R P Z
Gwardia Z P P P P P P P R R R R R Z Z P P R P P R P Z Z R P

Najlepsi strzelcy

Aktualne na 22 kwietnia 2018 roku

Bramki Strzelcy Drużyna
15 Gol Brazylia Leândro Radomiak Radom
13 Gol Polska Piotr Giel GKS Bełchatów
11 Gol Polska Daniel Szczepan GKS 1962 Jastrzębie
10 Gol Polska Kamil Jadach GKS 1962 Jastrzębie
Ukraina Jewhen Radionow (+2) ŁKS Łódź
8 Gol Polska Damian Szuprytowski Olimpia Elbląg
7 Gol Polska Tomasz Ogar (+1) Garbarnia Kraków
Polska Bartłomiej Bartosiak GKS Bełchatów
Polska Mateusz Żebrowski Legionovia Legionowo
Polska Sebastian Musiolik ROW 1964 Rybnik
Niemcy Niklas Zulciak Wisła Puławy
6 Gol Polska Patryk Skórecki Błękitni Stargard
Polska Mateusz Węsierki Błękitni Stargard
Polska Dawid Flaszka GKS Bełchatów
Polska Przemysław Brzeziański Gwardia Koszalin
Polska Kamil Nitkiewicz (+1) MKS Kluczbork
Polska Piotr Kurbiel Olimpia Elbląg
Słowacja Peter Mazan (+2) Radomiak Radom
Polska Przemysław Brychlik (+1) ROW 1964 Rybnik
Polska Adam Żak (+1) Rozwój Katowice
Polska Adrian Dziubiński (+1) Stal Stalowa Wola
5 Gol 12 zawodników
4 Gol 23 zawodników
3 Gol 20 zawodników
2 Gol 54 zawodników
1 Gol 85 zawodników

Opracowano na podstawie: 90minut.pl
W nawiasach podano liczbę bramek zdobytych przez zawodnika w ostatniej kolejce.

Hat-tricki

Lp Piłkarz Spotkanie Rezultat Kolejka Data
1. Polska Piotr Giel GKS Bełchatów – Siarka Tarnobrzeg 5:2 4. 19.08.2017
2. Polska Damian Szuprytowski Legionovia Legionowo – Olimpia Elbląg 0:3 18. 19.11.2017
3. Polska Daniel Szczepan GKS 1962 Jastrzębie - Gryf Wejherowo 3:0 19. 25.11.2017
4. Polska Piotr Kurbiel Gwardia Koszalin - Olimpia Elbląg 1:5 20. 24.03.2018
5. Polska Krzysztof Wicki Gryf Wejherowo - Znicz Pruszków 4:3 20. 04.04.2018
6. Polska Piotr Giel Siarka Tarnobrzeg - GKS Bełchatów 2:4 21. 18.04.2018
7. Polska Paweł Piceluk Warta Poznań – Gwardia Koszalin 3:3 21. 18.04.2018

Wytłuszczeniem wyróżniono drużynę, w której grał zdobywca hat-tricka.

Bramki samobójcze

Lp Piłkarz Spotkanie Rezultat Kolejka Data
1. Polska Wiktor Patrzykąt Stal Stalowa Wola – Warta Poznań 1:0 8. 10.09.2017
2. Polska Tomasz Pustelnik Radomiak Radom – Błękitni Stargard 1:0 9. 15.09.2017
3. Polska Bartosz Widejko Radomiak Radom – ŁKS Łódź 1:1 13. 14.10.2017
4. Polska Piotr Żemło Legioniovia Legionowo – Wisła Puławy 1:1 20. 04.04.2018
5. Polska Sebastian Madejski Stal Stalowa Wola – Wisła Puławy 1:3 26. 14.04.2018
6. Polska Filip Kendzia Siarka Tarnobrzeg – GKS Bełchatów 2:4 21. 18.04.2018

Wytłuszczeniem wyróżniono drużynę, w której grał strzelec bramki samobójczej.
Opracowano na podstawie: 90minut.pl

Trenerzy

Źródło: 90minut.pl

Klub Trener
Kraj Imię i nazwisko Data objęcia funkcji
Błękitni Stargard Polska Krzysztof Kapuściński 2012-08-1515 sierpnia 2012
Garbarnia Kraków Polska Hajdo, MirosławMirosław Hajdo 2014-09-099 września 2014
GKS 1962 Jastrzębie Polska Skrobacz, JarosławJarosław Skrobacz 2016-05-044 maja 2016
GKS Bełchatów Polska Pawlak, MariuszMariusz Pawlak 2017-01-1010 stycznia 2017
Gryf Wejherowo Polska Kotas, JarosławJarosław Kotas 2018-01-099 stycznia 2018
Gwardia Koszalin Polska Żakieta, TadeuszTadeusz Żakieta 2016-04-1212 kwietnia 2016
Legionovia Legionowo Słowenia Pevnik, RobertRobert Pevnik 2017-11-088 listopada 2017
ŁKS Łódź Polska Robaszek, WojciechWojciech Robaszek 2017-05-044 maja 2017
MKS Kluczbork Polska Furlepa, JanJan Furlepa 2017-12-2929 grudnia 2017
Olimpia Elbląg Polska Boros, AdamAdam Boros 2013-12-022 grudnia 2013
Radomiak Radom Polska Cyrak, JerzyJerzy Cyrak 2017-06-2323 czerwca 2017
ROW 1964 Rybnik Polska Koniarek, MarekMarek Koniarek 2018-01-099 stycznia 2018
Rozwój Katowice Polska Majsner, MichałMichał Majsner 2017-12-066 grudnia 2017
Siarka Tarnobrzeg Polska Gąsior, WłodzimierzWłodzimierz Gąsior 2015-04-2323 kwietnia 2015
Stal Stalowa Wola Polska Łętocha, KrzysztofKrzysztof Łętocha 2017-11-022 listopada 2017
Warta Poznań Czechy Němec, PetrPetr Němec 2016-11-099 listopada 2016
Wisła Puławy Ukraina Bławaćkyj, BohdanBohdan Bławaćkyj 2017-10-2525 października 2017
Znicz Pruszków Polska Żuraw , DariuszDariusz Żuraw 2017-06-2121 czerwca 2017

Stadiony

Miejscowość Stadion Klub Pojemność Zdjęcie
POL Rybnik COA.svg Rybnik Stadion Miejski ROW 1964 Rybnik 10 304 Amfiteatr i główna.JPG
POL Stalowa Wola COA.svg Stalowa Wola Stadion MOSiR Stal Stalowa Wola (od I do VII kolejki)[a] 6500 Stadion MOSiR w Stalowej Woli.JPG
POL Jastrzębie-Zdrój COA.svg Jastrzębie-Zdrój Stadion Miejski GKS 1962 Jastrzębie 6000 Jastrzębie Zdrój stadion.jpg
POL Stargard COA.svg Stargard Stadion Miejski Błękitni Stargard 6000 Stadion Błękitnych Stargard Szczeciński.png
POL Łódź COA.svg Łódź Stadion Miejski ŁKS Łódź 5700 Stadion Miejski w Łodzi - Stadion ŁKS Łódź i Budowlani Łódź S.A.jpg
POL Bełchatów 1 COA.svg Bełchatów GIEKSA Arena GKS Bełchatów 5238 Stadion GKS Bełchatów (Poland).JPG
POL Poznań COA.svg Poznań Stadion przy Drodze Dębińskiej Warta Poznań 4694 Ogrodek Poznan 2012.jpg
POL Puławy COA.svg Puławy Stadion MOSiR Wisła Puławy 4418 Stadion Wisły Puławy.jpg
POL Radom COA.svg Radom Stadion Miejski Radomiak Radom 4066 Stadion Miejski Radom 2012.png
POL Tarnobrzeg COA.svg Tarnobrzeg Stadion Miejski Siarka Tarnobrzeg 3676 Stadion Miejski w Tarnobrzegu.jpg
POL Elbląg COA.svg Elbląg Stadion Miejski Olimpia Elbląg 3000
POL Kluczbork COA.svg Kluczbork Stadion Miejski MKS Kluczbork 2586 Stadion MKS-u w Kluczborku.jpg
POL Wejherowo COA.svg Wejherowo Stadion WKS Gryf Gryf Wejherowo 2500
POL Katowice COA.svg Katowice Stadion Rozwoju Rozwój Katowice 2472 Stadion Rozwoju Katowice.jpg
POL Niepołomice COA.svg Niepołomice Stadion Miejski Garbarnia Kraków[b] 2118
POL Pruszków COA.svg Pruszków Stadion Znicza Znicz Pruszków 1977 Stadion Znicza Pruszków przed meczem.jpg
Herb Legionowa.gif Legionowo Stadion im. ks. płk. Jana Mrugacza Legionovia Legionowo 1730 Stadion im. ks. płk. Jana Mrugacza w Legionowie.jpg
POL Boguchwała COA.svg Boguchwała Stadion Izolatora Boguchwała Stal Stalowa Wola (od XXIV kolejki)[c] 1500 Izo Arena, Poland.jpg
POL Koszalin COA.svg Koszalin Stadion im. Stanisława Figasa Gwardia Koszalin 950 Gwardia Koszalin stadion 2.JPG

Uwagi

  1. Stal Stalowa Wola od VIII kolejki rozgrywała mecze w Rzeszowie, gdyż jej obiekt jest w przebudowie.
  2. Garbarnia Kraków zgłosiła do rozgrywek stadion w Niepołomicach, gdyż jej obiekt nie spełnia warunków licencyjnych.
  3. Stal Stalowa Wola zgłosiła do rozgrywek stadion w Boguchwale, gdyż jej obiekt jest w przebudowie.

Przypisy

  1. Finishparkiet Drwęca nie otrzymała licencji na II ligę (pol.). 90minut.pl, 2017-06-20. [dostęp 2017-06-20].
  2. ŁKS Łódź w II lidze (pol.). 90minut.pl, 2017-06-26. [dostęp 2017-06-26].
borrow 1000 dollars today, apartamenty w Szczawnicy, ortodoncja katowice

Social

Menu